Øst - Select Kvinde Floorball Ligaen

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Copenhagen FC 6 6 0 0 90-4 18
2. Hvidovre Attack FC 6 5 0 1 59-8 15
3. Hafnia FC 6 5 0 1 23-28 15
4. Rødovre FC 5 4 0 1 28-6 12
5. Jægerspris UFC 6 3 1 2 20-16 10
6. Sydsjællands FC 7 3 1 3 19-25 10
7. Vallensbæk Floorball 6 2 1 3 15-18 7
8. Vanløse Floorball 5 2 1 2 15-34 7
9. Greve Floorball Club 5 2 0 3 15-18 6
10. Rungsted-Hørsholm 6 2 0 4 14-30 6
11. Benløse FC 5 1 1 3 12-36 4
12. FF København NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 1 1 6 24-38 4
13. Helsingør FT 4 1 0 3 3-45 3
14. Lyngby FF 5 0 0 5 7-38 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
747347 16-11-19 14:00 FF København - Jægerspris UFC Bellahøj Hallen - Hal 2 2 - 3
747349 16-11-19 17:00 Hvidovre Attack FC - Sydsjællands FC Avedøre Idrætscenter 12 - 1
747352 17-11-19 11:30 Lyngby FF - Hafnia FC K Nord - Gymnasiehal 3 - 6
747350 17-11-19 15:30 Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm Damager Hallen 2 - 1
747356 19-11-19 19:00 Sydsjællands FC - Benløse FC Iselingehallen 1 - 2
747354 20-11-19 18:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC Vanløse Hallerne - Hal 1
747355 20-11-19 19:30 Hvidovre Attack FC - FF København Avedøre Idrætscenter
747358 20-11-19 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF Helsingør Idrætspark Stadion og Haller

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
20-11-19 18:30  -  - Hal 1
20-11-19 19:30  - 
20-11-19 20:00  - 
23-11-19 14:00  - 
23-11-19 14:00  -  - Hal 3
23-11-19 14:00  - 
23-11-19 17:00  -  - Hal 1
24-11-19 15:00  - 
27-11-19 19:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 10 - 0
14-09-19 16:15 Helsingør FT - Hafnia FC 0 - 4
15-09-19 10:00 Lyngby FF - Sydsjællands FC - Hal 2 2 - 5
15-09-19 17:30 Greve Floorball Club - FF København 4 - 7
17-09-19 20:00 Benløse FC - Vallensbæk Floorball 2 - 3
18-09-19 20:00 Rødovre FC - FF København 5 - 1
18-09-19 20:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC - Hal 2 0 - 16
18-09-19 20:30 Rungsted-Hørsholm - Vanløse Floorball 3 - 5
21-09-19 13:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm 9 - 0
21-09-19 14:00 FF København - Benløse FC - Hal 2 5 - 5
22-09-19 12:30 Sydsjællands FC - Jægerspris UFC 3 - 3
22-09-19 16:00 Hafnia FC - Copenhagen FC - Hal 3 1 - 20
22-09-19 16:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 13
28-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 5 - 1
28-09-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2 - 3
29-09-19 10:00 FF København - Vanløse Floorball - Hal 2 5 - 6
29-09-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Lyngby FF 5 - 2
03-10-19 20:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 0 - 29
05-10-19 14:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 3
05-10-19 14:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 4 - 2
06-10-19 12:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 5 - 2
06-10-19 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 3
06-10-19 15:00 Rødovre FC - Helsingør FT 10 - 0
13-10-19 09:30 FF København - Hafnia FC - Hal 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-10-19 14:00 Copenhagen FC - FF København 5 - 0
26-10-19 14:00 Hafnia FC - Sydsjællands FC - Hal 3 3 - 1
27-10-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Hvidovre Attack FC 0 - 10
27-10-19 14:00 Jægerspris UFC - Vallensbæk Floorball 1 - 3
27-10-19 15:00 Greve Floorball Club - Helsingør FT 2 - 3
02-11-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Greve Floorball Club 2 - 5
03-11-19 12:30 Sydsjællands FC - Rødovre FC 3 - 1
03-11-19 14:30 Rungsted-Hørsholm - FF København 5 - 2
03-11-19 14:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 6 - 0
11-11-19 19:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 3 - 3
12-11-19 20:00 Benløse FC - Copenhagen FC 0 - 21
16-11-19 14:00 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2 2 - 3
16-11-19 17:00 Hvidovre Attack FC - Sydsjællands FC 12 - 1
17-11-19 11:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3 - 6
17-11-19 15:30 Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm 2 - 1
19-11-19 19:00 Sydsjællands FC - Benløse FC 1 - 2
20-11-19 18:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1
20-11-19 19:30 Hvidovre Attack FC - FF København
20-11-19 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF
23-11-19 14:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm
23-11-19 14:00 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3
23-11-19 14:00 Rødovre FC - Benløse FC
23-11-19 17:00 Vanløse Floorball - Sydsjællands FC - Hal 1
24-11-19 15:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC
27-11-19 19:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT
03-12-19 20:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm
08-12-19 14:30 Jægerspris UFC - Greve Floorball Club
04-01-20 14:00 Copenhagen FC - Greve Floorball Club
05-01-20 09:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
05-01-20 13:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball
05-01-20 16:00 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3
08-01-20 20:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
12-01-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Sydsjællands FC
14-01-20 19:30 Greve Floorball Club - Rødovre FC
15-01-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC
15-01-20 19:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
15-01-20 20:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
16-01-20 19:30 Lyngby FF - FF København
18-01-20 17:00 Hvidovre Attack FC - Hafnia FC
19-01-20 10:00 Lyngby FF - Copenhagen FC
19-01-20 13:00 Vanløse Floorball - Greve Floorball Club - Hal 1
19-01-20 13:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC
19-01-20 14:00 FF København - Vallensbæk Floorball - Hal 2
19-01-20 16:00 Benløse FC - Helsingør FT
24-01-20 18:30 Benløse FC - Vanløse Floorball
25-01-20 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
25-01-20 16:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm - Hal 3
26-01-20 12:30 Sydsjællands FC - Helsingør FT
26-01-20 17:00 Greve Floorball Club - Lyngby FF
03-02-20 20:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball
08-02-20 11:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC
08-02-20 12:00 Helsingør FT - Vanløse Floorball
09-02-20 12:00 Rungsted-Hørsholm - Jægerspris UFC
09-02-20 12:30 Sydsjællands FC - FF København
09-02-20 13:00 Lyngby FF - Benløse FC
09-02-20 19:00 Greve Floorball Club - Hafnia FC
19-02-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Sydsjællands FC
22-02-20 13:00 Rødovre FC - Lyngby FF
22-02-20 13:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
23-02-20 10:30 Hafnia FC - Benløse FC - Hal 3
25-02-20 20:30 Benløse FC - Greve Floorball Club
26-02-20 19:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
26-02-20 20:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm
29-02-20 16:30 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1
01-03-20 12:30 Sydsjællands FC - Copenhagen FC
01-03-20 14:00 FF København - Helsingør FT - Hal 2
01-03-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Vallensbæk Floorball

Til toppen