Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
7. Rangliste - Dauglykke Cup 2023 - 15m (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Dauglykke Skytteforening
Espergærde Skytteforening
Ganløse Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Helsingør Salonskytte Forening
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Melby Skytteforening
Ramløse Idrætsforening Skydning
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Stenløse Skytteforening
Tikøb Skytteforening
Tisvildeleje Gymnastik Forening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
143893
Louie Hauge Levring
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
144047
Emil Lind Forsmark
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
144047
Emil Lind Forsmark
Helsingør Salonskytte Forening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
80902
Sara Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
80903
Ida Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
142904
Madeline D. Bøggild
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
198.000
198.000
Mesterskab
145173
Selma Theilade
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
196.000
196.000
Mesterskab
150359
Oliver Lind Forsmark
Helsingør Salonskytte Forening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
150359
Oliver Lind Forsmark
Helsingør Salonskytte Forening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
116328
Benedicte Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
91811
Jørgen Eskildsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
149442
Jesper Baunbæk
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å3
194.000
194.000
Hovedskydning
149442
Jesper Baunbæk
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å3
190.000
190.000
Mesterskab
144423
Magnus Bjørnberg Levisen
Ganløse Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
144423
Magnus Bjørnberg Levisen
Ganløse Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
64634
Ole Østrup Rasmussen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
71763
Viggo Jørgensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
65179
Bjørn Klaus Nath Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
141514
Tommy Petersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å1
195.000
195.000
Hovedskydning
141514
Tommy Petersen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å1
179.000
179.000
Mesterskab
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
120024
Henrik Knudsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
140650
Jonas Schou Svarer Jensen
Tikøb Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
140650
Jonas Schou Svarer Jensen
Tikøb Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
139979
Martin Andersen
Tikøb Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
139979
Martin Andersen
Tikøb Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
147252
Thomas Sommer
Tikøb Skytteforening
ST3
173.000
173.000
Hovedskydning
147252
Thomas Sommer
Tikøb Skytteforening
ST3
173.000
173.000
Mesterskab
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
ST3
177.000
177.000
Hovedskydning
120947
Rune Dahlstrøm
Tikøb Skytteforening
ST3
178.000
178.000
Mesterskab
64295
Jørgen Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
133061
Bertram Abild Laursen
Espergærde Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
146834
Sigurd Laursen
Espergærde Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
146834
Sigurd Laursen
Espergærde Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
149114
Le Boels Jakobsen
Espergærde Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
149114
Le Boels Jakobsen
Espergærde Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
149115
Ludvig von Sydow
Espergærde Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
149203
Natacha Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å3
195.000
195.000
Hovedskydning
149202
Nicklas Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å3
179.000
179.000
Hovedskydning
149623
Clara M. Dahl
Ramløse Idrætsforening Skydning
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
149623
Clara M. Dahl
Ramløse Idrætsforening Skydning
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
147999
Ayla Lou Pedersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
147999
Ayla Lou Pedersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
139442
Noah Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
150612
Freja Traviata
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
150612
Freja Traviata
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
150616
Malou Halle
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
150616
Malou Halle
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
150614
Chloe Widdis
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
193.000
193.000
Hovedskydning
150614
Chloe Widdis
Tisvildeleje Gymnastik Forening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
149202
Nicklas Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å3
194.000
194.000
Mesterskab
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
149203
Natacha Nielsen
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å3
195.000
195.000
Mesterskab
129743
Henning Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
Å3
194.000
194.000
Hovedskydning
129743
Henning Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Mesterskab
149220
Vitus Emil Friis
Melby Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
149220
Vitus Emil Friis
Melby Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
139623
Adam Fenger Flindt
Dauglykke Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
139623
Adam Fenger Flindt
Dauglykke Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Mesterskab
150877
Alpha Fenger Flindt
Dauglykke Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
150877
Alpha Fenger Flindt
Dauglykke Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Mesterskab
148644
Olivia Chili Holte Biering
Dauglykke Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
148644
Olivia Chili Holte Biering
Dauglykke Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
148643
Johannes Holte Biering
Dauglykke Skytteforening
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
148643
Johannes Holte Biering
Dauglykke Skytteforening
FRI
196.000
196.000
Mesterskab
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST2
190.000
190.000
Hovedskydning
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST2
188.000
188.000
Mesterskab
137792
Rasmus Baasch Vannaskoski
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
137792
Rasmus Baasch Vannaskoski
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J2
193.000
193.000
Mesterskab
145792
Alexander Haagensen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
145792
Alexander Haagensen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
140703
Jonathan Minch Rasmussen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
140703
Jonathan Minch Rasmussen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
135798
Stefan Eriksen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
135798
Stefan Eriksen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
J1
195.000
195.000
Mesterskab
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
ST2
188.000
188.000
Hovedskydning
128348
Linas Zvirblis
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
ST2
188.000
188.000
Mesterskab
150326
Sebastian Valdemar Baunbæk
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
199.000
199.000
Hovedskydning
150326
Sebastian Valdemar Baunbæk
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
BK4
197.000
197.000
Mesterskab
142116
Kevin Jensen
Espergærde Skytteforening
Å3
191.000
191.000
Hovedskydning
142116
Kevin Jensen
Espergærde Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Mesterskab
65361
Peter Schou Jensen
Tikøb Skytteforening
ST3
175.000
175.000
Hovedskydning
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
63972
Finn Jensen
Melby Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
64302
Jens Bengtson
Melby Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
64295
Jørgen Nielsen
Melby Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
91811
Jørgen Eskildsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
116328
Benedicte Bodilsen
Blovstrød SG&I - Skytteafd.
Å2
197.000
197.000
Hovedskydning
97626
Tinna W. Ringvig
Dauglykke Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Hovedskydning
145173
Selma Theilade
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
142904
Madeline D. Bøggild
Skyttelauget Kgs. Lyngby
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
80903
Ida Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
80902
Sara Aaslev Nørager Bay
Stenløse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
143893
Louie Hauge Levring
Helsingør Salonskytte Forening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å3
191.000
191.000
Mesterskab
105043
Flemming Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å3
192.000
192.000
Hovedskydning
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
199.000
199.000
Mesterskab
105028
Anton Ellegaard Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å2
200.000
200.000
Hovedskydning
105024
Agnete Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
105024
Agnete Sørensen
Kreds 57, Ferslev, Skibby
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
143336
Stefan Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Mesterskab
143336
Stefan Misfeldt Kvist-Andersen
Ganløse Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Hovedskydning
132493
Bjarne Binder
Ganløse Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
129721
Catharina Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
129721
Catharina Bjerreskov
Stenløse Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
Til toppen