Pulje 2 - Skoleliga 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40753

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Gunslevholm Idrætsefterskole 1 4 4 0 0 23-4 12
2. Vestsjællands Idrætsefterskole 3 3 0 0 15-3 9
3. Gørlev Idrætsefterskole 1 4 2 0 2 14-7 6
4. Gørlev Idrætsefterskole 2 4 1 0 3 6-16 3
5. X-Class 2 4 1 0 3 6-25 3
6. Idrætsefterskolen Ubby 5 1 0 4 7-16 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40753

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 11:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 2 1 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - X-Class 2 9 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - Vestsjællands Idrætsefterskole 1 - 6
Torsdag 07-11-19 10:00 X-Class 2 - Idrætsefterskolen Ubby 5 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2 4 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 X-Class 2 - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 0 - 12
Fredag 06-12-19 10:30 Idrætsefterskolen Ubby - Vestsjællands Idrætsefterskole 1 - 6
Tirsdag 04-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 1 3 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - X-Class 2 3 - 1
Mandag 24-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2 5 - 2
Mandag 24-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 1 3 - 1
Mandag 09-03-20 11:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Ubby 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - X-Class 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 1
Torsdag 12-03-20 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 1

Til toppen