1. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99406

Komplet kampprogram


1. Division - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 14:00 Helsingør FT - Hafnia FC 5 - 10
Lørdag 14-09-19 15:00 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 - Team Danmark 7 - 4
Søndag 15-09-19 11:00 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
Søndag 15-09-19 12:30 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 8 - 4
Mandag 16-09-19 20:00 Herlev FC - CBS Sport 4 - 2
Søndag 22-09-19 10:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 10 - 3
Søndag 22-09-19 14:00 Sunds Seahawks FC 2 - Team Århus Floorball 10 - 8
Søndag 22-09-19 14:00 Odense FC - ÅFK 2 7 - 9
Søndag 22-09-19 18:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 8 - 3
Lørdag 28-09-19 14:00 CBS Sport - Hafnia FC - Hal 2 5 - 8
Søndag 29-09-19 12:00 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 3 - Team Danmark 12 - 4
Søndag 29-09-19 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 11 - 4
Onsdag 02-10-19 20:00 Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 7 - 4
Lørdag 05-10-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 2 13 - 2
Søndag 06-10-19 13:00 Herlev FC - Helsingør FT 4 - 5
Tirsdag 08-10-19 20:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 6 - 7 (SV)
Lørdag 12-10-19 16:00 CBS Sport - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 4 - 9
Lørdag 26-10-19 12:30 Team Århus Floorball - Fr. Blackhawks 2 - Hal 3 - Team Danmark 5 - 7
Lørdag 26-10-19 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC 3 - 4 (SV)
Lørdag 26-10-19 16:00 Hafnia FC - Herlev FC - Hal 3 5 - 2
Lørdag 26-10-19 16:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 8 - 6
Søndag 27-10-19 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 4 - 3 (SV)
Lørdag 02-11-19 14:00 Helsingør FT - CBS Sport 3 - 7
Lørdag 02-11-19 14:00 Odense FC - Team Århus Floorball 5 - 4
Lørdag 02-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2 7 - 4
Søndag 03-11-19 09:30 Sunds Seahawks FC 2 - Fr. Blackhawks 2 2 - 12
Søndag 03-11-19 16:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 4 - 3
Fredag 08-11-19 19:30 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 5 - 8
Tirsdag 12-11-19 19:00 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - Hal 3 - Team Danmark 7 - 6 (SV)
Lørdag 16-11-19 14:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 5
Lørdag 16-11-19 14:30 ÅFK 2 - Odense FC 6 - 5 (SV)
Søndag 17-11-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 8 - 5
Søndag 17-11-19 12:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 4 - 8
Søndag 17-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 13
Lørdag 23-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 6 - 7
Lørdag 23-11-19 16:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3 4 - 2
Lørdag 23-11-19 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 4 - 3
Søndag 24-11-19 12:00 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 6 - 10
Søndag 24-11-19 15:30 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 6
Onsdag 27-11-19 20:30 Hafnia FC - CBS Sport - Hal 3 11 - 1
Lørdag 30-11-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 10 - 3
Lørdag 30-11-19 15:30 Helsingør FT - Herlev FC 2 - 6
Lørdag 30-11-19 17:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 10
Lørdag 30-11-19 17:30 Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4 (SV)
Søndag 01-12-19 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 1 7 - 8 (SV)
Lørdag 07-12-19 13:00 Fr. Blackhawks 2 - Team Århus Floorball 12 - 2
Lørdag 07-12-19 14:30 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 07-12-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC 5 - 0
Søndag 08-12-19 12:30 Herlev FC - Hafnia FC 3 - 9
Søndag 08-12-19 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport 7 - 3

Til toppen