Amager Cup 2021

Stævne

Stævne: Amager Cup 2021
Stævneansvarlige
Johanne Toft Tlf: 79404736 / 28693057
Dokumenter
Reglement Holdkort Stævneinformation

Bemærkninger

Kampprogrammet er senest opdateret 20.08.21 Bemærk at U13 Pige C og U15 Pige B tager deres resultater med fra lørdagens pulje og over til søndagens puljespil. Bemærk at U15 Drenge A finale og 3.-4. plads kamp skal afgøres. Hvis der er uafgjort efter normal spilletid afgøres disse kampe direkte i straffekast med 3 kast pr. hold, og efterfølgende 1 kast pr. hold indtil kampen er afgjort. www.amager-cup.dk


Resultatindberetning

Række / Puljeoversigt

Lykkeliga
Pulje 1 Helsingør Special Kids - Ama’r Super Kids - Indsatsstyrkerne - Køge
U5-U6 Mix
Pulje 1 Amager SK - Københavns Håndboldklub
U7/U8 Mix
Pulje 1 Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Københavns Håndboldklub 2 - Ajax København 1
Pulje 2 Ejby IF - afbud - Tårnby HK 2 - Københavns Håndboldklub 3 - Ajax København 2
U9 Drenge A
Pulje 1 VSH 1 - Hvidovre IF 1 - Amager SK 1 - BK Ydun 1 - BK Ydun 2
U9 Drenge B
Pulje 4 Ajax København 2 - HØJ Håndbold 1 - Amager SK 3
Pulje 1 Hvidovre IF 3 - Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 2 - BK Ydun 3
Pulje 2 VSH 2 - Hvidovre IF 2 - Københavns Håndboldklub 1 - Amager SK 2
Pulje 3 Ajax København 1 - Tårnby HK 2 - HØJ Håndbold 2 - Brøndby HK
Finalepulje Hvidovre IF 2 - Tårnby HK 2 - Københavns Håndboldklub 2 - HØJ Håndbold 1
5.-8. plads VSH 2 - Ajax København 2 - HØJ Håndbold 2 - BK Ydun 3
9.-12. plads Hvidovre IF 3 - Ajax København 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Amager SK 3
13.-15. plads Tårnby HK 1 - Amager SK 2 - Brøndby HK
U9 Piger A
Pulje 1 Ajax København 1 - VSH 1 - HØJ Håndbold 1
U9 Piger B
VSH 3 - afbud
Pulje 1 Høj Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub
Pulje 2 Tårnby HK 1 - Høj Håndbold 3 - VSH 2
Pulje 3 Ajax København 2 - Hvidovre IF - Tårnby HK 2
Finalepulje Høj Håndbold 3 - Høj Håndbold 2 - Hvidovre IF
4.-8. plads Tårnby HK 1 - Ajax København 2 - Tårnby HK 2 - Københavns Håndboldklub - VSH 2
U11 Drenge A
Pulje 1 VSH 1 - Tårnby HK 1 - HIK 1
Pulje 2 Øresund Håndbold - Københavns Håndboldklub 1 - FIF
Finalepulje Øresund Håndbold - HIK 1 - FIF
4.-6. plads VSH 1 - Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 1
U11 Drenge B
Pulje 2 VSH 3 - Køge Håndbold 1 - Ajax København 1
Pulje 3 BK Ydun 1 - Rørby-Værslev - Amager SK 2
Pulje 4 BK Ydun 2 - HJ Håndbold 1 - HIK 2
Pulje 1 VSH 2 - TIK 1 - Amager SK 1 - IF Stadion
Finalepulje VSH 2 - Køge Håndbold 1 - Rørby-Værslev - HIK 2
5.-7. plads BK Ydun 1 - Amager SK 1 - Ajax København 1
8.-10. plads VSH 3 - TIK 1 - BK Ydun 2
11.-13. plads HJ Håndbold 1 - Amager SK 2 - IF Stadion
U11 Drenge C
Ajax København 2 - afbud
Pulje 1 TIK 2 - BK Ydun 3 - Gentofte Vangede Håndbold
Pulje 2 Køge Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub 2 - HJ Håndbold 2
Pulje 3 Tårnby HK 2 - Amager SK 3 - HIK 3
Finalepulje Gentofte Vangede Håndbold - Københavns Håndboldklub 2 - HIK 3
4.-6. plads TIK 2 - Tårnby HK 2 - HJ Håndbold 2
7.-9. plads Køge Håndbold 2 - BK Ydun 3 - Amager SK 3
U11 Piger A
Pulje 1 VSH 1 - Greve Håndbold 1 - BK Ydun 1 - HIK 1 - Amager SK 1
U11 Piger B
Pulje 2 BK Ydun 2 - afbud søndag - Københavns Håndboldklub 1 - Amager SK 2
Pulje 3 VSH 3 - Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 2
Pulje 4 BK Ydun 3 - HIK 2 - Tårnby HK 1
Pulje 1 VSH 2 - HK73 Frederikssund 1 - HIK 3 - Tårnby HK 2
Finalepulje VSH 2 - HIK 2 - Københavns Håndboldklub 2 - Amager SK 2
5.-7. plads VSH 3 - HK73 Frederikssund 1 - Københavns Håndboldklub 1
8.-10. plads BK Ydun 3 - BK Ydun 2 - afbud søndag - Tårnby HK 2
11.-13. plads HIK 3 - Helsingør Håndboldklub - Tårnby HK 1
U11 Piger C
Pulje 2 VSH 4 - TMS Ringsted 1 - HK 73Frederikssund 2
Pulje 3 BK Ydun 4 - HIK 4 - Gentofte Vangede Håndbold 1
Pulje 4 Gentofte Vangede Håndbold 2 - Tårnby HK 3 - IF Stadion
Pulje 1 Greve Håndbold 2 - TMS Ringsted 2 - Amager SK 3 - Hareskov Håndbold
Finalepulje TMS Ringsted 1 - HIK 4 - Gentofte Vangede Håndbold 2 - Hareskov Håndbold
5.-7. plads Greve Håndbold 2 - VSH 4 - Gentofte Vangede Håndbold 1
8.-10. plads TMS Ringsted 2 - HK 73Frederikssund 2 - IF Stadion
11.-13. plads BK Ydun 4 - Tårnby HK 3 - Amager SK 3
U13 Drenge A
Pulje 1 VSH 1 - Københavns Håndboldklub 1 - FIF 1
U13 Drenge B
Pulje 3 Ledøje Smørum Håndbold - Københavns Håndboldklub 2 - Amager SK 1
Pulje 1 VSH 2 - udeblivelse søndag - Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 3 - Amager SK 2
Pulje 2 VSH 3 - udeblivelse søndag - Tårnby HK - udeblivelse søndag - FIF 2 - udeblivelse søndag - Køge Håndbold - corona afbud
Finalepulje VSH 2 - udeblivelse søndag - Amager SK 1 - Køge Håndbold - corona afbud
4.-7. plads Ledøje Smørum Håndbold - Helsingør Håndboldklub - FIF 2 - udeblivelse søndag - Amager SK 2
8.-11. plads VSH 3 - udeblivelse søndag - Tårnby HK - udeblivelse søndag - Københavns Håndboldklub 2 - Københavns Håndboldklub 3
U13 Piger A
Pulje 1 VSH 1 - Ljunghusens HK - Amager SK 1
Pulje 2 Ledøje - Smørum Håndbold - Ajax København 1 - Københavns Håndboldklub 1
Finalepulje Ledøje - Smørum Håndbold - Ajax København 1 - Amager SK 1
4.-6. plads VSH 1 - Ljunghusens HK - Københavns Håndboldklub 1
U13 Piger B
BK Ydun - Afbud (corona)
Pulje 3 Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 2
Pulje 1 Greve Håndbold - VSH 2 - Roskilde Håndbold 2
Pulje 2 Ajax København 2 - Helsingør Håndboldklub - Amager SK 2
Finalepulje Greve Håndbold - Tårnby HK 1 - Ajax København 2
4.-8. plads VSH 2 - Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 2 - Roskilde Håndbold 2 - Amager SK 2
U13 Piger C
Pulje 1 VSH 3 - Gentofte Vangede håndbold - Tårnby HK 2 - Amager SK 3
Pulje 2 Ajax København 3 - Tårnby HK 3 - Roskilde Håndbold 3 - CIK Håndbold
Finalepulje VSH 3 - Tårnby HK 2 - Roskilde Håndbold 3 - CIK Håndbold
5.-8. plads Ajax København 3 - Gentofte Vangede håndbold - Tårnby HK 3 - Amager SK 3
U15 Drenge A
Pulje 1 Lyngby HK - TIK 1 - Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 1
Finale Lyngby HK - TIK 1
3.-4. plads Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 1
U15 Drenge B
Pulje 1 Ledøje - Smørum Håndbold - TIK 2 - Københavns Håndboldklub 2 - Roskilde Håndbold - Amager Håndbold - Dalby G & IF
U15 Piger A
Pulje 1 VSH 1 - Ledøje - Smørum Håndbold 1 - Amager Håndbold 1
Pulje 2 AB Håndbold - HIK 1 - Ljunghusens HK
Finalepulje VSH 1 - HIK 1 - Amager Håndbold 1
4.-6. plads AB Håndbold - Ledøje - Smørum Håndbold 1 - Ljunghusens HK
U15 Piger B
Pulje 1 VSH 3 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold 2 - HIK 2
Pulje 2 Lyngby HK - Amager Håndbold 3 - CIK Håndbold - udeblivelse søndag - Ledøje-Smørum Håndbold 2
Finalepulje Lyngby HK - Amager Håndbold 2 - HIK 2 - Ledøje-Smørum Håndbold 2
5.-8. plads VSH 3 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold 3 - CIK Håndbold - udeblivelse søndag
U17 Drenge/U19 Drenge
Pulje 1 Lyngby-Virum Håndbold - U19 - Løve-Høng Håndbold - U19 - Københavns Håndboldklub - U17 - Roskilde Håndbold - U19 - FIF - U17
U17 Piger
Pulje 1 Greve Håndbold - Lyngby-Virum Håndbold 1 - HØJ Håndbold
Pulje 2 Lyngby-Virum Håndbold 2 - FIF - Ajax København
Finalepulje Greve Håndbold - FIF - Ajax København
4.-6. plads Lyngby-Virum Håndbold 1 - Lyngby-Virum Håndbold 2 - HØJ Håndbold
U19 Piger
Pulje 1 HIK - Lyngby-Virum Håndbold 2 - Ledøje - Smørum Håndbold
Pulje 2 Lyngby-Virum Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold
Finalepulje HIK - Lyngby-Virum Håndbold 1 - Ledøje - Smørum Håndbold
4.-6. plads Lyngby-Virum Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold

Til toppen