Amager Cup 2021

Stævne

Stævne: Amager Cup 2021
Stævneansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement Holdkort Stævneinformation

Bemærkninger

Kampprogrammet er senest opdateret 20.08.21 Bemærk at U13 Pige C og U15 Pige B tager deres resultater med fra lørdagens pulje og over til søndagens puljespil. Bemærk at U15 Drenge A finale og 3.-4. plads kamp skal afgøres. Hvis der er uafgjort efter normal spilletid afgøres disse kampe direkte i straffekast med 3 kast pr. hold, og efterfølgende 1 kast pr. hold indtil kampen er afgjort. www.amager-cup.dk


Resultatindberetning

Række / Puljeoversigt

Lykkeliga
Pulje 1 Ama’r Super Kids - Helsingør Special Kids - Indsatsstyrkerne - Køge
U5-U6 Mix
Pulje 1 Københavns Håndboldklub - Amager SK
U7/U8 Mix
Pulje 1 Københavns Håndboldklub 2 - Københavns Håndboldklub 1 - Ajax København 1 - Tårnby HK 1
Pulje 2 Tårnby HK 2 - Ajax København 2 - Københavns Håndboldklub 3 - Ejby IF - afbud
U9 Drenge A
Pulje 1 Amager SK 1 - BK Ydun 1 - VSH 1 - BK Ydun 2 - Hvidovre IF 1
U9 Drenge B
Pulje 4 HØJ Håndbold 1 - Amager SK 3 - Ajax København 2
Pulje 1 Københavns Håndboldklub 2 - BK Ydun 3 - Hvidovre IF 3 - Tårnby HK 1
Pulje 2 VSH 2 - Københavns Håndboldklub 1 - Hvidovre IF 2 - Amager SK 2
Pulje 3 HØJ Håndbold 2 - Ajax København 1 - Tårnby HK 2 - Brøndby HK
Finalepulje Hvidovre IF 2 - Tårnby HK 2 - HØJ Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub 2
5.-8. plads VSH 2 - BK Ydun 3 - Ajax København 2 - HØJ Håndbold 2
9.-12. plads Hvidovre IF 3 - Ajax København 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Amager SK 3
13.-15. plads Tårnby HK 1 - Amager SK 2 - Brøndby HK
U9 Piger A
Pulje 1 VSH 1 - Ajax København 1 - HØJ Håndbold 1
U9 Piger B
VSH 3 - afbud
Pulje 1 Københavns Håndboldklub - Høj Håndbold 2
Pulje 2 Høj Håndbold 3 - Tårnby HK 1 - VSH 2
Pulje 3 Ajax København 2 - Hvidovre IF - Tårnby HK 2
Finalepulje Hvidovre IF - Høj Håndbold 2 - Høj Håndbold 3
4.-8. plads Københavns Håndboldklub - Tårnby HK 1 - Ajax København 2 - VSH 2 - Tårnby HK 2
U11 Drenge A
Pulje 1 HIK 1 - VSH 1 - Tårnby HK 1
Pulje 2 FIF - Øresund Håndbold - Københavns Håndboldklub 1
Finalepulje Øresund Håndbold - HIK 1 - FIF
4.-6. plads VSH 1 - Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 1
U11 Drenge B
Pulje 2 VSH 3 - Køge Håndbold 1 - Ajax København 1
Pulje 3 Rørby-Værslev - Amager SK 2 - BK Ydun 1
Pulje 4 HJ Håndbold 1 - BK Ydun 2 - HIK 2
Pulje 1 IF Stadion - TIK 1 - Amager SK 1 - VSH 2
Finalepulje HIK 2 - Rørby-Værslev - Køge Håndbold 1 - VSH 2
5.-7. plads BK Ydun 1 - Ajax København 1 - Amager SK 1
8.-10. plads BK Ydun 2 - VSH 3 - TIK 1
11.-13. plads HJ Håndbold 1 - IF Stadion - Amager SK 2
U11 Drenge C
Ajax København 2 - afbud
Pulje 1 Gentofte Vangede Håndbold - TIK 2 - BK Ydun 3
Pulje 2 Københavns Håndboldklub 2 - Køge Håndbold 2 - HJ Håndbold 2
Pulje 3 Tårnby HK 2 - Amager SK 3 - HIK 3
Finalepulje HIK 3 - Gentofte Vangede Håndbold - Københavns Håndboldklub 2
4.-6. plads TIK 2 - Tårnby HK 2 - HJ Håndbold 2
7.-9. plads BK Ydun 3 - Køge Håndbold 2 - Amager SK 3
U11 Piger A
Pulje 1 BK Ydun 1 - HIK 1 - Amager SK 1 - Greve Håndbold 1 - VSH 1
U11 Piger B
Pulje 2 BK Ydun 2 - afbud søndag - Amager SK 2 - Københavns Håndboldklub 1
Pulje 3 Københavns Håndboldklub 2 - VSH 3 - Helsingør Håndboldklub
Pulje 4 BK Ydun 3 - HIK 2 - Tårnby HK 1
Pulje 1 HIK 3 - HK73 Frederikssund 1 - VSH 2 - Tårnby HK 2
Finalepulje Københavns Håndboldklub 2 - HIK 2 - Amager SK 2 - VSH 2
5.-7. plads VSH 3 - Københavns Håndboldklub 1 - HK73 Frederikssund 1
8.-10. plads BK Ydun 3 - BK Ydun 2 - afbud søndag - Tårnby HK 2
11.-13. plads Tårnby HK 1 - HIK 3 - Helsingør Håndboldklub
U11 Piger C
Pulje 2 HK 73Frederikssund 2 - VSH 4 - TMS Ringsted 1
Pulje 3 BK Ydun 4 - Gentofte Vangede Håndbold 1 - HIK 4
Pulje 4 Tårnby HK 3 - IF Stadion - Gentofte Vangede Håndbold 2
Pulje 1 Amager SK 3 - TMS Ringsted 2 - Hareskov Håndbold - Greve Håndbold 2
Finalepulje Hareskov Håndbold - Gentofte Vangede Håndbold 2 - HIK 4 - TMS Ringsted 1
5.-7. plads VSH 4 - Gentofte Vangede Håndbold 1 - Greve Håndbold 2
8.-10. plads TMS Ringsted 2 - HK 73Frederikssund 2 - IF Stadion
11.-13. plads Tårnby HK 3 - Amager SK 3 - BK Ydun 4
U13 Drenge A
Pulje 1 VSH 1 - Københavns Håndboldklub 1 - FIF 1
U13 Drenge B
Pulje 3 Ledøje Smørum Håndbold - Amager SK 1 - Københavns Håndboldklub 2
Pulje 1 VSH 2 - udeblivelse søndag - Københavns Håndboldklub 3 - Helsingør Håndboldklub - Amager SK 2
Pulje 2 Tårnby HK - udeblivelse søndag - FIF 2 - udeblivelse søndag - VSH 3 - udeblivelse søndag - Køge Håndbold - corona afbud
Finalepulje VSH 2 - udeblivelse søndag - Køge Håndbold - corona afbud - Amager SK 1
4.-7. plads Ledøje Smørum Håndbold - FIF 2 - udeblivelse søndag - Helsingør Håndboldklub - Amager SK 2
8.-11. plads VSH 3 - udeblivelse søndag - Københavns Håndboldklub 2 - Københavns Håndboldklub 3 - Tårnby HK - udeblivelse søndag
U13 Piger A
Pulje 1 VSH 1 - Ljunghusens HK - Amager SK 1
Pulje 2 Ajax København 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Ledøje - Smørum Håndbold
Finalepulje Ajax København 1 - Ledøje - Smørum Håndbold - Amager SK 1
4.-6. plads VSH 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Ljunghusens HK
U13 Piger B
BK Ydun - Afbud (corona)
Pulje 3 Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 2
Pulje 1 Greve Håndbold - Roskilde Håndbold 2 - VSH 2
Pulje 2 Helsingør Håndboldklub - Ajax København 2 - Amager SK 2
Finalepulje Tårnby HK 1 - Greve Håndbold - Ajax København 2
4.-8. plads VSH 2 - Amager SK 2 - Helsingør Håndboldklub - Roskilde Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub 2
U13 Piger C
Pulje 1 Amager SK 3 - VSH 3 - Gentofte Vangede håndbold - Tårnby HK 2
Pulje 2 Roskilde Håndbold 3 - Ajax København 3 - CIK Håndbold - Tårnby HK 3
Finalepulje Roskilde Håndbold 3 - Tårnby HK 2 - VSH 3 - CIK Håndbold
5.-8. plads Gentofte Vangede håndbold - Tårnby HK 3 - Amager SK 3 - Ajax København 3
U15 Drenge A
Pulje 1 Lyngby HK - TIK 1 - Helsingør Håndboldklub - Københavns Håndboldklub 1
Finale Lyngby HK - TIK 1
3.-4. plads Københavns Håndboldklub 1 - Helsingør Håndboldklub
U15 Drenge B
Pulje 1 TIK 2 - Roskilde Håndbold - Københavns Håndboldklub 2 - Amager Håndbold - Dalby G & IF - Ledøje - Smørum Håndbold
U15 Piger A
Pulje 1 Ledøje - Smørum Håndbold 1 - VSH 1 - Amager Håndbold 1
Pulje 2 AB Håndbold - Ljunghusens HK - HIK 1
Finalepulje HIK 1 - VSH 1 - Amager Håndbold 1
4.-6. plads AB Håndbold - Ljunghusens HK - Ledøje - Smørum Håndbold 1
U15 Piger B
Pulje 1 VSH 3 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold 2 - HIK 2
Pulje 2 Lyngby HK - Ledøje-Smørum Håndbold 2 - Amager Håndbold 3 - CIK Håndbold - udeblivelse søndag
Finalepulje Amager Håndbold 2 - Lyngby HK - Ledøje-Smørum Håndbold 2 - HIK 2
5.-8. plads Amager Håndbold 3 - CIK Håndbold - udeblivelse søndag - VSH 3 - Københavns Håndboldklub
U17 Drenge/U19 Drenge
Pulje 1 Lyngby-Virum Håndbold - U19 - Løve-Høng Håndbold - U19 - Københavns Håndboldklub - U17 - Roskilde Håndbold - U19 - FIF - U17
U17 Piger
Pulje 1 Lyngby-Virum Håndbold 1 - HØJ Håndbold - Greve Håndbold
Pulje 2 Lyngby-Virum Håndbold 2 - FIF - Ajax København
Finalepulje FIF - Greve Håndbold - Ajax København
4.-6. plads HØJ Håndbold - Lyngby-Virum Håndbold 1 - Lyngby-Virum Håndbold 2
U19 Piger
Pulje 1 Ledøje - Smørum Håndbold - Lyngby-Virum Håndbold 2 - HIK
Pulje 2 Lyngby-Virum Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub - Amager Håndbold
Finalepulje HIK - Lyngby-Virum Håndbold 1 - Ledøje - Smørum Håndbold
4.-6. plads Amager Håndbold - Lyngby-Virum Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub

Til toppen