Kvalifikationsspil - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106622

Komplet kampprogram


Kvalifikationsspil - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 03-03-21 19:30 Benløse FC - Vanløse Floorball 12 - 5
Lørdag 06-03-21 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Vanløse Floorball - Idrætshallen 14 - 6
Onsdag 10-03-21 20:00 Hvidovre Attack - Vanløse Floorball 4 - 10
Søndag 14-03-21 14:00 Benløse FC - Frederikshavn Blackhawks 4 - 5
Søndag 14-03-21 15:00 Hvidovre Attack - Strandby Elling 5 - 6
Onsdag 17-03-21 20:00 Strandby Elling - Frederikshavn Blackhawks 2 - 7
Lørdag 20-03-21 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Hvidovre Attack - Idrætshallen 19 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 20-03-21 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 0 - 5
Lørdag 20-03-21 16:00 Strandby Elling - Vanløse Floorball 8 - 11
Lørdag 03-04-21 14:30 Vanløse Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3 - 17
Lørdag 03-04-21 15:00 Benløse FC - Strandby Elling - Hal A 9 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 04-04-21 14:00 Hvidovre Attack - Sunds Seahawks FC 5 - 0
Lørdag 10-04-21 12:45 Benløse FC - Hvidovre Attack - Hal A 9 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 10-04-21 15:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 5
Lørdag 10-04-21 17:00 Copenhagen FC - Herlev FC 1 13 - 3
Søndag 11-04-21 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 3 - 16
Torsdag 15-04-21 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 7 - 9
Onsdag 21-04-21 19:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack 6 - 3
Lørdag 24-04-21 11:30 BFC Vendsyssel - Esbjerg Sharks FC 3 - 9
Lørdag 24-04-21 14:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 12 - 1
Lørdag 24-04-21 15:00 BFC Vendsyssel - Esbjerg Sharks FC 7 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 25-04-21 14:30 Vanløse Floorball - Sunds Seahawks FC 5 - 0
Mandag 26-04-21 19:30 Herlev FC 1 - Copenhagen FC 1 - 10
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 28-04-21 Strandby Elling - Sunds Seahawks FC 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 28-04-21 20:00 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 5 - 0
Lørdag 01-05-21 11:30 Esbjerg Sharks FC - BFC Vendsyssel 9 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 01-05-21 14:30 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack 0 - 5
Lørdag 01-05-21 15:00 Esbjerg Sharks FC - BFC Vendsyssel 13 - 4
Lørdag 01-05-21 15:00 Strandby Elling - Benløse FC 6 - 10
Mandag 03-05-21 19:30 Herlev FC 1 - Rødovre FC 2 - 14
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 05-05-21 19:00 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling 0 - 5
Onsdag 05-05-21 20:00 Hvidovre Attack - Benløse FC 2 - 6
Lørdag 08-05-21 14:00 Strandby Elling - Hvidovre Attack 4 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 08-05-21 14:30 Sunds Seahawks FC - Vanløse Floorball 0 - 5
Søndag 09-05-21 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Benløse FC - Idrætshallen 4 - 5
Søndag 09-05-21 15:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 9 - 4
Mandag 10-05-21 19:30 Herlev FC 1 - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
Sygdomsramt
Onsdag 12-05-21 19:30 Vanløse Floorball - Benløse FC 0 - 5
Onsdag 12-05-21 19:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling 9 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 15-05-21 12:45 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal A 5 - 0
Søndag 16-05-21 14:00 Hvidovre Attack - Frederikshavn Blackhawks 4 - 6
Søndag 16-05-21 14:30 Vanløse Floorball - Strandby Elling - Hal 1 4 - 8
Søndag 16-05-21 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 1 6 - 1
Tirsdag 25-05-21 18:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 4 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 29-05-21 13:15 Rødovre FC - Herlev FC 1 5 - 0
Lørdag 29-05-21 14:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 15 - 0

Til toppen