Serie 1 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Nicolai Schmidt Tlf: 31399598

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112428

Komplet kampprogram


Serie 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 11-09-21 13:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 8 - 2
Lørdag 11-09-21 14:00 Midtsjælland - HG/Næstved Dragons 4 - 20
Søndag 12-09-21 11:30 Allerød Floorball - Ganløse Floorball Klub 4 - 0
Søndag 12-09-21 15:00 Greve Floorball Club 2 - Tårnborg IF 2 - 8
Søndag 12-09-21 16:30 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC - Hal 1 13 - 3
Mandag 13-09-21 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - FF København 3 12 - 12
Torsdag 16-09-21 20:00 Ganløse Floorball Klub - Jægerspris UFC 5 - 5
Lørdag 18-09-21 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Rødovre FC 3 4 - 6
Søndag 19-09-21 12:00 Sydsjællands FC - Midtsjælland 7 - 2
Søndag 19-09-21 15:00 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 2 - Hal 1 4 - 6
Tirsdag 21-09-21 20:00 Tårnborg IF - FK Jyderup Farmers - Hal 1 5 - 5
Lørdag 25-09-21 13:30 Midtsjælland - Greve Floorball Club 2 - Bane 1-7 mands 1 - 11
Lørdag 25-09-21 16:00 FF København 3 - Rødovre FC 3 - Hal 2 9 - 7
Søndag 26-09-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5 8 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 26-09-21 17:00 Vanløse 3 - Ganløse Floorball Klub - Hal 1 0 - 5
Torsdag 30-09-21 20:00 Allerød Floorball - Vanløse 3 1 - 15
Lørdag 02-10-21 11:00 Tårnborg IF - HG/Næstved Dragons - Hal 1 8 - 7
Søndag 03-10-21 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC 4 - 3
Onsdag 06-10-21 20:00 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 2 13 - 4
Torsdag 07-10-21 20:00 Ganløse Floorball Klub - Allerød Floorball 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 09-10-21 12:00 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball - Hal 1 5 - 0
Lørdag 09-10-21 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3 5 - 10
Søndag 10-10-21 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hafnia FC 2 5 - 7
Søndag 10-10-21 13:00 Midtsjælland - Tårnborg IF 1 - 16
Søndag 10-10-21 15:00 Greve Floorball Club 2 - FK Jyderup Farmers 4 - 3
Onsdag 27-10-21 20:00 Rødovre FC 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 11 - 5
Torsdag 28-10-21 19:00 Tårnborg IF - Greve Floorball Club 2 - Hal 1 10 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 29-10-21 20:00 HG/Næstved Dragons - Midtsjælland 5 - 0
Lørdag 30-10-21 13:30 Hafnia FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 3 3 - 4
Lørdag 30-10-21 15:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1 2 - 12
Søndag 31-10-21 10:00 Sydsjællands FC - FK Jyderup Farmers 5 - 4
Lørdag 06-11-21 10:00 Midtsjælland - Sydsjællands FC 2 - 11
Lørdag 06-11-21 10:30 Hvidovre Attack FC 5 - Hafnia FC 2 12 - 6
Lørdag 06-11-21 15:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 4 19 - 1
Søndag 07-11-21 13:00 FK Jyderup Farmers - Tårnborg IF - Hal 1 5 - 3
Søndag 07-11-21 14:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT 3 10 - 6
Onsdag 10-11-21 19:30 Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal 3 5 - 17
Torsdag 11-11-21 20:00 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 5 - 3
Lørdag 13-11-21 15:00 Vanløse 3 - Helsingør FT 3 - Hal 1 5 - 6
Søndag 14-11-21 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2 4 - 4
NB!
Kamp aflyst
Udeblevet med afbud
Søndag 14-11-21 12:00 Sydsjællands FC - Tårnborg IF 5 - 0
Søndag 21-11-21 09:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC 5 - 4
Søndag 21-11-21 11:00 Tårnborg IF - Midtsjælland - Hal 1 9 - 0
Søndag 21-11-21 14:00 Jægerspris UFC - Ganløse Floorball Klub 2 - 5
Søndag 21-11-21 15:00 Greve Floorball Club 2 - FK Jyderup Farmers 5 - 6
Fredag 26-11-21 20:00 HG/Næstved Dragons - FK Jyderup Farmers 7 - 13
Lørdag 27-11-21 13:30 Hafnia FC 2 - Vanløse Floorball 4 12 - 2
Søndag 28-11-21 11:00 Tårnborg IF - Sydsjællands FC - Hal 1 2 - 4
Søndag 28-11-21 15:00 Greve Floorball Club 2 - Midtsjælland 3 - 3
Søndag 28-11-21 16:30 Jægerspris UFC - Vanløse 3 1 - 11
Søndag 05-12-21 11:00 FK Jyderup Farmers - Midtsjælland - Hal 1 10 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Søndag 05-12-21 15:00 Ganløse Floorball Klub - Vanløse 3 5 - 0
NB!
Kamp udsat
Lørdag 11-12-21 14:00 Helsingør FT 3 - Ganløse Floorball Klub - Hal 1
Søndag 12-12-21 13:00 FK Jyderup Farmers - Sydsjællands FC - Hal 1 4 - 3
Mandag 13-12-21 20:30 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 16 - 2
Lørdag 08-01-22 15:30 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 5 10 - 5
Søndag 09-01-22 09:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC 8 - 5
NB!
Kamp udsat
Søndag 09-01-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4
Søndag 09-01-22 10:00 FF København 3 - Hafnia FC 2 - Hal 2 9 - 6
Søndag 09-01-22 13:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club 2 - Hal 1 5 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Tirsdag 11-01-22 20:30 Tårnborg IF - Midtsjælland - Hal 1 5 - 0
Søndag 16-01-22 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons 12 - 6
Søndag 16-01-22 17:00 Vanløse Floorball 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1 6 - 11
Tirsdag 18-01-22 19:00 Sydsjællands FC - HG/Næstved Dragons 9 - 3
Søndag 23-01-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Rødovre FC 3 3 - 19
Søndag 23-01-22 12:00 Allerød Floorball - Vanløse 3 4 - 5
Søndag 23-01-22 15:00 Ganløse Floorball Klub - Helsingør FT 3 3 - 5
Lørdag 29-01-22 15:00 Midtsjælland - HG/Næstved Dragons
NB!
Kamp udsat
Lørdag 29-01-22 15:30 Hafnia FC 2 - FF København 3 - Hal 3
Lørdag 29-01-22 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Søndag 30-01-22 13:00 FK Jyderup Farmers - Tårnborg IF - Hal 1
Søndag 30-01-22 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC
Lørdag 05-02-22 12:00 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball - Hal 1
Lørdag 05-02-22 13:30 Vanløse 3 - Jægerspris UFC - Hal 1
Lørdag 05-02-22 15:15 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2
Lørdag 05-02-22 15:30 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 3 - Hal 1
Lørdag 05-02-22 16:00 Midtsjælland - FK Jyderup Farmers - Bane 1-7 mands
Lørdag 05-02-22 16:00 Hafnia FC 2 - Hvidovre Attack FC 5
Tirsdag 08-02-22 19:30 Tårnborg IF - Sydsjællands FC - Hal 1
Torsdag 10-02-22 20:00 Allerød Floorball - Ganløse Floorball Klub
Torsdag 10-02-22 20:30 Midtsjælland - Greve Floorball Club 2
Søndag 13-02-22 11:00 FK Jyderup Farmers - HG/Næstved Dragons - Hal 1
Søndag 13-02-22 12:00 Sydsjællands FC - Midtsjælland
Søndag 13-02-22 14:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT 3
Lørdag 19-02-22 13:00 Rødovre FC 3 - FF København 3
Lørdag 26-02-22 15:00 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 2 - Hal 1
Lørdag 26-02-22 16:00 Hvidovre Attack FC 5 - Rødovre FC 3
Lørdag 26-02-22 16:00 Helsingør FT 3 - Vanløse 3 - Hal 1
Søndag 27-02-22 10:00 Sydsjællands FC - FK Jyderup Farmers
Søndag 27-02-22 10:00 FF København 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 2
Søndag 27-02-22 15:00 Ganløse Floorball Klub - Jægerspris UFC
Tirsdag 01-03-22 19:30 Tårnborg IF - HG/Næstved Dragons - Hal 1
Torsdag 03-03-22 20:15 Midtsjælland - FK Jyderup Farmers
Lørdag 05-03-22 14:00 Hafnia FC 2 - Rødovre FC 3 - Hal 3
Lørdag 05-03-22 15:15 HG/Næstved Dragons - Tårnborg IF
Lørdag 05-03-22 15:30 Vanløse Floorball 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
Lørdag 05-03-22 17:30 Vanløse 3 - Ganløse Floorball Klub - Hal 1
Søndag 06-03-22 10:00 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2
Søndag 06-03-22 12:00 Allerød Floorball - Jægerspris UFC
Mandag 07-03-22 20:30 FF København 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Lørdag 12-03-22 13:30 Vanløse 3 - Allerød Floorball - Hal 1
Søndag 13-03-22 10:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2
Søndag 13-03-22 15:00 Greve Floorball Club 2 - Tårnborg IF
Søndag 13-03-22 15:00 Ganløse Floorball Klub - Helsingør FT 3
Søndag 13-03-22 19:30 Hafnia FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 3
Lørdag 19-03-22 13:00 Rødovre FC 3 - FF København 3
Lørdag 19-03-22 14:00 FK Jyderup Farmers - HG/Næstved Dragons - Hal 1
Lørdag 19-03-22 14:00 Hafnia FC 2 - Hvidovre Attack FC 5
Søndag 20-03-22 12:00 Allerød Floorball - Helsingør FT 3
Mandag 21-03-22 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5
Lørdag 26-03-22 12:00 Helsingør FT 3 - Vanløse 3 - Hal 1
Lørdag 26-03-22 16:30 Vanløse Floorball 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
Søndag 27-03-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Rødovre FC 3
Søndag 27-03-22 12:00 FF København 3 - Hafnia FC 2 - Hal 2
Søndag 03-04-22 12:00 FF København 3 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 2
Søndag 03-04-22 13:00 Jægerspris UFC - Vanløse 3
Søndag 03-04-22 14:00 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 3 - Hal 1
Søndag 10-04-22 14:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3
Søndag 24-04-22 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4
Søndag 24-04-22 14:00 Jægerspris UFC - Allerød Floorball

Til toppen