Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Dauglykke Cup 15m 2019 Efterår (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Dauglykke Skytteforening
Espergærde Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Ganløse Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Helsingør Salonskytte Forening
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Melby Skytteforening
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Strø S&G
Søborg SG&I
Tikøb Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
62449
Andreas Gradischnig
Strø S&G
ST3
188.000
188.000
Hovedskydning
62449
Andreas Gradischnig
Strø S&G
ST3
181.000
181.000
Mesterskab
135702
Jonathan Povelsen
Dauglykke Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
135702
Jonathan Povelsen
Dauglykke Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Mesterskab
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
53091
Line N. With
Strø S&G
ST1
192.000
192.000
Hovedskydning
53091
Line N. With
Strø S&G
ST1
191.000
191.000
Mesterskab
135701
Mathias ingemann Povelsen
Dauglykke Skytteforening
ST3
167.000
167.000
Hovedskydning
135701
Mathias ingemann Povelsen
Dauglykke Skytteforening
ST3
163.000
163.000
Mesterskab
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å1
194.000
194.000
Hovedskydning
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
132498
Nicoline Risgaard
Strø S&G
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
132498
Nicoline Risgaard
Strø S&G
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
200.000
200.000
Mesterskab
137078
Jonas Bruun
Søborg SG&I
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
137078
Jonas Bruun
Søborg SG&I
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
114370
Carl-Emil Asmussen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
114370
Carl-Emil Asmussen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
136641
Caroline Schmidt
Strø S&G
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
136641
Caroline Schmidt
Strø S&G
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
99449
Puk Schnor
Søborg SG&I
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
99449
Puk Schnor
Søborg SG&I
J2
195.000
195.000
Mesterskab
132446
August Gotfredsen Brekling
Søborg SG&I
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
132446
August Gotfredsen Brekling
Søborg SG&I
J2
185.000
185.000
Mesterskab
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
64228
Tommy Benn
Melby Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
64228
Tommy Benn
Melby Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
138530
Morgan Jakobsen
Søborg SG&I
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
138530
Morgan Jakobsen
Søborg SG&I
BK4
194.000
194.000
Mesterskab
137082
Anders Bjerrehus
Søborg SG&I
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
137082
Anders Bjerrehus
Søborg SG&I
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
63950
Jørgen Simonsen
Melby Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
63950
Jørgen Simonsen
Melby Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
64295
Jørgen Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
64295
Jørgen Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
136642
Michael Schmidt
Strø S&G
Å3
192.000
192.000
Hovedskydning
136642
Michael Schmidt
Strø S&G
Å3
188.000
188.000
Mesterskab
124847
Clara F. Skerning
Strø S&G
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
124847
Clara F. Skerning
Strø S&G
J2
195.000
195.000
Mesterskab
137302
Bethina Terne Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
137302
Bethina Terne Sørensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
80326
Carsten Fries
Melby Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
80326
Carsten Fries
Melby Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
81648
Anders Langhorn
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
81648
Anders Langhorn
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
124848
Henrik F. Skerning
Strø S&G
Å3
189.000
189.000
Hovedskydning
124848
Henrik F. Skerning
Strø S&G
Å3
192.000
192.000
Mesterskab
137080
Birk Fischer
Søborg SG&I
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
137080
Birk Fischer
Søborg SG&I
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
66329
Lars Krogstrup
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
66329
Lars Krogstrup
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
ST3
174.000
174.000
Hovedskydning
65840
Jan Holmen Andersen
Helsingør Salonskytte Forening
ST3
172.000
172.000
Mesterskab
129133
Rasmus Christiansen
Tikøb Skytteforening
J2
183.000
183.000
Hovedskydning
129133
Rasmus Christiansen
Tikøb Skytteforening
J2
181.000
181.000
Mesterskab
134836
Otto Lykkeberg Kiil
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
169.000
169.000
Hovedskydning
134836
Otto Lykkeberg Kiil
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
183.000
183.000
Mesterskab
137462
Mikkel Christiansen
Tikøb Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Hovedskydning
137462
Mikkel Christiansen
Tikøb Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
139979
Martin Andersen
Tikøb Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
139979
Martin Andersen
Tikøb Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
ST3
168.000
168.000
Hovedskydning
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
ST3
173.000
173.000
Mesterskab
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J1
195.000
195.000
Mesterskab
138509
Julie Binder
Ganløse Skytteforening
Å3
195.000
195.000
Hovedskydning
138509
Julie Binder
Ganløse Skytteforening
Å3
195.000
195.000
Mesterskab
126455
Andreas Skeldal Winther
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
178.000
178.000
Hovedskydning
126455
Andreas Skeldal Winther
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
184.000
184.000
Mesterskab
64725
Knud Børge Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
64725
Knud Børge Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Hovedskydning
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
130503
Pauline Alling Andreassen
Dauglykke Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
130503
Pauline Alling Andreassen
Dauglykke Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
135578
Emilie Tang
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
135578
Emilie Tang
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
118242
Anne-Lise Qvist Nielsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE3
188.000
188.000
Mesterskab
81975
Børge Verner Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
81975
Børge Verner Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE3
189.000
189.000
Mesterskab
134941
Siv Hegelund
Ganløse Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
134941
Siv Hegelund
Ganløse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
126856
Andreas Zeeberg
Helsinge S&i - Skytteafd.
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
126856
Andreas Zeeberg
Helsinge S&i - Skytteafd.
J2
198.000
198.000
Mesterskab
130945
Nicklas Binder
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
130945
Nicklas Binder
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
130942
Gry Von Benzon
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
130942
Gry Von Benzon
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
132923
Anna Brøndmark
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
132923
Anna Brøndmark
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
129412
Valdemar T. Kudsk
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
129412
Valdemar T. Kudsk
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
139443
Alexander Lucas van Hoften Harders
Ganløse Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Hovedskydning
139443
Alexander Lucas van Hoften Harders
Ganløse Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
139969
Mads Jacobsen
Espergærde Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
139969
Mads Jacobsen
Espergærde Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Mesterskab
114761
Ida Rasmussen
Helsingør Salonskytte Forening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
114761
Ida Rasmussen
Helsingør Salonskytte Forening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
139490
Alexander Kristiansen
Helsingør Salonskytte Forening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
139490
Alexander Kristiansen
Helsingør Salonskytte Forening
BK4
196.000
196.000
Mesterskab
128343
Noah Thomsen
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
128343
Noah Thomsen
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
128341
Caroline Strunge toft
Helsingør Salonskytte Forening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
128341
Caroline Strunge toft
Helsingør Salonskytte Forening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Mesterskab
131975
Oliver Schalburg
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
131975
Oliver Schalburg
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
137074
Philip Husby
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
137074
Philip Husby
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
124262
Micky Melgård
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
124262
Micky Melgård
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
121936
Anne Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
121936
Anne Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
138606
Ditte-Marie Dahlgren
Ganløse Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
138606
Ditte-Marie Dahlgren
Ganløse Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Mesterskab
62982
Thomas Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
ST1
188.000
188.000
Hovedskydning
62982
Thomas Kacirek
Helsingør Salonskytte Forening
ST1
190.000
190.000
Mesterskab
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
ST2
188.000
188.000
Hovedskydning
65841
Jan Holm-Larsen
Helsingør Salonskytte Forening
ST2
188.000
188.000
Mesterskab
137818
Emil Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
137818
Emil Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
130794
Tobias Løve Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
130794
Tobias Løve Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
188.000
188.000
Mesterskab
135719
Frederik Otte
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
135719
Frederik Otte
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
62482
René Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
62482
René Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
138685
Gaspard Marquard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
138685
Gaspard Marquard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
63343
Flemming Walther
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
63343
Flemming Walther
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE2
186.000
186.000
Mesterskab
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
111942
Kasper Hansen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
189.000
189.000
Hovedskydning
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
120429
Sandra Youden
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
120429
Sandra Youden
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
136316
Sofie Ebert Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
136316
Sofie Ebert Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
J2
199.000
199.000
Mesterskab
101754
Svend Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
101754
Svend Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE3
193.000
193.000
Mesterskab
137341
Jonas Keiding
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
137341
Jonas Keiding
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
131328
Sebastian Ebert Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
131328
Sebastian Ebert Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
137337
Signe Fritzen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
137337
Signe Fritzen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
110415
Lærke Youden
Kreds 57, Ferslev, Skibby
J1
190.000
190.000
Hovedskydning
110415
Lærke Youden
Kreds 57, Ferslev, Skibby
J1
189.000
189.000
Mesterskab
116328
Benedicte Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
116328
Benedicte Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å2
200.000
200.000
Mesterskab
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å3
186.000
186.000
Hovedskydning
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å3
187.000
187.000
Mesterskab
Til toppen