Pulje 2 - Oldboys +32

Info

Turnering: 8-mands forårsturnering for voksne
Turneringsansvarlige
Maja Skov Tlf: 79404809 / 79404809
Rasmus Mortensen Tlf: 79404839 / 21158554
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=52777

Stilling 8-mands forårsturnering for voksne
Oldboys +32
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Boeslunde 10 9 1 0 48-5 28
2. Fodboldklubben Sorø Freja 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 6 2 2 39-14 20
3. Bringstrup Sigersted If 10 6 1 3 26-38 19
4. B 73, Slagelse 10 4 2 4 27-21 14
5. Lynge-Broby If NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 1 1 8 15-22 4
6. Stenlille IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 0 1 9 5-60 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=52777

Komplet kampprogram

8-mands forårsturnering for voksne
Oldboys +32
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 11-04-22 19:00 Fodboldklubben Sorø Freja 2 - B 73, Slagelse 4 - 4
Onsdag 13-04-22 19:00 Stenlille IF - Boeslunde - Hal 1 0 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Tirsdag 19-04-22 19:00 B 73, Slagelse - Stenlille IF 3 - 0
Onsdag 20-04-22 19:30 Lynge-Broby If - Fodboldklubben Sorø Freja 2 0 - 1
Torsdag 21-04-22 19:00 Boeslunde - Bringstrup Sigersted If 6 - 1
Mandag 25-04-22 19:00 Fodboldklubben Sorø Freja 2 - Bringstrup Sigersted If 2 - 3
Onsdag 27-04-22 19:00 Stenlille IF - Lynge-Broby If - Hal 1 2 - 2
Torsdag 28-04-22 19:00 Boeslunde - B 73, Slagelse 3 - 1
Mandag 02-05-22 19:00 Bringstrup Sigersted If - Lynge-Broby If 1 - 0
Onsdag 04-05-22 19:00 Bringstrup Sigersted If - B 73, Slagelse 4 - 3
Onsdag 04-05-22 19:00 Stenlille IF - Fodboldklubben Sorø Freja 2 - Hal 1 0 - 3
Onsdag 04-05-22 19:30 Lynge-Broby If - Boeslunde 0 - 2
Mandag 09-05-22 19:00 Fodboldklubben Sorø Freja 2 - Boeslunde 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Tirsdag 10-05-22 19:00 B 73, Slagelse - Lynge-Broby If - 8 mands kunst - bane 2 3 - 0
Onsdag 11-05-22 19:00 Bringstrup Sigersted If - Stenlille IF 5 - 2
Tirsdag 17-05-22 19:00 B 73, Slagelse - Fodboldklubben Sorø Freja 2 1 - 2
Onsdag 18-05-22 19:30 Lynge-Broby If - Bringstrup Sigersted If 2 - 4
Torsdag 19-05-22 19:00 Boeslunde - Stenlille IF 5 - 0
Mandag 23-05-22 19:00 Fodboldklubben Sorø Freja 2 - Lynge-Broby If 2 - 1
Onsdag 25-05-22 19:00 Bringstrup Sigersted If - Boeslunde 0 - 14
Onsdag 25-05-22 19:00 Stenlille IF - B 73, Slagelse - Hal 1 0 - 5
Tirsdag 31-05-22 19:00 B 73, Slagelse - Boeslunde 1 - 3
Onsdag 01-06-22 19:00 Bringstrup Sigersted If - Fodboldklubben Sorø Freja 2 0 - 6
Onsdag 01-06-22 19:30 Lynge-Broby If - Stenlille IF 8 - 1
Mandag 06-06-22 19:00 Fodboldklubben Sorø Freja 2 - Stenlille IF 17 - 0
Tirsdag 07-06-22 19:00 B 73, Slagelse - Bringstrup Sigersted If 3 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Torsdag 09-06-22 19:00 Boeslunde - Lynge-Broby If 3 - 0
Onsdag 15-06-22 19:30 Lynge-Broby If - B 73, Slagelse 2 - 3
Torsdag 16-06-22 19:00 Stenlille IF - Bringstrup Sigersted If - Hal 1 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 16-06-22 19:00 Boeslunde - Fodboldklubben Sorø Freja 2 3 - 0

Til toppen