Kvalifikationsspil - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99412

Komplet kampprogram


Kvalifikationsspil - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 04-01-20 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 2 - 4
Lørdag 04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC 9 - 5
Lørdag 04-01-20 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 3 - 8
Søndag 05-01-20 16:00 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - 5
Søndag 05-01-20 18:00 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3 5 - 6 (SV)
Torsdag 09-01-20 19:30 Helsingør FT - CBS Sport 6 - 1
Mandag 13-01-20 20:00 Herlev FC - Helsingør FT 3 - 6
Tirsdag 14-01-20 20:15 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 9 - 3
Onsdag 15-01-20 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 4
Onsdag 15-01-20 19:45 Rødovre FC - Vanløse Floorball 3 - 2
Onsdag 15-01-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 7
Onsdag 15-01-20 20:00 Strandby Elling IF - ÅFK 13 - 10
Torsdag 16-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 12 - 1
Torsdag 16-01-20 19:45 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 8
Lørdag 18-01-20 14:30 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 5 - 4
Lørdag 18-01-20 14:45 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 18-01-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 5 - 0
Lørdag 18-01-20 15:30 Benløse FC - AaB Floorball - Hal B 9 - 3
Lørdag 18-01-20 16:30 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 1
Søndag 19-01-20 11:30 ÅFK - Esbjerg Sharks FC 5 - 9
Søndag 19-01-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - ÅFK 2 5 - 3
Søndag 19-01-20 14:30 Team Århus Floorball - Strandby Elling IF 5 - 12
Søndag 19-01-20 15:30 Rødovre FC - Hafnia FC 10 - 4
Søndag 19-01-20 18:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 2 - 4
Lørdag 25-01-20 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 11 - 6
Lørdag 25-01-20 14:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 7 - 5
Lørdag 25-01-20 14:00 Esbjerg Sharks FC - BFC Vendsyssel 5 - 6
Mandag 03-02-20 20:00 BFC Vendsyssel - ÅFK - Hal 1 6 - 3
Onsdag 05-02-20 19:30 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 4 - 2
Onsdag 05-02-20 20:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 - 15
Onsdag 05-02-20 20:00 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1 6 - 7 (SV)
Onsdag 05-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC 2 - Fr. Blackhawks 2 7 - 8 (SV)
Torsdag 06-02-20 19:30 Helsingør FT - Herlev FC 3 - 4
Torsdag 06-02-20 19:45 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 9
Lørdag 08-02-20 14:30 AaB Floorball - Copenhagen FC 3 - 14
Lørdag 08-02-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 4 (SV)
Lørdag 08-02-20 15:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 17 - 3
Lørdag 08-02-20 16:15 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 5 - 4
Søndag 09-02-20 10:00 Herlev FC - CBS Sport 7 - 9
Søndag 09-02-20 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 3 - 5
Søndag 09-02-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 15 - 4
Søndag 09-02-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 6 - 7
Tirsdag 11-02-20 19:30 ÅFK - BFC Vendsyssel 1 - 10
Tirsdag 11-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 16 - 2
Tirsdag 11-02-20 20:15 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 9 - 8
Torsdag 13-02-20 18:15 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
Tirsdag 18-02-20 19:30 ÅFK - Team Århus Floorball 9 - 2
Torsdag 20-02-20 19:30 Helsingør FT - Herlev FC 4 - 5
Fredag 21-02-20 19:00 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 4 - 6
Lørdag 22-02-20 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 8 - 5
Lørdag 22-02-20 16:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 7
Søndag 23-02-20 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks - Hal B 7 - 4
Søndag 23-02-20 15:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 8 - 3
Søndag 23-02-20 16:15 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 6 - 3
Søndag 23-02-20 19:00 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - 6
Onsdag 26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 12 - 4
Onsdag 26-02-20 19:45 Rødovre FC - Hafnia FC 11 - 4
Onsdag 26-02-20 19:45 Odense FC - ÅFK 2 6 - 2
Onsdag 26-02-20 20:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 1
Onsdag 26-02-20 20:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling IF - Hal 1 14 - 9
Torsdag 27-02-20 19:30 Copenhagen FC - Benløse FC 6 - 10
Fredag 28-02-20 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 5 - 8
Lørdag 29-02-20 14:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 6 - 5
Lørdag 29-02-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 10 - 11
Søndag 01-03-20 13:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 7 - 6 (SV)
Søndag 01-03-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - ÅFK 2 4 - 3
Søndag 01-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 8 - 2
Søndag 01-03-20 17:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 8 - 3
Søndag 01-03-20 19:30 Herlev FC - CBS Sport 5 - 6
Onsdag 04-03-20 19:30 Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 4 - 5 (SV)
Onsdag 04-03-20 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5
Lørdag 07-03-20 14:00 BFC Vendsyssel - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 14 - 7
Lørdag 07-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 8 - 6
Lørdag 07-03-20 15:00 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC 7 - 5
Lørdag 07-03-20 15:30 Strandby Elling IF - Team Århus Floorball 18 - 4
Lørdag 07-03-20 16:30 Hafnia FC - Vanløse Floorball - Hal 3 2 - 15
Lørdag 07-03-20 17:30 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 3 - 7
Søndag 08-03-20 09:45 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 2 - 5
Søndag 08-03-20 14:30 AaB Floorball - Benløse FC 5 - 13
Søndag 08-03-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 6 - 15
Tirsdag 10-03-20 19:30 ÅFK - Strandby Elling IF 7 - 6
Onsdag 11-03-20 19:45 Rødovre FC - Vanløse Floorball 6 - 8
Onsdag 11-03-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 10 - 5
Onsdag 11-03-20 20:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 7 - 14
NB!
Kamp aflyst
Fredag 13-03-20 20:00 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 10:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 14:30 Team Århus Floorball - BFC Vendsyssel
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 16:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 16:00 Copenhagen FC - AaB Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 11:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 14:30 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks
NB!
Kamp aflyst
Mandag 16-03-20 20:30 Herlev FC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 19-03-20 19:30 Helsingør FT - CBS Sport
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 13:00 BFC Vendsyssel - Team Århus Floorball - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 13:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 14:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2

Til toppen