2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106617

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 08-09-20 20:00 HMIF Blackbirds - Kolding Grizzlies 1 - 6
Lørdag 12-09-20 16:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2 2 - 2
Søndag 13-09-20 12:00 Viborg Saints - Sunds Seahawks FC 3 2 - 6
Søndag 13-09-20 15:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 6 - 5
Søndag 13-09-20 16:00 Copenhagen FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 1 - 6
Mandag 14-09-20 20:00 AaB Floorball 3 1 - AaB Floorball 3 2 17 - 3
Torsdag 17-09-20 19:45 Ry Floorball - Randers Raptors FC 1 - 4
Lørdag 19-09-20 12:00 HMIF Blackbirds - Odense Floorball Club 2 6 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Lørdag 19-09-20 13:30 Copenhagen FC 3 - Rødovre FC 2 0 - 5
Lørdag 19-09-20 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Kolding Grizzlies 5 - 3
Søndag 20-09-20 13:00 Viborg Saints - Herning Pirates 6 - 4
Søndag 20-09-20 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Sæby Floorball 2 - 9
Søndag 20-09-20 16:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 9 - 2
Søndag 20-09-20 17:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 6 - 3
Mandag 21-09-20 20:00 AaB Floorball 3 1 - Brønderslev FC 3 9 - 4
Onsdag 23-09-20 20:00 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2 6 - 10
Fredag 25-09-20 20:00 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 7 - 11
Lørdag 26-09-20 11:30 ÅFK 2 - Viborg Saints 4 - 1
Lørdag 26-09-20 14:00 Odense Floorball Club 2 - Starup 5 - 10
Lørdag 26-09-20 15:15 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 9 - 2
Søndag 27-09-20 12:30 Sønderborg Fc - HMIF Blackbirds 7 - 3
Søndag 27-09-20 14:30 AaB Floorball 3 2 - Sæby Floorball 4 - 14
Søndag 27-09-20 15:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates 7 - 2
Torsdag 01-10-20 20:15 Starup - HMIF Blackbirds 7 - 3
Lørdag 03-10-20 11:00 Kolding Grizzlies - The Blue Kangaroos - Hal 1 7 - 9
Lørdag 03-10-20 11:30 Sunds Seahawks FC 3 - Randers Raptors FC 10 - 4
Søndag 04-10-20 11:30 Herning Pirates - ÅFK 2 4 - 1
NB!
Kamp udsat
Søndag 04-10-20 12:00 Odense Floorball Club 2 - Sønderborg Fc
Søndag 04-10-20 12:00 Aalborg Flyers - AaB Floorball 3 2 2 - 2
Søndag 04-10-20 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 4 - 11
Søndag 04-10-20 19:30 Copenhagen FC 3 - Vanløse Floorball 3 - 8
Onsdag 07-10-20 20:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 3 5 - 10
Lørdag 10-10-20 11:00 ÅFK 3 - Sunds Seahawks FC 3 4 - 4
NB!
Kamp udsat
Lørdag 10-10-20 13:30 Vanløse Floorball - Benløse FC 2
Lørdag 10-10-20 14:45 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 9 - 2
Søndag 11-10-20 12:30 Sønderborg Fc - Kolding Grizzlies 3 - 1
Søndag 11-10-20 14:30 AaB Floorball 3 1 - Aalborg Flyers 12 - 3
Søndag 11-10-20 16:00 The Blue Kangaroos - Odense Floorball Club 2 3 - 10
Mandag 19-10-20 19:00 Kolding Grizzlies - Gørding Knights 6 - 3
Torsdag 22-10-20 20:15 Starup - The Blue Kangaroos 7 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 24-10-20 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Ry Floorball 5 - 0
Lørdag 24-10-20 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Sønderborg Fc 5 - 2
Lørdag 24-10-20 16:30 Brønderslev FC 3 - Frederikshavn Blackhawks 3 5 - 7
NB!
Kamp udsat
Søndag 25-10-20 10:00 Viborg Saints - Arnes Corner Aarhus
Søndag 25-10-20 14:30 AaB Floorball 3 1 - Sæby Floorball 5 - 7
Søndag 25-10-20 17:30 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 2 - 8
NB!
Kamp udsat
Mandag 26-10-20 20:00 Benløse FC 2 - Vallensbæk Floorball
NB!
Kamp udsat
Onsdag 28-10-20 20:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 2
NB!
Kamp udsat
Onsdag 28-10-20 20:00 Kolding Grizzlies - Starup
NB!
Kamp udsat
Fredag 30-10-20 19:30 Brønderslev FC 3 - AaB Floorball 3 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 11:00 Kolding Grizzlies - Odense Floorball Club 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 11:30 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 12:00 HMIF Blackbirds - The Blue Kangaroos
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 14:30 Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 12:00 Viborg Saints - Ry Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 19:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC 2
NB!
Kamp udsat
Onsdag 04-11-20 20:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball
NB!
Kamp udsat
Torsdag 05-11-20 20:15 Starup - Odense Floorball Club 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 10:30 Sunds Seahawks FC 3 - Arnes Corner Aarhus
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 15:00 ÅFK 3 - ÅFK 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - HMIF Blackbirds
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 12:00 Aalborg Flyers - Brønderslev FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 12:30 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 13:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 3 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 14:00 AaB Floorball 3 1 - Strandby Elling IF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 15:00 Randers Raptors FC - Viborg Saints
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 16:00 The Blue Kangaroos - Gørding Knights
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 10-11-20 20:15 Rødovre FC 2 - Vallensbæk Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 14:30 ÅFK 3 - Herning Pirates
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 16:00 The Blue Kangaroos - Starup
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 17-11-20 20:00 Sæby Floorball - Aalborg Flyers
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 17-11-20 20:30 Arnes Corner Aarhus - Ry Floorball
NB!
Kamp udsat
Onsdag 18-11-20 20:00 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball
Fredag 20-11-20 19:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 11:00 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 12:00 Odense Floorball Club 2 - Gørding Knights
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 14:30 Rødovre FC 2 - Copenhagen FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 15:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Starup
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 12:00 Aalborg Flyers - Strandby Elling IF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 12:30 Sønderborg Fc - The Blue Kangaroos
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 16:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Tirsdag 24-11-20 19:35 Ry Floorball - ÅFK 3
Torsdag 26-11-20 20:00 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 3 2
Fredag 27-11-20 20:00 Strandby Elling IF 2 - Sæby Floorball
Lørdag 28-11-20 Starup - Sønderborg Fc
Lørdag 28-11-20 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 3 1
Lørdag 28-11-20 14:00 Copenhagen FC 3 - Vallensbæk Floorball
Lørdag 28-11-20 14:00 Odense Floorball Club 2 - Esbjerg Sharks FC 2
Lørdag 28-11-20 14:30 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2
Lørdag 28-11-20 15:00 Gørding Knights - HMIF Blackbirds
Søndag 29-11-20 12:30 ÅFK 2 - Randers Raptors FC
Søndag 29-11-20 14:00 Ry Floorball - Herning Pirates
Søndag 29-11-20 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball
Torsdag 03-12-20 19:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - Aalborg Flyers - Skolehal
Lørdag 05-12-20 13:30 Strandby Elling IF 2 - Brønderslev FC 3
Lørdag 05-12-20 14:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus
Lørdag 05-12-20 16:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC 3
Søndag 06-12-20 10:00 Viborg Saints - ÅFK 3
Søndag 06-12-20 13:00 Esbjerg Sharks FC 2 - The Blue Kangaroos
Torsdag 10-12-20 20:00 Ry Floorball - ÅFK 2
Fredag 08-01-21 20:30 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2
Lørdag 09-01-21 Starup - Gørding Knights
Lørdag 09-01-21 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Viborg Saints
Lørdag 09-01-21 14:00 AaB Floorball 3 2 - AaB Floorball 3 1
Lørdag 09-01-21 14:30 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 09-01-21 16:30 Brønderslev FC 3 - Strandby Elling IF 2
Søndag 10-01-21 11:00 Aalborg Flyers - Frederikshavn Blackhawks 3
Søndag 10-01-21 12:30 Sønderborg Fc - Odense Floorball Club 2
Søndag 10-01-21 12:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC
Søndag 10-01-21 16:00 The Blue Kangaroos - Kolding Grizzlies
Tirsdag 19-01-21 20:30 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3
Onsdag 20-01-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2
Onsdag 20-01-21 20:00 Brønderslev FC 3 - AaB Floorball 3 1
Lørdag 23-01-21 10:00 Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3
Lørdag 23-01-21 11:00 Kolding Grizzlies - Esbjerg Sharks FC 2
Lørdag 23-01-21 11:30 Herning Pirates - Viborg Saints
Lørdag 23-01-21 12:00 HMIF Blackbirds - Starup
Lørdag 23-01-21 15:00 Gørding Knights - The Blue Kangaroos
Lørdag 23-01-21 16:30 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball
Søndag 24-01-21 15:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball
Søndag 24-01-21 15:30 Hvidovre Attack FC 2 - Copenhagen FC 3
Lørdag 30-01-21 11:00 ÅFK 3 - Ry Floorball
Lørdag 30-01-21 11:30 Herning Pirates - Randers Raptors FC
Lørdag 30-01-21 12:00 HMIF Blackbirds - Sønderborg Fc
Lørdag 30-01-21 13:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 3 2
Lørdag 30-01-21 14:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball
Lørdag 30-01-21 15:00 Gørding Knights - Kolding Grizzlies
Søndag 31-01-21 12:00 Viborg Saints - ÅFK 2
Søndag 31-01-21 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 2
Søndag 31-01-21 15:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
Lørdag 06-02-21 Starup - Esbjerg Sharks FC 2
Lørdag 06-02-21 11:30 ÅFK 2 - Herning Pirates
Lørdag 06-02-21 13:00 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 2
Lørdag 06-02-21 15:00 Rødovre FC 2 - Copenhagen FC 3
Lørdag 06-02-21 15:00 Gørding Knights - Odense Floorball Club 2
Lørdag 06-02-21 15:00 The Blue Kangaroos - Sønderborg Fc
Søndag 07-02-21 15:00 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 3
Søndag 07-02-21 16:00 AaB Floorball 3 2 - Aalborg Flyers
Onsdag 10-02-21 19:45 Odense Floorball Club 2 - The Blue Kangaroos
Lørdag 13-02-21 10:00 Brønderslev FC 3 - Sæby Floorball
Lørdag 13-02-21 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - ÅFK 3
Lørdag 13-02-21 11:30 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus
Lørdag 13-02-21 11:30 ÅFK 2 - Ry Floorball
Lørdag 13-02-21 12:00 Viborg Saints - Randers Raptors FC
Lørdag 13-02-21 12:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2
Lørdag 13-02-21 16:30 Copenhagen FC 3 - Benløse FC 2
Søndag 14-02-21 12:00 Aalborg Flyers - AaB Floorball 3 1
Lørdag 20-02-21 11:00 Kolding Grizzlies - Sønderborg Fc
Søndag 21-02-21 16:00 The Blue Kangaroos - HMIF Blackbirds
Lørdag 27-02-21 11:30 Herning Pirates - ÅFK 3
Lørdag 27-02-21 12:00 Arnes Corner Aarhus - Viborg Saints
Lørdag 27-02-21 12:00 HMIF Blackbirds - Gørding Knights
Lørdag 27-02-21 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Brønderslev FC 3
Lørdag 27-02-21 13:30 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball
Lørdag 27-02-21 14:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 3 1
Søndag 28-02-21 12:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2
Søndag 28-02-21 12:30 Sønderborg Fc - Esbjerg Sharks FC 2
Søndag 28-02-21 16:00 Ry Floorball - Sunds Seahawks FC 3
Onsdag 03-03-21 19:30 Sunds Seahawks FC 3 - Herning Pirates
Onsdag 03-03-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2
Torsdag 04-03-21 19:45 Ry Floorball - Arnes Corner Aarhus
Lørdag 06-03-21 Gørding Knights - Starup
Lørdag 06-03-21 15:00 Gørding Knights - Sønderborg Fc
Lørdag 06-03-21 16:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense Floorball Club 2
Lørdag 06-03-21 17:30 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 3
Søndag 07-03-21 15:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus
Søndag 07-03-21 17:00 AaB Floorball 3 2 - Brønderslev FC 3
Onsdag 10-03-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2
Fredag 12-03-21 20:30 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 3 1
Lørdag 13-03-21 Starup - Kolding Grizzlies
Lørdag 13-03-21 11:00 Kolding Grizzlies - HMIF Blackbirds
Lørdag 13-03-21 14:00 Arnes Corner Aarhus - Sunds Seahawks FC 3
Lørdag 13-03-21 14:00 Odense Floorball Club 2 - HMIF Blackbirds
Lørdag 13-03-21 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball
Lørdag 13-03-21 16:00 Copenhagen FC 3 - Vallensbæk Floorball
Lørdag 13-03-21 17:00 ÅFK 2 - ÅFK 3
Lørdag 13-03-21 17:00 AaB Floorball 3 2 - Frederikshavn Blackhawks 3
Lørdag 13-03-21 17:30 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2
Søndag 14-03-21 15:00 Ry Floorball - Viborg Saints
Søndag 14-03-21 16:00 The Blue Kangaroos - Esbjerg Sharks FC 2
Onsdag 17-03-21 20:00 Brønderslev FC 3 - Aalborg Flyers
Fredag 19-03-21 20:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers
Lørdag 20-03-21 11:30 Herning Pirates - Ry Floorball
Lørdag 20-03-21 13:30 Copenhagen FC 3 - Vanløse Floorball
Søndag 21-03-21 10:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 21-03-21 12:30 Sønderborg Fc - Gørding Knights
Søndag 21-03-21 13:30 Sunds Seahawks FC 3 - ÅFK 2
Onsdag 24-03-21 20:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights
Lørdag 27-03-21 Sønderborg Fc - Starup
Lørdag 27-03-21 12:00 Odense Floorball Club 2 - Kolding Grizzlies
Lørdag 27-03-21 14:00 Copenhagen FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 28-03-21 11:00 ÅFK 3 - Viborg Saints
Søndag 28-03-21 12:00 Aalborg Flyers - Sæby Floorball
Søndag 28-03-21 14:00 AaB Floorball 3 1 - Frederikshavn Blackhawks 3
Søndag 28-03-21 15:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2
Søndag 28-03-21 16:30 AaB Floorball 3 2 - Strandby Elling IF 2
Søndag 28-03-21 18:30 Vanløse Floorball - Benløse FC 2

Til toppen