Pulje 3 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Vodskov 3 10 8 1 1 44-16 673-467 206 44
2. Dall-Ferslev IF 1 10 8 0 2 43-17 696-463 233 43
3. Skæve 1 10 6 1 3 32-28 610-566 44 32
4. Lundergård IUF 4 10 2 0 8 23-37 536-618 -82 23
5. Petanque Hj. 2 10 2 2 6 21-39 511-685 -174 21
6. Arentsminde IF 2 10 2 0 8 17-43 465-692 -227 17

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
A-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Petanque Hj. 2 5 - 1
(75 - 38)
02-05-19 18:30 Vodskov 3 - Arentsminde IF 2 6 - 0
(78 - 16)
02-05-19 18:30 Skæve 1 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(72 - 41)
06-05-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Vodskov 3 1 - 5
(51 - 66)
07-05-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Skæve 1 3 - 3
(54 - 66)
16-05-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(64 - 55)
16-05-19 18:30 Vodskov 3 - Petanque Hj. 2 3 - 3
(63 - 52)
20-05-19 18:30 Skæve 1 - Dall-Ferslev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 61)
23-05-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(67 - 46)
27-05-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(50 - 66)
30-05-19 18:30 Vodskov 3 - Skæve 1 5 - 1
(69 - 48)
03-06-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hj. 2 4 - 2
(68 - 52)
06-06-19 18:30 Skæve 1 - Arentsminde IF 2 4 - 2
(68 - 56)
11-06-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Arentsminde IF 2 4 - 2
(66 - 60)
12-06-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Vodskov 3 4 - 2
(59 - 42)
18-06-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(49 - 77)
20-06-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Skæve 1 2 - 4
(53 - 57)
20-06-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Vodskov 3 1 - 5
(45 - 76)
27-06-19 18:30 Skæve 1 - Petanque Hj. 2 5 - 1
(73 - 46)
27-06-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Arentsminde IF 2 6 - 0
(78 - 27)
27-06-19 18:30 Vodskov 3 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(71 - 45)
01-07-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Arentsminde IF 2 5 - 1
(77 - 30)
02-07-19 18:30 Dall-Ferslev IF 1 - Skæve 1 5 - 1
(74 - 30)
02-07-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Vodskov 3 0 - 6
(33 - 78)
08-07-19 18:00 Skæve 1 - Vodskov 3 2 - 4
(56 - 65)
29-07-19 18:30 Lundergård IUF 4 - Dall-Ferslev IF 1 1 - 5
(45 - 77)
01-08-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Petanque Hj. 2 4 - 2
(70 - 59)
06-08-19 18:30 Petanque Hj. 2 - Lundergård IUF 4 4 - 2
(62 - 55)
08-08-19 18:30 Arentsminde IF 2 - Skæve 1 2 - 4
(47 - 69)
09-08-19 15:00 Vodskov 3 - Dall-Ferslev IF 1 4 - 2
(65 - 62)

Til toppen