Unihoc Floorball Ligaen Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=20432

Komplet kampprogram


Unihoc Floorball Ligaen Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 19-09-15 14:00 Copenhagen FC - AaB Floorball 9 - 3
Lørdag 19-09-15 14:30 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 5
Søndag 20-09-15 14:00 BFC Vendsyssel - Hvidovre Attack FC - Hal 1 6 - 2
Onsdag 23-09-15 19:30 Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel 4 - 5
Onsdag 23-09-15 20:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 5 - 3
Lørdag 26-09-15 15:00 Benløse FC - Rødovre FC 7 - 3
Lørdag 26-09-15 15:00 Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball 10 - 4
Lørdag 26-09-15 15:00 BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Hal 1 15 - 6
Lørdag 03-10-15 15:00 Rødovre FC - Frederikshavn Blackhawks 8 - 7
Lørdag 03-10-15 15:00 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 8 - 3
Lørdag 03-10-15 16:00 Copenhagen FC - Benløse FC 4 - 5
Lørdag 10-10-15 13:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 5 - 4
Lørdag 10-10-15 14:00 Benløse FC - BFC Vendsyssel 6 - 5
Lørdag 10-10-15 14:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
Lørdag 17-10-15 13:00 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 3 - 8
Lørdag 17-10-15 15:30 Benløse FC - AaB Floorball 11 - 4
Lørdag 24-10-15 15:00 Rødovre FC - Sunds Seahawks FC 8 - 7 (SV)
Lørdag 24-10-15 16:00 Copenhagen FC - Frederikshavn Blackhawks 9 - 4
Søndag 25-10-15 15:00 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 4 - 5
Lørdag 31-10-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
Lørdag 31-10-15 15:30 Rødovre FC - AaB Floorball 6 - 3
Lørdag 31-10-15 16:00 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 6 - 5
Onsdag 04-11-15 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 1 - 2 (SV)
Lørdag 14-11-15 15:00 BFC Vendsyssel - Rødovre FC - Hal 1 8 - 2
Søndag 15-11-15 15:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 7 - 8 (SV)
Søndag 15-11-15 15:30 Benløse FC - Frederikshavn Blackhawks 7 - 5
Onsdag 18-11-15 20:00 BFC Vendsyssel - AaB Floorball - Hal 1 14 - 6
Lørdag 21-11-15 14:30 Sunds Seahawks FC - Rødovre FC 7 - 3
Søndag 22-11-15 15:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 4 - 5
Onsdag 25-11-15 20:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 6 - 3
Lørdag 28-11-15 15:00 BFC Vendsyssel - Benløse FC - Hal 1 10 - 5
Lørdag 28-11-15 16:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 8 - 7
Søndag 29-11-15 14:30 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 4 - 10
Lørdag 05-12-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC 5 - 6
Lørdag 05-12-15 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC 10 - 4
Lørdag 05-12-15 15:00 Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel 8 - 9 (SV)
Lørdag 12-12-15 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 9 - 3
Lørdag 09-01-16 14:30 Rødovre FC - BFC Vendsyssel 5 - 3
Lørdag 09-01-16 16:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 9 - 6
Søndag 10-01-16 14:30 AaB Floorball - Benløse FC 5 - 9
Onsdag 13-01-16 19:00 Benløse FC - Copenhagen FC 7 - 4
Onsdag 13-01-16 20:00 BFC Vendsyssel - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 15 - 3
Lørdag 16-01-16 14:30 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 10 - 4
Lørdag 16-01-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Rødovre FC 7 - 12
Lørdag 16-01-16 15:00 AaB Floorball - Copenhagen FC 6 - 7 (SV)
Lørdag 23-01-16 13:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 6 - 4
Lørdag 23-01-16 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Benløse FC 4 - 6
Lørdag 23-01-16 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 7 - 6 (SV)
Søndag 24-01-16 15:00 AaB Floorball - BFC Vendsyssel 5 - 7
Onsdag 27-01-16 19:30 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 5 - 6
Onsdag 27-01-16 20:00 Rødovre FC - Benløse FC 6 - 0
Lørdag 13-02-16 14:45 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 8
Lørdag 13-02-16 16:00 Copenhagen FC - BFC Vendsyssel 7 - 12
Lørdag 20-02-16 14:30 Hvidovre Attack FC - Frederikshavn Blackhawks 4 - 6
Lørdag 20-02-16 15:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC - Hal 1 12 - 5
Søndag 21-02-16 15:00 AaB Floorball - Rødovre FC 7 - 4

Til toppen