U13 Flex Øst - U13Flex

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45496

Stilling Danmarksturnering i Floorball
U13Flex
U13 Flex Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 0 7 0 35-27 0
2. Hvidovre Attack FC 2 7 0 7 0 25-24 0
3. Vanløse-Frederiksberg Floorball 7 0 7 0 20-45 0
4. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 0 7 0 29-27 0
5. Skælskør Eagles Floorball 2 0 2 0 6-18 0
6. Benløse FC 3 7 0 7 0 32-18 0
7. Hafnia FC 5 0 5 0 20-8 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
U13Flex
U13 Flex Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
810503 28-11-20 11:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 3 4 - 7
810502 29-11-20 10:00 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 4 - 2
810541 NB!
Kamp udsat
29-11-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
810504 04-12-20 18:00 Benløse FC 3 - Benløse FC 2

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
U13Flex
U13 Flex Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
04-12-20 18:00  - 
05-12-20 13:30  - 
06-12-20 10:00  - 
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45496

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
U13Flex
U13 Flex Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
Søndag 13-09-20 11:30 Lyngby FF - Hafnia FC
Søndag 13-09-20 13:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 6 - 5
Søndag 13-09-20 14:30 Benløse FC 3 - Vanløse-Frederiksberg Floorball 6 - 1
Lørdag 19-09-20 15:00 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 1 - 8
Søndag 20-09-20 09:30 Hafnia FC - Benløse FC 3 2 - 1
Søndag 20-09-20 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 2 4 - 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 27-09-20 09:30 Benløse FC 3 - Lyngby FF
Søndag 27-09-20 11:00 Benløse FC 2 - Vanløse-Frederiksberg Floorball 8 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 03-10-20 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 5 - 0
NB!
Kamp udsat
Søndag 04-10-20 09:30 Hafnia FC - Lyngby FF
Søndag 18-10-20 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse-Frederiksberg Floorball 2 - 10
Torsdag 22-10-20 18:15 Lyngby FF - Benløse FC 3 1 - 3
Fredag 23-10-20 18:00 Benløse FC 2 - Benløse FC 3 2 - 7
Søndag 25-10-20 09:30 Hafnia FC - Vanløse-Frederiksberg Floorball 8 - 1
Lørdag 07-11-20 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 3 3 - 3
Søndag 08-11-20 11:30 Lyngby FF - Vanløse-Frederiksberg Floorball 8 - 1
Søndag 15-11-20 09:30 Hafnia FC - Benløse FC 2 2 - 4
Søndag 15-11-20 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 4 - 8
Søndag 22-11-20 09:30 Hafnia FC - Hvidovre Attack FC 2 4 - 0
Søndag 22-11-20 10:00 Lyngby FF - Benløse FC 2 6 - 7
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 11:30 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 22-11-20 17:00 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Benløse FC 3 5 - 5
Lørdag 28-11-20 11:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 3 4 - 7
Søndag 29-11-20 10:00 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 4 - 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
Fredag 04-12-20 18:00 Benløse FC 3 - Benløse FC 2
Lørdag 05-12-20 13:30 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Lyngby FF
Søndag 06-12-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hafnia FC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-12-20 10:30 Hvidovre Attack FC 2 - Lyngby FF
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-12-20 18:00 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball
Mandag 14-12-20 18:30 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 10-01-21 10:30 Hafnia FC - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 10-01-21 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2
Søndag 10-01-21 13:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC
Søndag 10-01-21 15:30 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 23-01-21 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 24-01-21 13:00 Benløse FC 2 - Benløse FC 3
Søndag 24-01-21 16:30 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Lyngby FF
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 30-01-21 15:30 Hvidovre Attack FC 2 - Lyngby FF 5 - 0
Søndag 31-01-21 09:30 Hafnia FC - Vanløse-Frederiksberg Floorball
Søndag 31-01-21 13:00 Benløse FC 3 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 07-02-21 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 21-02-21 16:00 Hvidovre Attack FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
Lørdag 27-02-21 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Hafnia FC
Søndag 28-02-21 12:30 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2
Lørdag 06-03-21 10:00 Benløse FC 2 - Hafnia FC
Søndag 07-03-21 10:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 07-03-21 11:30 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball
Lørdag 13-03-21 13:00 Benløse FC 3 - Vanløse-Frederiksberg Floorball
Søndag 14-03-21 09:30 Hafnia FC - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 14-03-21 14:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 28-03-21 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 3
Søndag 11-04-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 3
Søndag 11-04-21 14:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Søndag 11-04-21 14:30 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hafnia FC
Torsdag 22-04-21 18:15 Benløse FC 3 - Hafnia FC
Søndag 25-04-21 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2
Søndag 25-04-21 13:00 Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 01-05-21 15:30 Benløse FC 2 - Hafnia FC
Lørdag 01-05-21 17:00 Benløse FC 3 - Lyngby FF
Søndag 02-05-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse-Frederiksberg Floorball
Lørdag 08-05-21 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse-Frederiksberg Floorball
Søndag 09-05-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hafnia FC

Til toppen