Pulje 12 - U10 drenge - 3. kl. 5m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U10 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/4067898D-001 32 deltagende hold i efteråret 2019 - fordelt på puljer med henv. 6, 10, 10 og 8 hold. Pulje 11, 12 og 13 spiller i ugerne 33-41, mens pulje 14 spiller i ugerne 33-39. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 12

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sejs-Svejbæk IF 1 8 7 0 1 51-23 21
2. Bryrup IF 8 6 0 2 23-14 18
3. Silkeborg KFUM 1 8 5 1 2 35-29 16
4. Thorning IF 8 4 1 3 42-34 13
5. Sorring-Voel 2 8 4 0 4 31-28 12
6. Mariehøj IF 2 8 3 0 5 30-45 9
7. Them GF 1 7 2 1 4 26-33 7
8. ØBG Silkeborg 1 7 1 1 5 22-34 4
9. Gødvad GIF 2 8 1 0 7 22-42 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 12

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 12

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 12

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-19 18:00 ØBG Silkeborg 1 - Them GF 1
12-08-19 18:15 Mariehøj IF 2 - Bryrup IF 2 - 4
12-08-19 18:15 Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 5
12-08-19 18:15 Silkeborg KFUM 1 - Thorning IF 2 - 7
19-08-19 18:15 Thorning IF - Bryrup IF 4 - 2
19-08-19 18:15 Gødvad GIF 2 - Mariehøj IF 2 2 - 5
19-08-19 18:15 Sorring-Voel 2 - ØBG Silkeborg 1 6 - 4
19-08-19 18:15 Them GF 1 - Silkeborg KFUM 1 5 - 7
26-08-19 18:00 ØBG Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 6
26-08-19 18:15 Silkeborg KFUM 1 - Sorring-Voel 2 3 - 1
26-08-19 18:15 Bryrup IF - Them GF 1 6 - 2
26-08-19 18:15 Mariehøj IF 2 - Thorning IF 7 - 5
02-09-19 18:15 Sorring-Voel 2 - Bryrup IF 0 - 1
02-09-19 18:15 Gødvad GIF 2 - ØBG Silkeborg 1 5 - 1
02-09-19 18:15 Them GF 1 - Thorning IF 5 - 5
02-09-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Silkeborg KFUM 1 9 - 3
09-09-19 18:15 Bryrup IF - Sejs-Svejbæk IF 1 3 - 2
09-09-19 18:15 Silkeborg KFUM 1 - Gødvad GIF 2 9 - 1
09-09-19 18:15 Thorning IF - Sorring-Voel 2 1 - 5
09-09-19 18:15 Mariehøj IF 2 - Them GF 1 3 - 1
16-09-19 18:00 ØBG Silkeborg 1 - Mariehøj IF 2 8 - 3
16-09-19 18:15 Gødvad GIF 2 - Bryrup IF 1 - 3
16-09-19 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Thorning IF 6 - 1
16-09-19 18:15 Sorring-Voel 2 - Them GF 1 4 - 5
23-09-19 18:15 Thorning IF - Gødvad GIF 2 8 - 4
23-09-19 18:15 Them GF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 6
23-09-19 18:15 Silkeborg KFUM 1 - ØBG Silkeborg 1 1 - 1
23-09-19 18:15 Mariehøj IF 2 - Sorring-Voel 2 4 - 6
30-09-19 18:00 ØBG Silkeborg 1 - Bryrup IF 0 - 2
30-09-19 18:00 Gødvad GIF 2 - Them GF 1 2 - 4
30-09-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF 1 - Sorring-Voel 2 5 - 2
30-09-19 18:00 Silkeborg KFUM 1 - Mariehøj IF 2 7 - 3
07-10-19 18:00 Bryrup IF - Silkeborg KFUM 1 2 - 3
07-10-19 18:00 Sorring-Voel 2 - Gødvad GIF 2 7 - 5
07-10-19 18:00 Thorning IF - ØBG Silkeborg 1 11 - 3
07-10-19 18:00 Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 3 - 12

Til toppen