U15A | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

11-09-2020: Ry Floorball trækker sig Stevns FK trækker sit U15 fra Turneringen. Vi har haft en lille trup, men desværre valgte 2 spillere at søge udfordringer i en større klub. Dorthe Hansen, Formand, Stevns Floorball Klub

Komplet kampprogram


U15A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-09-20 17:30 Copenhagen FC - Helsingør FT 0 - 8
13-09-20 09:00 Hvidovre Attack - Rødovre FC 5 - 10
13-09-20 11:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Midtsjælland Floorball 15 - 0
13-09-20 12:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
19-09-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 5 - 7
20-09-20 09:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Rødovre FC 3 - 6
20-09-20 12:00 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 12
20-09-20 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack 2 - 8
22-09-20 18:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack 6 - 3
26-09-20 12:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 13 - 1
27-09-20 13:30 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
27-09-20 15:30 Benløse FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball 14 - 2
03-10-20 11:45 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 6 - 2
03-10-20 17:00 Hvidovre Attack - Benløse FC 3 - 8
04-10-20 10:30 Herlev FC - Helsingør FT 1 - 11
04-10-20 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 1 - 6
04-10-20 14:00 Copenhagen FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball 1 - 2
21-10-20 19:00 Rødovre FC - Midtsjælland Floorball
24-10-20 11:30 Brønderslev FC - Brønderslev FC
24-10-20 14:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
24-10-20 17:00 Hvidovre Attack - Herlev FC
25-10-20 15:00 Midtsjælland Floorball - Copenhagen FC
04-11-20 18:15 Benløse FC - Herlev FC
04-11-20 19:00 Rødovre FC - Helsingør FT
06-11-20 18:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
08-11-20 15:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Herlev FC
14-11-20 13:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
22-11-20 11:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC
22-11-20 13:00 Midtsjælland Floorball - Benløse FC
22-11-20 14:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC
22-11-20 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
25-11-20 19:00 Rødovre FC - Herlev FC
28-11-20 12:15 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
29-11-20 12:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF
29-11-20 16:00 Midtsjælland Floorball - Hvidovre Attack
05-12-20 10:30 Helsingør FT - Vanløse - Frederiksberg Floorball
05-12-20 16:30 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
06-12-20 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC
06-12-20 12:45 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
11-12-20 18:30 Copenhagen FC - Herlev FC
11-12-20 19:30 Benløse FC - Helsingør FT
12-12-20 13:30 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
12-12-20 15:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack
12-12-20 16:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
13-12-20 13:00 Midtsjælland Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
09-01-21 13:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
10-01-21 10:30 Herlev FC - Rødovre FC
10-01-21 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse - Frederiksberg Floorball
10-01-21 13:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks
17-01-21 16:00 Midtsjælland Floorball - Helsingør FT
22-01-21 18:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack
24-01-21 12:00 Brønderslev FC - Brønderslev FC
30-01-21 12:00 Rødovre FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball
30-01-21 13:30 Frederikshavn Blackhawks - Esbjerg Sharks FC
30-01-21 15:30 Hvidovre Attack - Rungsted-Hørsholm FK
30-01-21 16:30 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
31-01-21 10:30 Herlev FC - Midtsjælland Floorball
31-01-21 11:30 Benløse FC - Copenhagen FC
07-02-21 13:00 Midtsjælland Floorball - Rødovre FC
07-02-21 13:15 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
07-02-21 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
07-02-21 15:00 Herlev FC - Hvidovre Attack
14-02-21 15:00 Midtsjælland Floorball - Herlev FC
21-02-21 09:00 Hvidovre Attack - Copenhagen FC
26-02-21 20:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks
27-02-21 15:30 Hvidovre Attack - Helsingør FT
28-02-21 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
28-02-21 14:15 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
03-03-21 19:00 Rødovre FC - Benløse FC
04-03-21 19:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK
06-03-21 15:30 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
06-03-21 17:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Benløse FC
07-03-21 11:30 Benløse FC - Midtsjælland Floorball
09-03-21 18:30 Helsingør FT - Rødovre FC
12-03-21 19:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks
13-03-21 12:00 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks
13-03-21 14:00 Copenhagen FC - Midtsjælland Floorball
13-03-21 14:30 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks
13-03-21 19:00 Herlev FC - Benløse FC
19-03-21 18:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
04-04-21 10:00 Hvidovre Attack - Midtsjælland Floorball
10-04-21 11:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
10-04-21 13:00 Helsingør FT - Herlev FC
10-04-21 16:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
11-04-21 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack
11-04-21 16:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC
13-04-21 18:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF
18-04-21 14:00 Brønderslev FC - Brønderslev FC
24-04-21 16:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack
25-04-21 14:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK
25-04-21 16:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Helsingør FT
01-05-21 11:30 Helsingør FT - Midtsjælland Floorball
02-05-21 10:30 Herlev FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball
02-05-21 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
07-05-21 20:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
08-05-21 13:00 Helsingør FT - Benløse FC
08-05-21 15:00 Hvidovre Attack - Vanløse - Frederiksberg Floorball
09-05-21 15:00 Herlev FC - Copenhagen FC
09-05-21 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Midtsjælland Floorball
15-05-21 13:00 Helsingør FT - Copenhagen FC
15-05-21 14:30 Benløse FC - Rødovre FC
16-05-21 17:30 Midtsjælland Floorball - Vanløse - Frederiksberg Floorball

Til toppen