U12 drenge - 5. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U12 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/C9349132-001 25 hold i 4 puljer med henh. 4, 7, 7 og 7 hold. I pulje 11 spilles der i ugerne 33, 34, 35, 37, 38, 39 I pulje 12-14 spilles der i ugerne 33-39 - der er et enkelt oversidder hold i hver spillerunde. 3 U13 hold spiller med i efterårets U12 række. . For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U12 drenge - 5. kl. 8m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-08-19 18:00 Silkeborg IF 2 - Silkeborg IF 1 - Søholt Idrætspark
14-08-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF (U13) - Bryrup IF, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 2
14-08-19 18:00 Gjessø UF (U12/U13) - Gødvad GIF (U13) 2 - 6
14-08-19 18:00 Gl. Rye IF - Virklund B 5 - 1
14-08-19 18:00 IF Centrum - Them GF 2 - 6
14-08-19 18:00 ØBG Silkeborg - Sejs Svejbæk IF 4 - 4
14-08-19 18:00 Engesvang Boldklub - Gødvad IF 2 4 - 2
14-08-19 18:00 Vinderslev IF - Thorning IF 6 - 5
14-08-19 18:00 Funder GF - Gjern IF, disp. 1 - 3
20-08-19 18:00 Silkeborg IF 1 - Gødvad IF 1 - Søholt Idrætspark 2 - 1
21-08-19 18:00 HA85 1 - Silkeborg IF 2 1 - 9
21-08-19 18:00 Gødvad GIF (U13) - Gl. Rye IF 7 - 0
21-08-19 18:00 Bryrup IF, disp - Gjessø UF (U12/U13) 2 - 7
21-08-19 18:00 Virklund B - Sorring-Voel 1 - Virklund Hallen 3 - 8
21-08-19 18:00 Sejs Svejbæk IF - Engesvang Boldklub 7 - 4
21-08-19 18:00 Them GF - ØBG Silkeborg 3 - 3
21-08-19 18:00 Sorring-Voel 2 - IF Centrum 7 - 4
21-08-19 18:00 Lemming-Grauballe - Mariehøj IF 7 - 0
21-08-19 18:00 Gjern IF, disp. - HA85 2 2 - 2
21-08-19 18:00 Thorning IF - Funder GF 4 - 5
28-08-19 18:00 HA85 2 - Mariehøj IF 0 - 4
28-08-19 18:00 Gjern IF, disp. - Thorning IF 4 - 3
28-08-19 18:00 Vinderslev IF - Lemming-Grauballe 7 - 4
28-08-19 18:00 IF Centrum - Gødvad IF 2 4 - 4
28-08-19 18:00 ØBG Silkeborg - Engesvang Boldklub 4 - 1
28-08-19 18:00 Them GF - Sorring-Voel 2 4 - 5
28-08-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF (U13) - Virklund B - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 3
28-08-19 18:00 Gjessø UF (U12/U13) - Gl. Rye IF 1 - 4
28-08-19 18:00 Sorring-Voel 1 - Gødvad GIF (U13) 0 - 7
28-08-19 18:00 Gødvad IF 1 - Silkeborg IF 2 3 - 4
NB!
Kamp aflyst
28-08-19 18:00 HA85 1 - Silkeborg IF 1
04-09-19 18:00 Gødvad GIF (U13) - Sejs-Svejbæk IF (U13) 3 - 2
04-09-19 18:00 Virklund B - Bryrup IF, disp - Virklund Hallen 5 - 10
04-09-19 18:00 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 1 2 - 9
04-09-19 18:00 Sejs Svejbæk IF - IF Centrum 7 - 3
04-09-19 18:00 Gødvad IF 2 - Them GF 1 - 7
04-09-19 18:00 Sorring-Voel 2 - ØBG Silkeborg 2 - 1
04-09-19 18:00 Lemming-Grauballe - Funder GF 3 - 2
04-09-19 18:00 Mariehøj IF - Vinderslev IF 3 - 5
04-09-19 18:00 Thorning IF - HA85 2 6 - 7
09-09-19 18:00 HA85 2 - Vinderslev IF 8 - 0
09-09-19 18:30 HA85 1 - Gødvad IF 1 2 - 5
11-09-19 18:00 Silkeborg IF 1 - Silkeborg IF 2 - Søholt Idrætspark
11-09-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF (U13) - Gl. Rye IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 1
11-09-19 18:00 Gjessø UF (U12/U13) - Sorring-Voel 1 6 - 2
11-09-19 18:00 IF Centrum - Engesvang Boldklub 7 - 6
11-09-19 18:00 Them GF - Sejs Svejbæk IF 4 - 2
11-09-19 18:00 Sorring-Voel 2 - Gødvad IF 2 4 - 3
11-09-19 18:00 Gjern IF, disp. - Lemming-Grauballe 1 - 4
11-09-19 18:00 Funder GF - Mariehøj IF 1 - 1
18-09-19 18:00 Lemming-Grauballe - Thorning IF 1 - 4
18-09-19 18:00 Mariehøj IF - Gjern IF, disp. 3 - 4
18-09-19 18:00 Vinderslev IF - Funder GF 1 - 4
18-09-19 18:00 Virklund B - Gjessø UF (U12/U13) - Virklund Hallen 3 - 7
18-09-19 18:00 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp 3 - 6
18-09-19 18:00 Sorring-Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF (U13) 1 - 5
18-09-19 18:00 Sejs Svejbæk IF - Sorring-Voel 2 3 - 1
18-09-19 18:00 Gødvad IF 2 - ØBG Silkeborg 2 - 6
18-09-19 18:00 Engesvang Boldklub - Them GF 3 - 4
18-09-19 18:00 Gødvad IF 1 - Silkeborg IF 1 2 - 5
NB!
Kamp aflyst
18-09-19 18:00 Silkeborg IF 2 - HA85 1 - Søholt Idrætspark
25-09-19 18:00 Silkeborg IF 2 - Gødvad IF 1 - Søholt Idrætspark 2 - 3
NB!
Kamp aflyst
25-09-19 18:00 Silkeborg IF 1 - HA85 1 - Søholt Idrætspark
25-09-19 18:00 IF Centrum - ØBG Silkeborg 4 - 6
25-09-19 18:00 Gødvad IF 2 - Sejs Svejbæk IF 4 - 9
25-09-19 18:00 Sorring-Voel 2 - Engesvang Boldklub 3 - 3
25-09-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF (U13) - Gjessø UF (U12/U13) - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 9
25-09-19 18:00 Virklund B - Gødvad GIF (U13) - Virklund Hallen 2 - 2
25-09-19 18:00 Funder GF - HA85 2 3 - 3
25-09-19 18:00 Gjern IF, disp. - Vinderslev IF 4 - 0
25-09-19 18:00 Thorning IF - Mariehøj IF 5 - 2
02-10-19 17:30 HA85 2 - Lemming-Grauballe 2 - 3
02-10-19 18:00 Gødvad IF 1 - HA85 1 4 - 2
02-10-19 18:00 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 1 3 - 6
09-10-19 18:00 Bryrup IF, disp - Gødvad GIF (U13) 1 - 3

Til toppen