Pulje 6 - Skoleligaen 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 6

Hold Kampe V U T Score Point
1. Staby Efterskole 2 2 0 0 6-2 6
2. Aabybro Efterskole 3 2 0 1 18-8 6
3. Vedersø Idrætsefterskole 3 2 0 1 11-10 6
4. IES Lægården 2 1 0 1 2-2 3
5. Skyum Idrætsefterskole 1 0 0 1 0-1 0
6. Salling Efterskole 1 0 0 1 1-7 0
7. Lyngs Idrætsefterskole 2 0 0 2 3-11 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 6

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 6

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 6

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 2
24-09-19 16:00 Staby Efterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
22-10-19 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - Salling Efterskole 7 - 1
29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 IES Lægården - Staby Efterskole 1 - 2
29-10-19 16:00 Aabybro Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 8 - 2
12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 1 - 0
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 9
03-12-19 12:00 Salling Efterskole - IES Lægården
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
14-01-20 17:30 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole
18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole
18-02-20 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - IES Lægården
25-02-20 11:00 Vedersø Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole
25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Staby Efterskole
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården
10-03-20 12:00 Salling Efterskole - Staby Efterskole
10-03-20 12:00 IES Lægården - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen