DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14

Turneringsinfo

Turnering: DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Turneringsansvarlige
Rikke Hedensted Tlf: 61276462 / 61276462
Dokumenter
Invitation Reglement

Række / Puljeoversigt

Motion 4+4 Elite
Pulje 1 Frederiksværk BK - Nivå - Kokkedal - Lillerød Badmintonklub - Stenløse BK - Frederikssund BK92 - 1 - Frederikssund BK92 - 2
Motion 4+4 Mester
Pulje 1 Måløv 1 - Espergærde If - Lillerød Badmintonklub - IF Skjold Skævinge - Frederikssund BK92
Motion 4+4 Serie 1
Pulje 1 Blovstrød If - Espergærde If 3 - Lillerød Badmintonklub - Værløse 1 - Værløse 2 - Værløse 3 - Stenløse BK - Farum BC af 1979
Motion 4+4 Serie 2
Pulje 1 Annisse - Ølstykke - IF Skjold Skævinge - Græsted BTK - Hornbæk IF 1 - Hornbæk IF 2
Motion 4+4 Serie 3
Pulje 1 Måløv 2 - Topstykket 1 - Topstykket 2 - Lillerød Badmintonklub - Værløse Badminton - Hareskov Badminton - Frederikssund BK92 - Farum Badminton
Motion 4+4 Serie 4
Pulje 1 Måløv 3 - Ramløse I.f. - Værløse Badminton - Lynge Uggeløse If - Hareskov Badminton - Hillerød Badmintonklub
Motion 4+4 Serie 5
Ramløse I.f.
Pulje 1 Måløv 4 - Jonstrup - Skovlunde Badminton - Værløse 1 - Værløse 2 - Hareskov Badminton - Skibby Badmintonklub
Motion 2+4 u/s - Elite/Mester
Pulje 1 Badmintonklubben Af 1985 - Bagsværd BK 1 - Bagsværd BK 2 - Hareskov Badminton - Hillerød Badmintonklub - Vedbæk Badminton Klub
Motion 2+4 u/s - Serie 1-3
Pulje 1 Uvelse Idrætsforening - Atp Sportsforening - Jonstrup - Ølstykke - Espergærde If 1 - Herlev/Hjorten - Hareskov Badminton
Pulje 2 Ramløse I.f. - Hundested - IF Skjold Skævinge - Blistrup - Hillerød Badmintonklub - Helsinge Si - Græsted Team 111
Motion 2+4 u/s - Serie 4-5
Pulje 1 Espergærde If 4 - Espergærde If 5 - Bagsværd BK 1 - Blistrup - Græsted BTK 1 - Græsted BTK 2 - St. Lyngby IF 1 - Karlebo If
Motion 8 herrer - Elite/Mester
Pulje 1 Måløv Badminton Club - Jonstrup - Ølstykke - Ramløse I.f. - Herlev/Hjorten - Slangerup Badminton Klub
Motion 8 herrer - Serie 1-2
Pulje 1 Ølstykke Badminton Club - Værløse Badminton - Slangerup Badminton Klub
Motion 4 herrer Elite/Mester
Pulje 1 Hørsholm BK - Topstykket Badminton Klub - Blovstrød If 1 - Blovstrød If 2 - Blovstrød IF 3 - Jonstrup - Melby Badminton Club - Slangerup Badminton Klub - Hillerød Badmintonklub 1 - Frederikssund BK92
Motion 4 herrer Serie 1
Pulje 1 Skjold Skævinge 1 - Skjold Skævinge 2 - Hareskov Badminton 1 - Slangerup 1 - Slangerup 2 - Hillerød Badmintonklub 1 - Hillerød Badmintonklub 2
Motion 4 herrer Serie 2
Pulje 1 BK 85 Taastrup - Jægerspris BK - Hareskov Badminton 1 - Slangerup 1 - Slangerup 2 - Blistrup - Hillerød Badmintonklub 1 - Skibby Badmintonklub - Valby G & I - Frederikssund BK92 - Farum Badminton
Motion 4 herrer Serie 3
Pulje 1 BK 85 Taastrup - Nødebo IF - Topstykket Badminton Klub - Ganløse Badminton Club - Helsingør Badminton Klub - Lynge-Uggeløse - Ølsted If 1 - Farum Badminton
Motion 4 herrer Serie 4-5
Pulje 1 Nivå - Kokkedal - Hareskov Badminton 1 - Ølsted If - St. Lyngby IF 1 - St. Lyngby IF 2 - Gørløse SI

Til toppen