2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
17-09-16 14:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 2 5 - 0
17-09-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 5 - 3
17-09-16 16:00 Strandby Elling IF 2 - Trekroner IF 1 - 7
17-09-16 18:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 3 - 5
18-09-16 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2 - 2
18-09-16 14:15 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 1 - 8
18-09-16 15:00 Hjørring Hawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 - Hal 1 9 - 4
23-09-16 20:00 Esbjerg Sharks FC - Bjerre Mil. 2000 5 - 4
24-09-16 12:30 Trekroner IF - Hjørring Hawks 2 6 - 6
24-09-16 13:00 ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 8 - 4
24-09-16 14:30 Mørke IF - Herning Pirates 13 - 5
24-09-16 15:00 ÅFK - Randers Raptors FC 10 - 1
24-09-16 16:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 - Hal 1 3 - 3
24-09-16 17:30 Sunds Seahawks FC 2 - SFK Horsens 13 - 2
25-09-16 14:00 FF København - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 2 3 - 3
01-10-16 13:45 Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3 5 - 17
01-10-16 16:00 FF København - Benløse FC 2 - Hal 2 2 - 4
01-10-16 17:30 Brønderslev FC 2 - Hjørring Hawks 2 3 - 5
02-10-16 14:00 Odense FC - Skanderborg Kill 2 5 - 4
02-10-16 15:45 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aarhus - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 6 - 6
04-10-16 19:15 ÅFK 3 - ÅFK 1 - 4
08-10-16 12:00 Haderslev Blackbirds - Odense FC 2 6 - 2
08-10-16 12:30 Aalborg Flyers FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 5 - 12
08-10-16 14:00 Herning Pirates - ÅFK 2 4 - 4
08-10-16 14:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Hawks 2 8 - 0
08-10-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Odense FC 3 - 3
08-10-16 18:00 Esbjerg Sharks FC - Vissenbjerg GIF 11 - 0
09-10-16 16:30 Strandby Elling IF 2 - Brønderslev FC 2 3 - 1
11-10-16 18:30 Rødovre FC 2 - FF København - Hal 3 3 - 1
11-10-16 19:30 SFK Horsens - Mørke IF 5 - 3
11-10-16 20:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 - Hal 3 9 - 4
15-10-16 12:30 Sunds Seahawks FC 2 - Randers Raptors FC 2 15 - 5
15-10-16 16:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 2
16-10-16 11:00 ÅFK - Randers Raptors FC 10 - 4
16-10-16 11:15 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 5 - 2
16-10-16 12:00 FF København - Rødovre FC 3 - Hal 2 3 - 5
16-10-16 13:00 ÅFK 2 - Mørke IF 4 - 2
16-10-16 13:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 6 - 3
16-10-16 16:00 Odense FC - Team Århus Floorball 18 - 0
22-10-16 12:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2 8 - 8
22-10-16 14:30 ÅFK - Odense FC 2 - 4
22-10-16 16:00 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 11 - 11
22-10-16 16:30 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 1 - 2
25-10-16 20:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3 0 - 7
29-10-16 10:00 Sunds Seahawks FC 2 - Mørke IF 3 - 3
29-10-16 11:00 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2 4 - 4
29-10-16 12:45 Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 4 - 6
29-10-16 14:00 Jelling Tigers - Haderslev Blackbirds 6 - 5
29-10-16 17:30 Brønderslev FC 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 3 - 25
30-10-16 12:00 Vanløse Floorball 2 - FF København - Hal 1 17 - 3
30-10-16 13:00 Bjerre Mil. 2000 - Vissenbjerg GIF 4 - 3
30-10-16 15:00 Hjørring Hawks 2 - Strandby Elling IF 2 - Hal 1 4 - 11
03-11-16 20:30 Randers Raptors FC - ÅFK 3 2 - 9
04-11-16 19:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 3 8 - 4
05-11-16 12:00 Haderslev Blackbirds - Vissenbjerg GIF 7 - 7
05-11-16 12:30 Hjørring Hawks 2 - Brønderslev FC 2 - Hal 2 3 - 7
05-11-16 14:00 Trekroner IF - Frederikshavn Blackhawks 4 5 - 9
05-11-16 16:00 Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 2 2 - 7
06-11-16 10:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 5 - 8
06-11-16 14:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus 4 - 4
06-11-16 16:00 Randers Raptors FC 2 - Herning Pirates 1 - 10
12-11-16 12:00 Haderslev Blackbirds - Bjerre Mil. 2000 4 - 6
12-11-16 14:00 AaB Floorball 2 - Trekroner IF 15 - 4
12-11-16 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 6 - 2
12-11-16 17:30 Brønderslev FC 2 - Aalborg Flyers FC 2 12 - 3
13-11-16 12:00 Jelling Tigers - Esbjerg Sharks FC 1 - 9
13-11-16 13:00 ÅFK 2 - Randers Raptors FC 2 9 - 1
13-11-16 13:00 SFK Horsens - Sunds Seahawks FC 2 2 - 6
13-11-16 15:00 ÅFK 3 - Randers Raptors FC 6 - 4
13-11-16 16:00 Odense FC - Arnes Corner Aarhus 5 - 2
15-11-16 19:30 ÅFK - Skanderborg Kill 2 9 - 3
19-11-16 12:45 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 3 - 9
19-11-16 13:30 Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 12 - 5
19-11-16 15:30 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 2 - 1
19-11-16 17:30 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 2 5 - 1
20-11-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Strandby Elling IF 2 17 - 2
20-11-16 12:00 Odense FC 2 - Haderslev Blackbirds 3 - 2
20-11-16 12:00 Jelling Tigers - Vissenbjerg GIF 2 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
20-11-16 14:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2 5 - 0
20-11-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 - 7
22-11-16 19:30 SFK Horsens - Herning Pirates 8 - 6
26-11-16 11:00 Herning Pirates - Mørke IF 8 - 4
26-11-16 13:45 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 1 - 5
26-11-16 15:00 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 5 - 2
26-11-16 16:30 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 2 - Hal 1 6 - 16
27-11-16 14:30 Aalborg Flyers FC 2 - Trekroner IF 3 - 3
27-11-16 15:00 Bjerre Mil. 2000 - Jelling Tigers 10 - 1
27-11-16 16:00 FF København - Rødovre FC 2 - Hal 2 2 - 5
27-11-16 16:00 Odense FC - ÅFK 3 12 - 4
03-12-16 11:30 Esbjerg Sharks FC - Haderslev Blackbirds 3 - 1
03-12-16 12:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Hjørring Hawks 2 10 - 9
03-12-16 12:30 Trekroner IF - AaB Floorball 2 5 - 9
03-12-16 13:30 Randers Raptors FC - Odense FC 0 - 8
03-12-16 13:45 Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus 1 - 7
03-12-16 15:30 Randers Raptors FC 2 - SFK Horsens 1 - 16
03-12-16 15:30 Rødovre FC 3 - Benløse FC 2 7 - 1
04-12-16 16:00 Aalborg Flyers FC 2 - Brønderslev FC 2 4 - 7
04-12-16 16:00 ÅFK 3 - Team Århus Floorball 10 - 7
04-12-16 16:15 Hvidovre Attack FC 2 - FF København 5 - 4
05-12-16 20:30 Vissenbjerg GIF - Odense FC 2 - Hal 1 1 - 4
06-12-16 19:15 ÅFK - Skanderborg Kill 2 12 - 7
10-12-16 12:30 Hjørring Hawks 2 - Trekroner IF - Hal 2 4 - 6
10-12-16 13:30 Frederikshavn Blackhawks 4 - AaB Floorball 2 6 - 11
10-12-16 14:00 Vissenbjerg GIF - Bjerre Mil. 2000 - Hal 1 2 - 4
10-12-16 14:30 Mørke IF - Randers Raptors FC 2 20 - 1
10-12-16 15:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 6 - 4
10-12-16 16:30 Benløse FC 2 - FF København - Hal B 7 - 3
11-12-16 14:00 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 2 11 - 1
11-12-16 14:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 5 - 8
11-12-16 16:00 Odense FC - ÅFK 3 - 7
18-12-16 15:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 1 - 8
07-01-17 10:00 Sunds Seahawks FC 2 - Herning Pirates 1 - 3
07-01-17 12:00 Haderslev Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2 - 10
07-01-17 12:45 Team Århus Floorball - Skanderborg Kill 2 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 5 - 9
07-01-17 13:30 Strandby Elling IF 2 - Hjørring Hawks 2 7 - 3
07-01-17 17:30 AaB Floorball 2 - Brønderslev FC 2 8 - 6
08-01-17 14:00 FF København - Vanløse Floorball 2 - Hal 2 1 - 5
08-01-17 15:00 ÅFK - Odense FC 8 - 7
10-01-17 19:30 SFK Horsens - ÅFK 2 7 - 0
12-01-17 19:30 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 6 - 5
15-01-17 14:00 Randers Raptors FC - Skanderborg Kill 2 3 - 3
19-01-17 19:30 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 3 4 - 5
20-01-17 19:00 Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-01-17 12:00 Herning Pirates - Randers Raptors FC 2 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
21-01-17 13:30 Esbjerg Sharks FC - Jelling Tigers 5 - 0
21-01-17 14:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 3 2 - 6
21-01-17 14:30 Mørke IF - Sunds Seahawks FC 2 7 - 6
22-01-17 14:00 FF København - Rødovre FC 2 - Hal 2 6 - 2
22-01-17 14:30 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 3 - 7
22-01-17 17:00 Aalborg Flyers FC 2 - AaB Floorball 2 4 - 11
22-01-17 18:30 Odense FC 2 - Vissenbjerg GIF 4 - 4
24-01-17 19:30 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2 - Hal 3 1 - 5
27-01-17 20:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 8 - 4
28-01-17 12:30 Trekroner IF - Aalborg Flyers FC 2 8 - 5
28-01-17 17:30 AaB Floorball 2 - Strandby Elling IF 2 18 - 1
31-01-17 18:30 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2 - Hal 3 2 - 3
31-01-17 20:00 ÅFK - ÅFK 3 5 - 4
31-01-17 20:30 Rødovre FC 3 - FF København - Hal 3 10 - 0
04-02-17 12:00 Herning Pirates - SFK Horsens 11 - 4
04-02-17 13:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 2 7 - 5
04-02-17 13:00 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2 1 - 3
04-02-17 13:45 Skanderborg Kill 2 - Odense FC 3 - 6
04-02-17 14:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Brønderslev FC 2 11 - 6
05-02-17 11:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 3 - 7
11-02-17 10:00 Frederikshavn Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 8 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-02-17 11:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 5 - 0
11-02-17 12:30 Trekroner IF - Brønderslev FC 2 8 - 4
11-02-17 13:30 Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3 3 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-02-17 17:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 5 - 0
12-02-17 10:00 Vissenbjerg GIF - Jelling Tigers - Hal 1 6 - 9
12-02-17 13:00 Vanløse Floorball 2 - FF København - Hal 1 4 - 3
NB!
Udeblevet med afbud
12-02-17 16:00 Odense FC - Randers Raptors FC 5 - 0
14-02-17 19:15 ÅFK - Team Århus Floorball 12 - 4
18-02-17 10:00 Hjørring Hawks 2 - AaB Floorball 2 - Hal 2 2 - 6
18-02-17 13:00 ÅFK 3 - Odense FC 5 - 14
18-02-17 16:00 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 7 - 9
19-02-17 15:00 Randers Raptors FC 2 - Sunds Seahawks FC 2 3 - 8
25-02-17 12:30 Brønderslev FC 2 - Trekroner IF 3 - 3
25-02-17 12:45 Mørke IF - SFK Horsens 4 - 2
25-02-17 14:00 Odense FC 2 - Jelling Tigers 7 - 0
25-02-17 16:00 Odense FC - Randers Raptors FC 9 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-02-17 16:00 FF København - Benløse FC 2 - Hal 2 0 - 5
25-02-17 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 3 4 - 5
26-02-17 13:00 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 4 - 4
26-02-17 14:00 Randers Raptors FC 2 - ÅFK 2 2 - 5
27-02-17 19:00 Skanderborg Kill 2 - Team Århus Floorball 5 - 8
28-02-17 20:00 ÅFK 3 - ÅFK 6 - 12
03-03-17 19:30 Vissenbjerg GIF - Haderslev Blackbirds - Hal 1 2 - 7
04-03-17 14:30 ÅFK 2 - Herning Pirates 3 - 10
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
04-03-17 16:00 FF København - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 2 0 - 5
04-03-17 16:00 Skanderborg Kill 2 - Randers Raptors FC 6 - 0
04-03-17 17:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC 2 4 - 0
04-03-17 17:30 Brønderslev FC 2 - Strandby Elling IF 2 8 - 5
04-03-17 17:30 AaB Floorball 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 6 - 6
05-03-17 14:30 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 1 - 7
06-03-17 20:15 Jelling Tigers - Bjerre Mil. 2000 5 - 9
07-03-17 19:30 SFK Horsens - Randers Raptors FC 2 9 - 4
07-03-17 20:30 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 10 - 6
11-03-17 10:00 Vissenbjerg GIF - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
11-03-17 11:30 ÅFK 2 - SFK Horsens 10 - 5
11-03-17 12:00 Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 2 5 - 6
11-03-17 12:00 Haderslev Blackbirds - Jelling Tigers 5 - 5
11-03-17 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2 7 - 6
11-03-17 15:30 ÅFK 3 - Odense FC 4 - 5
11-03-17 16:30 Frederikshavn Blackhawks 4 - Trekroner IF 12 - 3
12-03-17 12:00 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000 8 - 1
12-03-17 14:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 4 - 4
12-03-17 14:00 Odense FC - Skanderborg Kill 2 5 - 3
14-03-17 19:15 ÅFK - Arnes Corner Aarhus 13 - 2
14-03-17 20:30 Rødovre FC 3 - FF København - Hal 3 10 - 2
18-03-17 12:30 Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 13 - 7
18-03-17 13:00 Jelling Tigers - Odense FC 2 2 - 5
18-03-17 15:00 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 6 - 7
18-03-17 15:00 Arnes Corner Aarhus - Skanderborg Kill 2 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
18-03-17 17:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal B 5 - 0
19-03-17 14:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 - 12
19-03-17 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 2 4 - 5
19-03-17 16:00 Randers Raptors FC 2 - Mørke IF 1 - 18
19-03-17 16:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 3 - Hal 1 5 - 6
25-03-17 10:00 Hjørring Hawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 - Hal 1 2 - 4
25-03-17 12:30 Trekroner IF - Strandby Elling IF 2 4 - 13
25-03-17 12:45 Mørke IF - ÅFK 2 10 - 2
25-03-17 13:45 Skanderborg Kill 2 - ÅFK 4 - 7
25-03-17 14:00 Odense FC - Arnes Corner Aarhus 9 - 5
25-03-17 15:00 Bjerre Mil. 2000 - Haderslev Blackbirds 3 - 6
25-03-17 16:00 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 2 1 - 14
26-03-17 15:45 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 4 - 14
26-03-17 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 7 - 8
28-03-17 20:00 Rødovre FC 3 - Rødovre FC 2 - Hal 3 2 - 0
28-03-17 20:30 Randers Raptors FC - ÅFK 3 6 - 8

Til toppen