Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Nordsjællandsmesterskab 25-50-200-300 meter - 2022 (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Alsønderup S, G & I
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Ganløse Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Jørlunde Skytteforening
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Melby Skytteforening
Ramløse Idrætsforening Skydning
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Stenløse Skytteforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
ST2
97.400
97.400
Finale
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST3
98.200
98.200
Finale
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
145262
Viktor Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
146747
Frederik Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
145265
Marco Saldo
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
147055
Buster Vedfeldt
Ganløse Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
147056
Alexander Middelboe
Ganløse Skytteforening
BK1
191.000
191.000
Hovedskydning
147056
Alexander Middelboe
Ganløse Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
147938
Sebastian Middelboe
Ganløse Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
147938
Sebastian Middelboe
Ganløse Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
137818
Emil Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
137818
Emil Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
137818
Emil Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
J2
105.100
105.100
Finale
145264
Therkel William Haagemann
Ganløse Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
145264
Therkel William Haagemann
Ganløse Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
145264
Therkel William Haagemann
Ganløse Skytteforening
J2
104.400
104.400
Finale
144423
Magnus Bjørnberg Levisen
Ganløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
144423
Magnus Bjørnberg Levisen
Ganløse Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
128745
Mikkel Thomsen
Ganløse Skytteforening
J1
104.200
104.200
Finale
130503
Pauline Alling Andreassen
Ganløse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
130503
Pauline Alling Andreassen
Ganløse Skytteforening
J1
197.000
197.000
Mesterskab
130503
Pauline Alling Andreassen
Ganløse Skytteforening
J1
103.800
103.800
Finale
126856
Andreas Zeeberg
Ganløse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
126856
Andreas Zeeberg
Ganløse Skytteforening
J1
103.800
103.800
Finale
147057
Isak Jansen
Ganløse Skytteforening
J2
165.000
165.000
Hovedskydning
147057
Isak Jansen
Ganløse Skytteforening
J2
185.000
185.000
Mesterskab
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
80902
Sara Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
147055
Buster Vedfeldt
Ganløse Skytteforening
BK2
102.700
102.700
Finale
80903
Ida Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
147055
Buster Vedfeldt
Ganløse Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
105024
Agnete Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
186.000
186.000
Hovedskydning
105024
Agnete Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
197.000
197.000
Mesterskab
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
141449
Erik Nissen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
141449
Erik Nissen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
BK1
194.000
194.000
Mesterskab
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
188.000
188.000
Hovedskydning
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
192.000
192.000
Mesterskab
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
62466
Thomas Pedersen
Jørlunde Skytteforening
ST3
179.000
179.000
Hovedskydning
62466
Thomas Pedersen
Jørlunde Skytteforening
ST3
174.000
174.000
Mesterskab
144832
Julian Wilborg Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
144832
Julian Wilborg Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
120138
Claus Toxværd
Melby Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
140608
Mikkel Kettrup Sjøgaard
Melby Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
140608
Mikkel Kettrup Sjøgaard
Melby Skytteforening
J2
187.000
187.000
Mesterskab
115628
Mikkel Kannik
Ølstykke Skytteforening
ST3
196.000
196.000
Hovedskydning
115628
Mikkel Kannik
Ølstykke Skytteforening
ST3
194.000
194.000
Mesterskab
115628
Mikkel Kannik
Ølstykke Skytteforening
ST3
99.300
99.300
Finale
62781
Hans Lund Madsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
62781
Hans Lund Madsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
ST3
188.000
188.000
Hovedskydning
118779
Kasper Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
ST3
180.000
180.000
Mesterskab
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
120510
Mads Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
J2
197.000
197.000
Mesterskab
145265
Marco Saldo
Ganløse Skytteforening
BK1
104.200
104.200
Finale
145265
Marco Saldo
Ganløse Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
146747
Frederik Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
104.500
104.500
Finale
146747
Frederik Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
145262
Viktor Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
102.500
102.500
Finale
145262
Viktor Lund-Vogensen
Ganløse Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK2
102.300
102.300
Finale
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å1
105.600
105.600
Finale
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST3
193.000
193.000
Mesterskab
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST3
188.000
188.000
Hovedskydning
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
ST2
184.000
184.000
Mesterskab
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
ST2
190.000
190.000
Hovedskydning
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
ST3
184.000
184.000
Mesterskab
121937
Rasmus Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
ST3
176.000
176.000
Hovedskydning
137302
Bethina Terne Sørensen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å2
197.000
197.000
Mesterskab
137302
Bethina Terne Sørensen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
129721
Catharina Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
129721
Catharina Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
80902
Sara Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
126856
Andreas Zeeberg
Ganløse Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
80903
Ida Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
120507
Lars Illum Andersen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK1
103.500
103.500
Finale
126324
Enya Josefine Jacobsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
126324
Enya Josefine Jacobsen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
138509
Julie Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Hovedskydning
138509
Julie Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
62657
Lars Henrik Sørensen
Jørlunde Skytteforening
ST3
175.000
175.000
Hovedskydning
62657
Lars Henrik Sørensen
Jørlunde Skytteforening
ST3
177.000
177.000
Mesterskab
120429
Sandra Youden
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
120429
Sandra Youden
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
120429
Sandra Youden
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Å1
103.800
103.800
Finale
109133
Bjørn Thomsen
Ganløse Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Hovedskydning
109133
Bjørn Thomsen
Ganløse Skytteforening
Å2
191.000
191.000
Mesterskab
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
ST2
192.000
192.000
Hovedskydning
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
ST2
187.000
187.000
Mesterskab
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
ST2
94.000
94.000
Finale
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
Å2
189.000
189.000
Hovedskydning
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
Å2
183.000
183.000
Mesterskab
145707
Michael Osterwald-Lenum
Akademisk Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Hovedskydning
145707
Michael Osterwald-Lenum
Akademisk Skytteforening
Å2
187.000
187.000
Mesterskab
143336
Stefan Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
Å2
187.000
187.000
Hovedskydning
143336
Stefan Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Mesterskab
126084
Tobias Lund
Ølstykke Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
126084
Tobias Lund
Ølstykke Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Mesterskab
148332
Jeppe Mygind Plaep
Ølstykke Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
148332
Jeppe Mygind Plaep
Ølstykke Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
137824
Sander Henriksen
Jørlunde Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
137824
Sander Henriksen
Jørlunde Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
63482
Niels Christensen
Alsønderup S, G & I
ST3
183.000
183.000
Hovedskydning
63482
Niels Christensen
Alsønderup S, G & I
ST3
183.000
183.000
Mesterskab
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
98.300
98.300
Finale
145817
Sylvester Amelang
Stenløse Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
145817
Sylvester Amelang
Stenløse Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
Til toppen