Serie 1 Herrer Øst Kreds 3 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45512

Stilling Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 3 5 5 0 0 54-16 15
2. FF København 3 5 4 0 1 43-24 12
3. Herlev FC 4 4 3 0 1 42-20 9
4. Greve FC 2 3 1 0 2 13-18 3
5. Hvidovre Attack FC 5 4 1 0 3 16-26 3
6. Hafnia FC 3 3 0 0 3 7-24 0
7. Vanløse Floorball Lavuk 4 4 0 0 4 13-60 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45512

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 13-09-20 11:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3 1 - 6
Søndag 13-09-20 13:00 Greve FC 2 - Herlev FC 4 3 - 5
Søndag 13-09-20 15:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Hafnia FC 3
Søndag 20-09-20 13:30 Hafnia FC 3 - Hvidovre Attack FC 5 0 - 6
Søndag 20-09-20 14:00 FF København 3 - Greve FC 2 - Hal 2 8 - 4
Onsdag 23-09-20 20:15 Rødovre FC 3 - Herlev FC 4 7 - 6
Lørdag 26-09-20 15:00 Herlev FC 4 - Vanløse Floorball Lavuk 4 19 - 2
Søndag 27-09-20 10:00 FF København 3 - Rødovre FC 3 - Hal 2 5 - 10
Søndag 04-10-20 09:00 Hvidovre Attack FC 5 - Rødovre FC 3 1 - 8
Søndag 04-10-20 11:30 Hafnia FC 3 - FF København 3 7 - 8
Søndag 04-10-20 16:30 Greve FC 2 - Vanløse Floorball Lavuk 4 6 - 5
Søndag 11-10-20 10:30 Herlev FC 4 - Hvidovre Attack FC 5 12 - 8
Søndag 11-10-20 13:30 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 3 0 - 10
Søndag 11-10-20 14:00 Vanløse Floorball Lavuk 4 - FF København 3 2 - 16
Søndag 18-10-20 14:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4 19 - 4
NB!
Kamp udsat
Lørdag 24-10-20 14:30 FF København 3 - Herlev FC 4 - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 25-10-20 11:30 Hafnia FC 3 - Greve FC 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 15:00 Herlev FC 4 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 17:00 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 16:00 Greve FC 2 - FF København 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 17:00 Herlev FC 4 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp udsat
Onsdag 18-11-20 20:15 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 10:00 FF København 3 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 13:30 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 16:30 Greve FC 2 - Herlev FC 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 09:00 Hvidovre Attack FC 5 - Greve FC 2
NB!
Kamp udsat
Onsdag 02-12-20 20:15 Rødovre FC 3 - FF København 3
NB!
Kamp udsat
Fredag 04-12-20 19:30 Herlev FC 4 - Vanløse Floorball Lavuk 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 14:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Greve FC 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 15:00 Herlev FC 4 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 13-12-20 13:00 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-01-21 12:00 Hafnia FC 3 - FF København 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-01-21 15:00 Greve FC 2 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-01-21 19:00 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp aflyst
Søndag 17-01-21 17:30 Greve FC 2 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 23-01-21 13:30 Rødovre FC 3 - Greve FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 24-01-21 09:30 Hvidovre Attack FC 5 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 24-01-21 14:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Herlev FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 31-01-21 09:30 Hvidovre Attack FC 5 - Herlev FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 31-01-21 11:30 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 31-01-21 17:00 Greve FC 2 - FF København 3
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 04-02-21 19:45 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-02-21 17:30 Greve FC 2 - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-02-21 18:30 Herlev FC 4 - FF København 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 13-02-21 13:30 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 13-02-21 15:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - FF København 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 21-02-21 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - Greve FC 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 27-02-21 17:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-02-21 10:00 FF København 3 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-02-21 14:00 Herlev FC 4 - Greve FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-03-21 10:00 FF København 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-03-21 10:30 Herlev FC 4 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-03-21 13:00 Greve FC 2 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 11-03-21 20:00 FF København 3 - Rødovre FC 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 13-03-21 16:30 Hafnia FC 3 - Herlev FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 14-03-21 18:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball Lavuk 4
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 17-03-21 20:15 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp aflyst
Søndag 21-03-21 14:00 FF København 3 - Herlev FC 4 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Fredag 26-03-21 18:30 Rødovre FC 3 - Greve FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-03-21 10:00 FF København 3 - Hafnia FC 3 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-03-21 14:30 Vanløse Floorball Lavuk 4 - Greve FC 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 10-04-21 14:00 Hvidovre Attack FC 5 - Herlev FC 4

Til toppen