U8 drenge - 1. kl. 5 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/8F0F7A83-001 32 deltagende hold i efteråret 2019 - 4 puljer af 8 hold med spillerunder i ugerne 33-39. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=101391

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 12-08-19 17:15 HA85 1 - Mariehøj IF 1 9 - 2
Mandag 12-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Grauballe UGF 8 - 0
Mandag 12-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
Mandag 12-08-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - ØBG Buskelund 1 13 - 5
Mandag 12-08-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 2
Mandag 12-08-19 17:15 GFG Voel 1 - HA85 2 4 - 13
Mandag 12-08-19 17:15 Mariehøj IF 2 - ØBG Balle 1 2 - 6
Mandag 12-08-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - Virklund Boldklub 2 8 - 2
Mandag 12-08-19 17:15 FK 73, disp - Funder GF 0 - 6
Mandag 12-08-19 17:15 ØBG Balle 2 - Engesvang Boldklub 2 5 - 0
Mandag 12-08-19 17:15 Gl. Rye IF - GFG Voel 2 3 - 4
Mandag 12-08-19 17:15 IF Centrum - Gjessø UF 2 - 0
Mandag 12-08-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Lemming IF 9 - 1
Mandag 12-08-19 17:15 Silkeborg KFUM - Resenbro UIF 10 - 5
NB!
Kamp aflyst
Mandag 19-08-19 GFG Voel 2 - Bryrup IF, disp
Mandag 19-08-19 17:15 Gjessø UF - Thorning IF 2 - 9
Mandag 19-08-19 17:15 Lemming IF - Silkeborg KFUM 3 - 8
Mandag 19-08-19 17:15 Resenbro UIF - IF Centrum 4 - 2
Mandag 19-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 2 - Gl. Rye IF 12 - 6
Mandag 19-08-19 17:15 Funder GF - ØBG Balle 2 4 - 7
Mandag 19-08-19 17:15 HA85 2 - Mariehøj IF 2 14 - 1
Mandag 19-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - GFG Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 9 - 4
Mandag 19-08-19 17:15 ØBG Balle 1 - ØBG Buskelund 2 4 - 5
Mandag 19-08-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - Gødvad GIF 1 5 - 4
Mandag 19-08-19 17:15 Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 13
Mandag 19-08-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Engesvang Boldklub 1 2 - 6
Mandag 19-08-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Virklund Boldklub 1 - Søholt Idrætspark 13 - 5
Mandag 19-08-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - HA85 1 8 - 4
NB!
Kamp aflyst
Mandag 26-08-19 Bryrup IF, disp - Engesvang Boldklub 2
Mandag 26-08-19 17:15 FK 73, disp - GFG Voel 2 10 - 7
Mandag 26-08-19 17:15 ØBG Balle 2 - Gl. Rye IF 11 - 2
Mandag 26-08-19 17:15 Thorning IF - Gødvad GIF 2 3 - 7
Mandag 26-08-19 17:15 Gjessø UF - Resenbro UIF 3 - 6
Mandag 26-08-19 17:15 HA85 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 14 - 7
Mandag 26-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 4
Mandag 26-08-19 17:15 Mariehøj IF 1 - ØBG Buskelund 1 6 - 4
Mandag 26-08-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - Grauballe UGF 5 - 2
Mandag 26-08-19 17:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Balle 1 9 - 3
Mandag 26-08-19 17:15 GFG Voel 1 - Mariehøj IF 2 5 - 4
Mandag 26-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund Boldklub 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 4
Mandag 26-08-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - HA85 2 5 - 2
Mandag 02-09-19 17:15 HA85 2 - Gødvad GIF 1 1 - 5
Mandag 02-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 4
Mandag 02-09-19 17:15 Mariehøj IF 2 - ØBG Buskelund 2 2 - 13
Mandag 02-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - GFG Voel 1 6 - 8
Mandag 02-09-19 17:15 Grauballe UGF - HA85 1 4 - 8
Mandag 02-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Mariehøj IF 1 - Søholt Idrætspark 4 - 7
Mandag 02-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Virklund Boldklub 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 8
Mandag 02-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - Engesvang Boldklub 1 7 - 2
Mandag 02-09-19 17:15 Lemming IF - Gjessø UF 6 - 5
Mandag 02-09-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Silkeborg KFUM 4 - 6
Mandag 02-09-19 17:15 Resenbro UIF - Thorning IF 3 - 1
Mandag 02-09-19 17:15 Engesvang Boldklub 2 - FK 73, disp 2 - 4
Mandag 02-09-19 17:15 GFG Voel 2 - Funder GF 7 - 8
Mandag 02-09-19 17:15 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp 1 - 6
Mandag 09-09-19 17:15 FK 73, disp - Gl. Rye IF 7 - 2
Mandag 09-09-19 17:15 ØBG Balle 2 - Bryrup IF, disp 11 - 6
Mandag 09-09-19 17:15 Funder GF - Engesvang Boldklub 2 10 - 8
Mandag 09-09-19 17:15 IF Centrum - Gødvad GIF 2 0 - 15
Mandag 09-09-19 17:15 Thorning IF - Silkeborg KFUM 3 - 10
Mandag 09-09-19 17:15 Resenbro UIF - Lemming IF 3 - 2
Mandag 09-09-19 17:15 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 6 - 10
Mandag 09-09-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Virklund Boldklub 1 5 - 2
Mandag 09-09-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Grauballe UGF 15 - 0
Mandag 09-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 11 - 2
Mandag 09-09-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF 2 11 - 3
Mandag 09-09-19 17:15 GFG Voel 1 - ØBG Buskelund 2 3 - 9
Mandag 09-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
Mandag 09-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - ØBG Balle 1 7 - 3
Mandag 16-09-19 17:15 HA85 2 - Virklund Boldklub 2 3 - 0
Mandag 16-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - GFG Voel 1 10 - 9
Mandag 16-09-19 17:15 Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 10
Mandag 16-09-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - Gødvad GIF 1 6 - 2
Mandag 16-09-19 17:15 Grauballe UGF - ØBG Buskelund 1 2 - 15
Mandag 16-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Engesvang Boldklub 1 - Søholt Idrætspark 3 - 9
Mandag 16-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
Mandag 16-09-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - HA85 1 8 - 7
Mandag 16-09-19 17:15 Lemming IF - Thorning IF 5 - 7
Mandag 16-09-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Gjessø UF 6 - 0
Mandag 16-09-19 17:15 Silkeborg KFUM - IF Centrum 15 - 1
Mandag 16-09-19 17:15 GFG Voel 2 - ØBG Balle 2 4 - 5
Mandag 16-09-19 17:15 Gl. Rye IF - Funder GF 1 - 5
Mandag 16-09-19 17:15 Bryrup IF, disp - FK 73, disp 5 - 0
Mandag 23-09-19 17:15 FK 73, disp - ØBG Balle 2 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 23-09-19 17:15 GFG Voel 2 - Engesvang Boldklub 2 3 - 0
Mandag 23-09-19 17:15 Funder GF - Bryrup IF, disp 7 - 4
Mandag 23-09-19 17:15 IF Centrum - Thorning IF 6 - 9
Mandag 23-09-19 17:15 Gjessø UF - Silkeborg KFUM 1 - 8
Mandag 23-09-19 17:15 Resenbro UIF - Gødvad GIF 2 1 - 9
Mandag 23-09-19 17:15 HA85 1 - Engesvang Boldklub 1 6 - 3
Mandag 23-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Grauballe UGF - Søholt Idrætspark 11 - 3
Mandag 23-09-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Virklund Boldklub 1 7 - 7
Mandag 23-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 6 - 5
Mandag 23-09-19 17:15 Gødvad GIF 1 - GFG Voel 1 7 - 3
Mandag 23-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - HA85 2 6 - 3
Mandag 23-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 3
Mandag 23-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - Mariehøj IF 2
Torsdag 26-09-19 17:15 IF Centrum - Lemming IF 5 - 6

Til toppen