U11 drenge - 4. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U11 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/CB55AC7C-001 NB. Sorring-Voel spiller deres kampe skiftevis i Sorring og i Voel. NB: EIF/NSG spiller deres kampe skiftevis i Ejstrupholm og Nr. Snede. 20 deltagende hold i efteråret 2019 - fordelt på 3 puljer med 9, 5 og 6 hold. Spillerunder i ugerne 33-41. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U11 drenge - 4. kl. 8m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-19 18:15 Mariehøj IF - ØBG Silkeborg 1 6 - 2
12-08-19 18:15 HA85 1 - Resenbro U.& IF. 7 - 4
12-08-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Sorring-Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 1
12-08-19 18:15 Virklund Boldklub - Gødvad GIF 1 4 - 3
12-08-19 18:15 IF Centrum - Thorning IF 8 - 1
12-08-19 18:15 FK 73, disp - Sportsklub LR 2018, disp 2 - 5
12-08-19 18:15 Sorring-Voel 2 - Gødvad GIF 2 0 - 3
12-08-19 18:15 EIF/NSG, disp - Ry Fodbold - Ejstrupholm IF's Klubhus 4 - 2
12-08-19 18:15 ØBG Silkeborg 2 - HA85 2 1 - 4
19-08-19 18:15 Gødvad GIF 2 - ØBG Silkeborg 2 3 - 7
19-08-19 18:15 HA85 2 - EIF/NSG, disp 1 - 6
19-08-19 18:15 Ry Fodbold - Sorring-Voel 2 4 - 5
19-08-19 18:15 Lemming-Grauballe - FK 73, disp 5 - 3
19-08-19 18:15 Sportsklub LR 2018, disp - IF Centrum 1 - 6
19-08-19 18:15 Mariehøj IF - Silkeborg IF 0 - 16
19-08-19 18:15 Sorring-Voel 1 - Virklund Boldklub 6 - 3
19-08-19 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF 6 - 12
19-08-19 18:15 Gødvad GIF 1 - HA85 1 3 - 7
26-08-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Mariehøj IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 10 - 1
26-08-19 18:15 Silkeborg IF - Resenbro U.& IF. - Søholt Idrætspark 30 - 2
26-08-19 18:15 Virklund Boldklub - ØBG Silkeborg 1 7 - 4
26-08-19 18:15 HA85 1 - Sorring-Voel 1 3 - 2
26-08-19 18:15 Thorning IF - Sportsklub LR 2018, disp 7 - 4
26-08-19 18:15 IF Centrum - Lemming-Grauballe 2 - 2
26-08-19 18:15 EIF/NSG, disp - ØBG Silkeborg 2 3 - 0
26-08-19 18:15 Gødvad GIF 2 - Ry Fodbold 1 - 7
26-08-19 18:15 Sorring-Voel 2 - HA85 2 1 - 7
02-09-19 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Ry Fodbold 1 - 6
02-09-19 18:15 HA85 2 - Gødvad GIF 2 1 - 8
02-09-19 18:15 Sorring-Voel 2 - EIF/NSG, disp 1 - 7
02-09-19 18:15 Lemming-Grauballe - Thorning IF 5 - 1
02-09-19 18:15 IF Centrum - FK 73, disp 10 - 3
02-09-19 18:15 Mariehøj IF - Virklund Boldklub 6 - 5
02-09-19 18:15 Gødvad GIF 1 - Resenbro U.& IF. 4 - 2
02-09-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF - Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 5
02-09-19 18:15 ØBG Silkeborg 1 - HA85 1 4 - 4
09-09-19 18:15 HA85 1 - Mariehøj IF 8 - 4
09-09-19 18:15 Resenbro U.& IF. - Sorring-Voel 1 3 - 7
09-09-19 18:15 Virklund Boldklub - Sejs-Svejbæk IF 4 - 6
09-09-19 18:15 Silkeborg IF - Gødvad GIF 1 - Søholt Idrætspark 12 - 4
09-09-19 18:15 Sportsklub LR 2018, disp - Lemming-Grauballe 8 - 1
09-09-19 18:15 FK 73, disp - Thorning IF 7 - 6
09-09-19 18:15 Ry Fodbold - HA85 2 7 - 4
09-09-19 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Sorring-Voel 2 6 - 2
09-09-19 18:15 EIF/NSG, disp - Gødvad GIF 2 - Ejstrupholm IF's Klubhus 6 - 2
16-09-19 18:15 HA85 2 - ØBG Silkeborg 2 5 - 3
16-09-19 18:15 Ry Fodbold - EIF/NSG, disp 1 - 7
16-09-19 18:15 Gødvad GIF 2 - Sorring-Voel 2 1 - 2
16-09-19 18:15 Sportsklub LR 2018, disp - FK 73, disp 8 - 2
16-09-19 18:15 Thorning IF - IF Centrum 5 - 5
16-09-19 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Resenbro U.& IF. 4 - 2
16-09-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 6 - 2
16-09-19 18:15 Sorring-Voel 1 - Gødvad GIF 1 2 - 1
16-09-19 18:15 Virklund Boldklub - Silkeborg IF
23-09-19 18:15 Resenbro U.& IF. - Mariehøj IF 4 - 4
23-09-19 18:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Silkeborg 1 2 - 4
23-09-19 18:15 HA85 1 - Virklund Boldklub 5 - 3
23-09-19 18:15 Silkeborg IF - Sorring-Voel 1 - Søholt Idrætspark 4 - 1
23-09-19 18:15 FK 73, disp - Lemming-Grauballe 2 - 8
23-09-19 18:15 EIF/NSG, disp - HA85 2 5 - 1
23-09-19 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Gødvad GIF 2 7 - 4
23-09-19 18:15 Sorring-Voel 2 - Ry Fodbold 2 - 3
25-09-19 18:00 IF Centrum - Sportsklub LR 2018, disp 1 - 6
30-09-19 18:00 Lemming-Grauballe - IF Centrum 1 - 1
30-09-19 18:00 Sportsklub LR 2018, disp - Thorning IF 6 - 2
30-09-19 18:00 ØBG Silkeborg 2 - EIF/NSG, disp 7 - 4
30-09-19 18:00 HA85 2 - Sorring-Voel 2 1 - 1
30-09-19 18:00 Ry Fodbold - Gødvad GIF 2
30-09-19 18:00 Mariehøj IF - Gødvad GIF 1 1 - 3
30-09-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Resenbro U.& IF. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 3
30-09-19 18:00 ØBG Silkeborg 1 - Sorring-Voel 1 2 - 8
30-09-19 18:00 HA85 1 - Silkeborg IF 2 - 11
07-10-19 18:00 Sorring-Voel 1 - Mariehøj IF 4 - 4
07-10-19 18:00 Resenbro U.& IF. - Virklund Boldklub
07-10-19 18:00 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - 8
07-10-19 18:00 Silkeborg IF - ØBG Silkeborg 1 - Søholt Idrætspark 8 - 1
07-10-19 18:00 EIF/NSG, disp - Sorring-Voel 2 - Ejstrupholm IF's Klubhus 8 - 0
07-10-19 18:00 Gødvad GIF 2 - HA85 2 2 - 9
07-10-19 18:00 Ry Fodbold - ØBG Silkeborg 2
07-10-19 18:00 FK 73, disp - IF Centrum 3 - 4
07-10-19 18:00 Thorning IF - Lemming-Grauballe 3 - 5

Til toppen