Pulje 1 - Motion 2+4 u/s - Serie 1-3

Info

Turnering: DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Turneringsansvarlige
Rikke Hedensted Tlf: 79404700 / 61276462
Dokumenter
Invitation Reglement

Stilling

Hold Kampe V U T Score Sæt Bolde Point
1. Espergærde If 1 6 4 0 2 36-18 78-43 2284-2106 13
2. Jonstrup 6 4 0 2 30-24 73-55 2357-2184 11
3. Atp Sportsforening NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 3 0 3 26-28 54-61 1543-1988 10
4. Herlev/Hjorten 6 3 0 3 28-26 62-60 2226-1913 8
5. Hareskov Badminton 5 3 0 2 23-22 49-52 1789-1806 8
6. Ølstykke 5 2 0 3 24-21 56-51 1887-1893 7
7. Uvelse Idrætsforening 6 1 0 5 13-41 35-85 1860-2056 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 2+4 u/s - Serie 1-3
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 2+4 u/s - Serie 1-3
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=7988

Komplet kampprogram

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 2+4 u/s - Serie 1-3
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Søndag 22-09-13 10:00 Atp Sportsforening - Herlev/Hjorten - HAL 1 0 - 9
Søndag 06-10-13 10:00 Espergærde If 1 - Hareskov Badminton 9 - 0
(400 - 280)
Søndag 06-10-13 12:00 Ølstykke - Atp Sportsforening 0 - 9
(293 - 440)
Søndag 06-10-13 12:00 Herlev/Hjorten - Uvelse Idrætsforening 7 - 2
(455 - 377)
Lørdag 02-11-13 14:00 Jonstrup - Ølstykke 5 - 4
(398 - 368)
Søndag 03-11-13 12:00 Hareskov Badminton - Herlev/Hjorten 6 - 3
(404 - 375)
Søndag 24-11-13 12:00 Ølstykke - Uvelse Idrætsforening 9 - 0
(429 - 307)
Søndag 24-11-13 12:00 Herlev/Hjorten - Espergærde If 1 5 - 4
(358 - 349)
Søndag 24-11-13 16:00 Atp Sportsforening - Jonstrup - HAL 1 7 - 2
(391 - 311)
Lørdag 07-12-13 14:00 Uvelse Idrætsforening - Espergærde If 1 1 - 8
(311 - 394)
Lørdag 11-01-14 14:00 Jonstrup - Espergærde If 1 5 - 4
(430 - 376)
Søndag 19-01-14 15:30 Uvelse Idrætsforening - Hareskov Badminton 0 - 9
(213 - 379)
Lørdag 25-01-14 14:30 Jonstrup - Hareskov Badminton 4 - 5
(449 - 425)
Søndag 26-01-14 10:00 Espergærde If 1 - Atp Sportsforening 5 - 4
(327 - 343)
Søndag 26-01-14 11:00 Ølstykke - Herlev/Hjorten 8 - 1
(413 - 310)
Søndag 02-02-14 12:00 Herlev/Hjorten - Jonstrup 3 - 6
(350 - 370)
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 02-02-14 15:00 Atp Sportsforening - Uvelse Idrætsforening - HAL 3 0 - 9
Søndag 16-02-14 11:00 Hareskov Badminton - Atp Sportsforening 3 - 6
(301 - 369)
Lørdag 22-02-14 15:30 Espergærde If 1 - Ølstykke 6 - 3
(438 - 384)
Søndag 23-02-14 11:00 Uvelse Idrætsforening - Jonstrup 1 - 8
(274 - 399)
NB!
Kamp aflyst
Søndag 09-03-14 15:00 Hareskov Badminton - Ølstykke

Til toppen