Øst - 3. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33639

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Uvelse FC 18 12 1 5 80-47 37
2. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 11 2 5 85-66 35
3. Stevns FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 9 3 6 85-78 30
4. FF København 18 9 1 8 72-61 28
5. Copenhagen FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 7 3 8 79-88 24
6. Hafnia FC 2 18 7 1 10 72-79 22
7. Amager FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 2 1 15 35-89 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33639

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 15-09-18 12:30 Stevns FK - Amager FK 6 - 4
Lørdag 15-09-18 17:00 Copenhagen FC 2 - Uvelse FC 3 - 11
Søndag 16-09-18 15:00 Benløse FC 3 - FF København 2 - 6
Søndag 23-09-18 16:30 Amager FK - Copenhagen FC 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 23-09-18 17:00 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3 5 - 0
Torsdag 27-09-18 20:30 Uvelse FC - Hafnia FC 2 3 - 6
Lørdag 29-09-18 12:30 Stevns FK - Copenhagen FC 2 7 - 7
Lørdag 29-09-18 17:30 Benløse FC 3 - Amager FK - Hal A 1 - 2
Lørdag 06-10-18 16:30 Hafnia FC 2 - Uvelse FC - Hal 3 2 - 8
Søndag 07-10-18 16:30 Amager FK - FF København 2 - 4
Søndag 07-10-18 18:30 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 3 4 - 6
Lørdag 13-10-18 14:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 6 - 9
Lørdag 13-10-18 16:00 Benløse FC 3 - Uvelse FC - Hal B 1 - 4
Søndag 14-10-18 16:00 FF København - Stevns FK - Hal 2 7 - 2
Torsdag 25-10-18 20:00 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3 3 - 2
Torsdag 25-10-18 20:30 Uvelse FC - Copenhagen FC 2 5 - 2
Lørdag 27-10-18 12:30 Stevns FK - Benløse FC 3 5 - 3
Søndag 28-10-18 16:30 Amager FK - Uvelse FC 0 - 6
Søndag 28-10-18 17:15 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3 6 - 2
Torsdag 01-11-18 20:30 Uvelse FC - Stevns FK 6 - 2
Søndag 04-11-18 17:00 Benløse FC 3 - FF København 5 - 5
Torsdag 08-11-18 20:00 Stevns FK - FF København 1 - 7
Torsdag 15-11-18 20:30 Uvelse FC - Amager FK 4 - 0
Lørdag 17-11-18 14:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 2 7 - 6
Søndag 18-11-18 14:30 FF København - Copenhagen FC 2 - Hal 2 8 - 2
Søndag 25-11-18 10:00 FF København - Uvelse FC - Hal 2 0 - 2
Søndag 25-11-18 15:20 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3 8 - 8
Søndag 25-11-18 17:00 Copenhagen FC 2 - Amager FK 6 - 3
Lørdag 01-12-18 16:00 Copenhagen FC 2 - FF København 3 - 2
Lørdag 01-12-18 16:30 Benløse FC 3 - Stevns FK 7 - 3
Lørdag 08-12-18 12:30 Stevns FK - FF København 8 - 4
Lørdag 05-01-19 12:00 Stevns FK - Uvelse FC 2 - 1
Lørdag 05-01-19 14:00 FF København - Amager FK - Hal 2 11 - 3
Lørdag 05-01-19 17:15 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3 2 - 6
Tirsdag 15-01-19 20:30 Copenhagen FC 2 - Hafnia FC 2 2 - 4
Torsdag 17-01-19 20:30 Uvelse FC - FF København 7 - 2
Torsdag 17-01-19 20:30 Benløse FC 3 - Amager FK 7 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 19-01-19 12:00 Stevns FK - Copenhagen FC 2 5 - 0
Søndag 20-01-19 12:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2 3 - 1
Søndag 20-01-19 17:30 Benløse FC 3 - Uvelse FC 7 - 1
Lørdag 26-01-19 16:30 Copenhagen FC 2 - FF København 8 - 4
Søndag 27-01-19 16:30 Amager FK - Uvelse FC 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 31-01-19 20:00 Stevns FK - Amager FK 5 - 0
Lørdag 02-02-19 15:00 Benløse FC 3 - Copenhagen FC 2 6 - 5
Torsdag 07-02-19 20:00 Stevns FK - Hafnia FC 2 5 - 2
Torsdag 07-02-19 20:30 Uvelse FC - Benløse FC 3 4 - 5
Lørdag 09-02-19 14:30 Amager FK - Hafnia FC 2 1 - 7
Søndag 10-02-19 18:30 Copenhagen FC 2 - Stevns FK 6 - 6
Torsdag 21-02-19 20:30 Uvelse FC - Copenhagen FC 2 4 - 1
Søndag 24-02-19 15:00 FF København - Uvelse FC - Hal 2 1 - 3
Søndag 03-03-19 10:00 FF København - Benløse FC 3 - Hal 2 0 - 3
Lørdag 09-03-19 14:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3 6 - 3
Søndag 10-03-19 18:30 Amager FK - FF København 1 - 3
Tirsdag 12-03-19 20:00 Copenhagen FC 2 - Amager FK 4 - 2
Fredag 15-03-19 18:00 Benløse FC 3 - Stevns FK 6 - 5
Søndag 17-03-19 11:00 Uvelse FC - Hafnia FC 2 4 - 1
Lørdag 23-03-19 12:30 Stevns FK - Uvelse FC 9 - 4
Lørdag 23-03-19 14:30 Amager FK - Benløse FC 3 2 - 5
Søndag 24-03-19 15:30 Hafnia FC 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 3 2 - 7
Tirsdag 26-03-19 19:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3 3 - 6
Lørdag 30-03-19 14:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2 3 - 2
Søndag 31-03-19 10:00 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 3 5 - 5
Søndag 31-03-19 16:30 Amager FK - Stevns FK 1 - 6

Til toppen