Pulje 1 - Skoleligaen Piger

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Københavns Idrætsefterskole 5 4 0 1 29-8 12
2. SØS Idrætsefterskole 4 2 2 0 14-7 8
3. Idrætsefterskolen Klintsøgaard 3 2 1 0 7-5 7
4. Sportsefterskolen Sjælsølund 4 2 1 1 12-4 7
5. Gunslevholm Idrætsefterskole 4 2 1 1 13-5 7
6. Svenstrup Efterskole 5 1 1 3 11-20 4
7. Vestsjællands Idrætsefterskole 2 0 0 2 0-10 0
8. Gørlev Idrætsefterskole 5 0 0 5 2-29 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
761638 18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole Sportsefterskolen Sjælsølund
761637 18-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole Idrætsefterskolen Klintsøgaard

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
18-02-20 12:00  - 
18-02-20 12:00  - 

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 12 - 0
24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 2
24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 0 - 4
04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 5 - 5
08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 1
08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 2
29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 6 - 0
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
29-10-19 14:30 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 3
12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 2 - 3
03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
03-12-19 13:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 4 - 0
17-12-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 8
13-01-20 16:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 5 - 0
04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 3
04-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole
03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 5 - 0
10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 6
10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
11-03-20 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
19-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 0

Til toppen