Pulje 5 - Skoleliga 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 5

Hold Kampe V U T Score Point
1. IES Lægården 1 6 5 0 1 31-3 15
2. Hald Ege Efterskole 6 5 0 1 14-11 15
3. Hestlund Efterskole 6 3 1 2 15-12 10
4. Vivild G&I 6 3 0 3 14-13 9
5. Aabybro Efterskole 2 6 2 1 3 14-19 7
6. Gudenådalens Efterskole 6 2 0 4 12-24 6
7. Hammerum Efterskole NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 0 0 6 0-18 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 5

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 5

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 5

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hestlund Efterskole 3 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole 0 - 3
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 3 - 4
08-10-19 15:30 Hald Ege Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 4
29-10-19 12:00 Hestlund Efterskole - Gudenådalens Efterskole 2 - 1
29-10-19 12:00 IES Lægården 1 - Vivild G&I 4 - 1
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hald Ege Efterskole 1 - 2
12-11-19 12:00 IES Lægården 1 - Gudenådalens Efterskole 11 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
12-11-19 12:00 Hammerum Efterskole - Aabybro Efterskole 2 0 - 3
26-11-19 15:30 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 0 - 5
03-12-19 12:00 Hestlund Efterskole - IES Lægården 1 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole 3 - 0
04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Aabybro Efterskole 2 4 - 3
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 0 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
04-02-20 12:00 Hammerum Efterskole - Hestlund Efterskole 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Hammerum Efterskole 3 - 0
25-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 3 - 5
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 2 - IES Lægården 1 0 - 7
10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
10-03-20 12:00 IES Lægården 1 - Hammerum Efterskole 3 - 0
11-03-20 13:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I 1 - 2

Til toppen