U8 drenge - 1. kl. 5 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/8F0F7A83-001 32 deltagende hold i efteråret 2019 - 4 puljer af 8 hold med spillerunder i ugerne 33-39. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-19 17:15 HA85 1 - Mariehøj IF 1 9 - 2
12-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Grauballe UGF 8 - 0
12-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
12-08-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - ØBG Buskelund 1 13 - 5
12-08-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 2
12-08-19 17:15 GFG Voel 1 - HA85 2 4 - 13
12-08-19 17:15 Mariehøj IF 2 - ØBG Balle 1 2 - 6
12-08-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - Virklund Boldklub 2 8 - 2
12-08-19 17:15 FK 73, disp - Funder GF 0 - 6
12-08-19 17:15 ØBG Balle 2 - Engesvang Boldklub 2 5 - 0
12-08-19 17:15 Gl. Rye IF - GFG Voel 2 3 - 4
12-08-19 17:15 IF Centrum - Gjessø UF 2 - 0
12-08-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Lemming IF 9 - 1
12-08-19 17:15 Silkeborg KFUM - Resenbro UIF 10 - 5
NB!
Kamp aflyst
19-08-19 GFG Voel 2 - Bryrup IF, disp
19-08-19 17:15 Gjessø UF - Thorning IF 2 - 9
19-08-19 17:15 Lemming IF - Silkeborg KFUM 3 - 8
19-08-19 17:15 Resenbro UIF - IF Centrum 4 - 2
19-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 2 - Gl. Rye IF 12 - 6
19-08-19 17:15 Funder GF - ØBG Balle 2 4 - 7
19-08-19 17:15 HA85 2 - Mariehøj IF 2 14 - 1
19-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - GFG Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 9 - 4
19-08-19 17:15 ØBG Balle 1 - ØBG Buskelund 2 4 - 5
19-08-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - Gødvad GIF 1 5 - 4
19-08-19 17:15 Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 13
19-08-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Engesvang Boldklub 1 2 - 6
19-08-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Virklund Boldklub 1 - Søholt Idrætspark 13 - 5
19-08-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - HA85 1 8 - 4
NB!
Kamp aflyst
26-08-19 Bryrup IF, disp - Engesvang Boldklub 2
26-08-19 17:15 FK 73, disp - GFG Voel 2 10 - 7
26-08-19 17:15 ØBG Balle 2 - Gl. Rye IF 11 - 2
26-08-19 17:15 Thorning IF - Gødvad GIF 2 3 - 7
26-08-19 17:15 Gjessø UF - Resenbro UIF 3 - 6
26-08-19 17:15 HA85 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 14 - 7
26-08-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 4
26-08-19 17:15 Mariehøj IF 1 - ØBG Buskelund 1 6 - 4
26-08-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - Grauballe UGF 5 - 2
26-08-19 17:15 Gødvad GIF 1 - ØBG Balle 1 9 - 3
26-08-19 17:15 GFG Voel 1 - Mariehøj IF 2 5 - 4
26-08-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund Boldklub 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 4
26-08-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - HA85 2 5 - 2
02-09-19 17:15 HA85 2 - Gødvad GIF 1 1 - 5
02-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 4
02-09-19 17:15 Mariehøj IF 2 - ØBG Buskelund 2 2 - 13
02-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - GFG Voel 1 6 - 8
02-09-19 17:15 Grauballe UGF - HA85 1 4 - 8
02-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Mariehøj IF 1 - Søholt Idrætspark 4 - 7
02-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Virklund Boldklub 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 8
02-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - Engesvang Boldklub 1 7 - 2
02-09-19 17:15 Lemming IF - Gjessø UF 6 - 5
02-09-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Silkeborg KFUM 4 - 6
02-09-19 17:15 Resenbro UIF - Thorning IF 3 - 1
02-09-19 17:15 Engesvang Boldklub 2 - FK 73, disp 2 - 4
02-09-19 17:15 GFG Voel 2 - Funder GF 7 - 8
02-09-19 17:15 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp 1 - 6
09-09-19 17:15 FK 73, disp - Gl. Rye IF 7 - 2
09-09-19 17:15 ØBG Balle 2 - Bryrup IF, disp 11 - 6
09-09-19 17:15 Funder GF - Engesvang Boldklub 2 10 - 8
09-09-19 17:15 IF Centrum - Gødvad GIF 2 0 - 15
09-09-19 17:15 Thorning IF - Silkeborg KFUM 3 - 10
09-09-19 17:15 Resenbro UIF - Lemming IF 3 - 2
09-09-19 17:15 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 6 - 10
09-09-19 17:15 Engesvang Boldklub 1 - Virklund Boldklub 1 5 - 2
09-09-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Grauballe UGF 15 - 0
09-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 11 - 2
09-09-19 17:15 Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF 2 11 - 3
09-09-19 17:15 GFG Voel 1 - ØBG Buskelund 2 3 - 9
09-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
09-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - ØBG Balle 1 7 - 3
16-09-19 17:15 HA85 2 - Virklund Boldklub 2 3 - 0
16-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - GFG Voel 1 10 - 9
16-09-19 17:15 Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 10
16-09-19 17:15 ØBG Buskelund 2 - Gødvad GIF 1 6 - 2
16-09-19 17:15 Grauballe UGF - ØBG Buskelund 1 2 - 15
16-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Engesvang Boldklub 1 - Søholt Idrætspark 3 - 9
16-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 4
16-09-19 17:15 Virklund Boldklub 1 - HA85 1 8 - 7
16-09-19 17:15 Lemming IF - Thorning IF 5 - 7
16-09-19 17:15 Gødvad GIF 2 - Gjessø UF 6 - 0
16-09-19 17:15 Silkeborg KFUM - IF Centrum 15 - 1
16-09-19 17:15 GFG Voel 2 - ØBG Balle 2 4 - 5
16-09-19 17:15 Gl. Rye IF - Funder GF 1 - 5
16-09-19 17:15 Bryrup IF, disp - FK 73, disp 5 - 0
23-09-19 17:15 FK 73, disp - ØBG Balle 2 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
23-09-19 17:15 GFG Voel 2 - Engesvang Boldklub 2 3 - 0
23-09-19 17:15 Funder GF - Bryrup IF, disp 7 - 4
23-09-19 17:15 IF Centrum - Thorning IF 6 - 9
23-09-19 17:15 Gjessø UF - Silkeborg KFUM 1 - 8
23-09-19 17:15 Resenbro UIF - Gødvad GIF 2 1 - 9
23-09-19 17:15 HA85 1 - Engesvang Boldklub 1 6 - 3
23-09-19 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Grauballe UGF - Søholt Idrætspark 11 - 3
23-09-19 17:15 Mariehøj IF 1 - Virklund Boldklub 1 7 - 7
23-09-19 17:15 ØBG Buskelund 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 6 - 5
23-09-19 17:15 Gødvad GIF 1 - GFG Voel 1 7 - 3
23-09-19 17:15 ØBG Balle 1 - HA85 2 6 - 3
23-09-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 3
23-09-19 17:15 Virklund Boldklub 2 - Mariehøj IF 2
26-09-19 17:15 IF Centrum - Lemming IF 5 - 6

Til toppen