U13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Dispensation til spillere pr. 20. august 2015: Jonas Jacobsen 01-02-01 Peter D. Jensen 11-07-01 Asker L. Gade 27-12-01 Asker H. Pedersen 14-11-01 Malthe Gade 27-12-01 Nikolej Bonderup 22-09-01

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=21798

Komplet kampprogram


U13

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 25-09-15 18:00 Benløse FC 2 - Greve FC - Hal 1 9 - 3
Lørdag 26-09-15 12:30 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC - Hal 1 3 - 3
Søndag 27-09-15 12:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 7 - 4
Lørdag 03-10-15 11:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 1 - 3
Lørdag 03-10-15 12:00 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC - Hal 1 0 - 7
Lørdag 03-10-15 14:45 AG - Lejre Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 4 - 3
Søndag 04-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 4 - 8
Søndag 04-10-15 11:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 5 - 2
Søndag 04-10-15 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 6 - 3
Fredag 09-10-15 18:00 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 1 - 8
Lørdag 24-10-15 11:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 8
Lørdag 24-10-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball 3 - 9
Lørdag 24-10-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 0 - 2
Lørdag 24-10-15 14:00 Copenhagen FC - Lyngby FF 4 - 8
Søndag 25-10-15 09:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 2 - 5
Søndag 25-10-15 12:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 1 - 6
Søndag 25-10-15 13:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 7 - 5
Søndag 25-10-15 15:00 Greve FC - Holbæk Bombers 3 - 6
Lørdag 31-10-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC 14 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 31-10-15 11:00 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
Lørdag 31-10-15 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 17 - 2
Søndag 01-11-15 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 5
Søndag 01-11-15 11:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball 11 - 2
Søndag 01-11-15 13:00 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 1 - 1
Søndag 01-11-15 14:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 7 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 07-11-15 15:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
Søndag 08-11-15 11:00 Jægerspris UFC - Lyngby FF 10 - 5
Søndag 08-11-15 13:30 Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC 8 - 1
Onsdag 11-11-15 18:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 7
Lørdag 14-11-15 09:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 - 12
Lørdag 14-11-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Sunds Seahawks FC 3 - 4
Lørdag 14-11-15 14:45 AG - Lejre Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 0 - 6
Søndag 15-11-15 11:00 Benløse FC - Lyngby FF 2 - 5
Søndag 15-11-15 11:00 Herlev FC - Copenhagen FC 7 - 5
Søndag 15-11-15 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 3
Søndag 15-11-15 12:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 17 - 1
Søndag 15-11-15 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 14 - 5
Lørdag 21-11-15 11:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 5
Lørdag 21-11-15 12:30 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 3 - 6
Lørdag 21-11-15 12:30 Benløse FC - Herlev FC - Hal 1 7 - 6
Lørdag 21-11-15 13:00 Kolding KFUM - Ry Floorball 3 - 3
Lørdag 21-11-15 13:30 Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks 6 - 4
Lørdag 21-11-15 13:30 Greve FC - AG - Lejre Floorball 3 - 8
Lørdag 21-11-15 14:00 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 7 - 4
Søndag 22-11-15 12:00 Sunds Seahawks FC - Brønderslev FC 10 - 1
Lørdag 28-11-15 10:00 Ry Floorball - Karup Comets 1 - 3
Lørdag 28-11-15 10:00 Lyngby FF - Herlev FC 8 - 3
Lørdag 28-11-15 11:00 Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC - Hal 1 2 - 8
Søndag 29-11-15 10:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 8 - 13
Søndag 29-11-15 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 4 - 2
Søndag 29-11-15 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 29-11-15 12:00 Esbjerg Sharks FC - Randers Raptors FC 5 - 0
Søndag 29-11-15 16:00 Sunds Seahawks FC - Sæby Floorball 2 - 2
Torsdag 03-12-15 18:00 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 5 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Lørdag 05-12-15 09:30 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 0 - 5
Lørdag 05-12-15 10:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 3 - 6
Lørdag 05-12-15 12:30 Benløse FC - Copenhagen FC 6 - 4
Lørdag 05-12-15 14:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 3 - 2
Lørdag 05-12-15 16:45 Holbæk Bombers - Greve FC 9 - 2
Søndag 06-12-15 09:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC 22 - 0
Søndag 06-12-15 11:00 Karup Comets - Esbjerg Sharks FC 2 - 4
Søndag 06-12-15 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 5
Lørdag 12-12-15 10:00 Ry Floorball - Randers Raptors FC 10 - 2
Lørdag 12-12-15 13:00 Kolding KFUM - Karup Comets 3 - 1
Lørdag 12-12-15 15:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 4 - 6
Lørdag 12-12-15 15:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 9 - 4
Søndag 13-12-15 11:30 Herlev FC - Jægerspris UFC 4 - 4
Søndag 13-12-15 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 9 - 5
Lørdag 09-01-16 10:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 12 - 2
Lørdag 09-01-16 11:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
Lørdag 09-01-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 9
Lørdag 09-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Kolding KFUM 2 - 7
Lørdag 09-01-16 13:30 Sæby Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - 5
Lørdag 09-01-16 14:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 7
Lørdag 09-01-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 1 - 3
Søndag 10-01-16 11:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 6 - 8
Søndag 10-01-16 15:00 Greve FC - Benløse FC 2 7 - 6
Lørdag 16-01-16 11:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 1 - 3
Lørdag 16-01-16 11:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 6 - 12
Lørdag 16-01-16 13:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 1 - 4
Lørdag 16-01-16 15:30 Lyngby FF - Copenhagen FC 5 - 5
Søndag 17-01-16 08:30 Frederikshavn Blackhawks - Sæby Floorball 4 - 3
Søndag 17-01-16 11:00 Karup Comets - Ry Floorball 2 - 3
Søndag 17-01-16 12:00 Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC 12 - 1
Søndag 17-01-16 12:30 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 12 - 1
Søndag 17-01-16 15:45 Holbæk Bombers - Greve FC 3 - 3
Onsdag 20-01-16 19:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1 1 - 6
Fredag 22-01-16 18:00 Benløse FC 2 - AG - Lejre Floorball - Hal 1 4 - 4
Lørdag 23-01-16 13:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 8 - 6
Søndag 24-01-16 11:00 Karup Comets - Kolding KFUM 3 - 2
Søndag 24-01-16 11:30 Benløse FC - Jægerspris UFC 4 - 6
Søndag 24-01-16 11:30 Herlev FC - Lyngby FF 8 - 5
Søndag 24-01-16 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 9 - 2
Søndag 24-01-16 13:30 Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball 4 - 3
Lørdag 30-01-16 10:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 1 - 12
Lørdag 30-01-16 11:00 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC - Hal 1 4 - 9
Lørdag 30-01-16 11:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 3 - 6
Lørdag 30-01-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball 0 - 12
Søndag 31-01-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 2
Søndag 31-01-16 10:30 Copenhagen FC - Herlev FC 8 - 7
Søndag 31-01-16 12:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 - 4
Tirsdag 02-02-16 18:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Fredag 05-02-16 18:30 Herlev FC - Vanløse Floorball 5 - 0
Lørdag 06-02-16 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
Lørdag 06-02-16 10:30 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1 2 - 8
Lørdag 06-02-16 14:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF 0 - 9
Lørdag 06-02-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Greve FC - Hal 1 7 - 2
Søndag 07-02-16 11:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 3 - 6
Søndag 07-02-16 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 1 - 4
Søndag 07-02-16 12:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 5 - 3
Lørdag 13-02-16 14:30 Greve FC - AG - Lejre Floorball 3 - 4
Søndag 14-02-16 10:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 9
Søndag 21-02-16 12:30 Randers Raptors FC - Karup Comets 1 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 27-02-16 13:00 Kolding KFUM - Randers Raptors FC 0 - 5
Søndag 28-02-16 10:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 5
Søndag 28-02-16 10:00 Benløse FC 2 - Greve FC 12 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 02-03-16 18:15 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
Lørdag 05-03-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 7 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 05-03-16 11:30 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM 5 - 0
Lørdag 05-03-16 13:30 Sæby Floorball - Brønderslev FC 8 - 4
Lørdag 05-03-16 13:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 5 - 5
Lørdag 05-03-16 13:30 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 5 - 3
Søndag 06-03-16 09:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 5 - 2
Søndag 06-03-16 09:30 Randers Raptors FC - Ry Floorball 2 - 6
Søndag 06-03-16 10:00 Copenhagen FC - Benløse FC 4 - 4
Søndag 06-03-16 12:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 8
Søndag 06-03-16 14:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 5 - 6
Søndag 06-03-16 14:30 Vanløse Floorball - Lyngby FF - Hal 1 3 - 4
Onsdag 09-03-16 18:00 Frederikshavn Blackhawks - Sæby Floorball 5 - 1
Lørdag 12-03-16 11:30 Herlev FC - Benløse FC 5 - 2
Lørdag 12-03-16 12:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 3
Lørdag 12-03-16 14:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 4 - 18
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 12-03-16 14:00 Karup Comets - Randers Raptors FC 5 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Lørdag 12-03-16 14:45 AG - Lejre Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 0 - 5
Søndag 13-03-16 10:00 Ry Floorball - Kolding KFUM 4 - 1
Søndag 13-03-16 12:00 Sunds Seahawks FC - Aalborg Flyers FC 17 - 2
Søndag 13-03-16 12:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 1
Mandag 28-03-16 11:00 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC 3 - 4
Onsdag 30-03-16 18:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 0 - 14
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 31-03-16 18:00 Benløse FC - Vanløse Floorball 5 - 0
Fredag 01-04-16 16:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 4 - 5
Fredag 01-04-16 18:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 5 - 3
Lørdag 02-04-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 5 - 1
Søndag 03-04-16 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 3 - 2
Lørdag 09-04-16 13:00 Sunds Seahawks FC - Sæby Floorball 5 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ikke afklaret
Skriv selv
Lørdag 09-04-16 14:00 Vanløse Floorball - Benløse FC - Hal 1 0 - 5
Søndag 10-04-16 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 5 - 2
Søndag 10-04-16 11:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 7 - 6
Lørdag 16-04-16 10:45 Holbæk Bombers - AG - Lejre Floorball 1 - 3

Til toppen