Pulje 5 - Skoleligaen 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 5

Hold Kampe V U T Score Point
1. IES Lægården 1 4 3 0 1 21-3 9
2. Hald Ege Efterskole 4 3 0 1 17-12 9
3. Hestlund Efterskole 4 2 1 1 11-10 7
4. Gudenådalens Efterskole 4 2 0 2 14-16 6
5. Aabybro Efterskole 2 4 1 1 2 11-12 4
6. Vivild G&I 2 0 0 2 4-8 0
7. Hammerum Efterskole 2 0 0 2 2-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 5

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 5

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 5

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hestlund Efterskole 3 - 3
24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole 2 - 10
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 3 - 4
08-10-19 15:30 Hald Ege Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 4
29-10-19 12:00 Hestlund Efterskole - Gudenådalens Efterskole 2 - 1
29-10-19 12:00 IES Lægården 1 - Vivild G&I 4 - 1
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hald Ege Efterskole 1 - 2
12-11-19 12:00 IES Lægården 1 - Gudenådalens Efterskole 11 - 0
12-11-19 12:00 Hammerum Efterskole - Aabybro Efterskole 2
26-11-19 15:30 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 0 - 5
03-12-19 12:00 Hestlund Efterskole - IES Lægården 1 2 - 1
03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole 9 - 0
04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Aabybro Efterskole 2 4 - 3
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Hammerum Efterskole - Hestlund Efterskole
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Hammerum Efterskole
25-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 2 - IES Lægården 1
10-03-20 12:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole
10-03-20 12:00 IES Lægården 1 - Hammerum Efterskole

Til toppen