Øst - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39742

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Stevns Floorball Klub 11 10 0 1 95-24 30
2. Rødovre FC 12 9 1 2 54-30 28
3. Helsingør FT 13 9 0 4 62-35 27
4. Hvidovre Attack FC 11 8 1 2 78-45 25
5. Rungsted-Hørsholm FK 11 6 2 3 55-37 20
6. Herlev FC 10 4 0 6 52-61 12
7. Vanløse/Frederiksberg 11 2 1 8 51-73 7
8. Benløse FC 11 1 0 10 18-83 3
9. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
14 0 1 13 29-106 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39742

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 15-09-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
Søndag 15-09-19 16:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 8
Mandag 16-09-19 18:30 Herlev FC - Rødovre FC 2 - 5
Søndag 22-09-19 10:30 Rødovre FC - Stevns Floorball Klub 1 - 6
Lørdag 28-09-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Helsingør FT 2 - 4
Søndag 29-09-19 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 2 - 8
Søndag 29-09-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 6
Lørdag 05-10-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Stevns Floorball Klub 3 - 6
Lørdag 05-10-19 13:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 4
Søndag 06-10-19 13:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 3
Søndag 27-10-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rødovre FC - Hal 1 5 - 8
Søndag 27-10-19 11:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 7
Søndag 27-10-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 02-11-19 11:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 5 - 0
Søndag 03-11-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub 3 - 6
Lørdag 16-11-19 11:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 9 - 6
Lørdag 16-11-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 2
Fredag 22-11-19 17:45 Vanløse/Frederiksberg - Herlev FC - Hal 1 9 - 10
Lørdag 23-11-19 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 3 - 2
Lørdag 23-11-19 13:00 Helsingør FT - Benløse FC 5 - 1
Søndag 24-11-19 11:30 Copenhagen FC - Stevns Floorball Klub 0 - 17
Lørdag 30-11-19 12:30 Helsingør FT - Herlev FC 4 - 3
Søndag 01-12-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg 7 - 5
Søndag 01-12-19 11:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 2 - 7
Søndag 01-12-19 14:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4
Lørdag 07-12-19 12:00 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 1
Søndag 08-12-19 09:30 Benløse FC - Stevns Floorball Klub 1 - 17
Søndag 08-12-19 11:00 Herlev FC - Copenhagen FC 8 - 3
Søndag 08-12-19 12:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 7 - 12
Onsdag 11-12-19 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 1
Lørdag 14-12-19 11:00 Rødovre FC - Benløse FC 8 - 1
Søndag 15-12-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 8 - 7
Lørdag 04-01-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Copenhagen FC 8 - 2
Lørdag 11-01-20 15:30 Helsingør FT - Stevns Floorball Klub 2 - 4
Søndag 12-01-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg 5 - 2
Lørdag 18-01-20 15:00 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 1 - 10
Søndag 19-01-20 12:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 5 - 1
Søndag 19-01-20 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 9 - 0
Lørdag 25-01-20 13:00 Herlev FC - Helsingør FT 1 - 7
Søndag 26-01-20 13:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 4
Lørdag 08-02-20 09:30 Helsingør FT - Rødovre FC 3 - 2
Lørdag 08-02-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Herlev FC 13 - 2
Fredag 21-02-20 18:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 2
Søndag 23-02-20 08:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 12 - 3
Mandag 24-02-20 18:30 Benløse FC - Herlev FC 2 - 7
Søndag 01-03-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 5 - 5
Søndag 01-03-20 11:30 Copenhagen FC - Herlev FC 4 - 7
Søndag 01-03-20 13:30 Benløse FC - Helsingør FT - Hal B 0 - 6
Lørdag 07-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Benløse FC 9 - 1
Søndag 08-03-20 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 10 - 1
Søndag 08-03-20 14:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg 3 - 1
Søndag 08-03-20 15:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 6 - 7
NB!
Kamp aflyst
Fredag 13-03-20 18:30 Herlev FC - Stevns Floorball Klub
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 13:00 Benløse FC - Copenhagen FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 16:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Fredag 20-03-20 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 11:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Hvidovre Attack FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 15:00 Benløse FC - Rødovre FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:30 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Rødovre FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 10:00 Herlev FC - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Fredag 17-04-20 18:30 Vanløse/Frederiksberg - Stevns Floorball Klub - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 18-04-20 15:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 14:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 11:00 Rødovre FC - Herlev FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-05-20 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen