Pulje 3 - Skoleligaen 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hjemly Idrætefterskole 1 3 3 0 0 21-3 9
2. Sportsefterskolen Sine 3 2 1 0 13-3 7
3. Efterskolen Ved Nyborg 4 2 0 2 6-10 6
4. Hellebjerg Idrætsefterskole 1 1 0 0 3-2 3
5. Balle Musik- og Idrætsefterskole 2 1 0 1 3-3 3
6. Hjemly Idrætefterskole 2 2 1 0 1 4-9 3
7. Oure Fodbold Akademi 3 0 1 2 6-12 1
8. Strib Idrætsefterskole 4 0 0 4 4-18 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
761857 06-11-19 13:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg Sportsefterskolen Sine 3 - 1
761858 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure Fodbold Akademi Hjemly Idrætsefterskole
761855 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole Hjemly Idrætsefterskole

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
12-11-19 12:00  - 
12-11-19 12:00  - 
14-11-19 15:00  -  - Hal 1
18-11-19 15:30  - 

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 7
24-09-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2
27-09-19 11:30 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 8 - 0
02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 3 - 2
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1 2 - 3
08-10-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen Sine 2 - 2
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 1 - 5
29-10-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 3 - 2
06-11-19 13:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 1
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure Fodbold Akademi
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole
14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hal 1
18-11-19 15:30 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole
26-11-19 16:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine
03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg
03-12-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole 4 - 0
04-12-19 15:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1
07-01-20 13:15 Hjemly Idrætefterskole 1 - Sportsefterskolen Sine
18-02-20 09:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2
18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 9
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi - Hal 1
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
25-02-20 12:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Strib Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole 2

Til toppen