U13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


U13

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-16 09:30 Hvidovre Attack FC - Skælskør Eagles Floorball 9 - 3
18-09-16 10:00 Benløse FC - Vikings 10 - 0
18-09-16 13:00 Benløse FC 2 - Holbæk Bombers 4 - 2
18-09-16 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 3 - 7
18-09-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
18-09-16 15:00 Grevle - FK Jyderup Farmers 5 - 0
24-09-16 12:30 Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC 3 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
24-09-16 13:00 Sunds Seahawks FC 2 - Herning Pirates 5 - 0
24-09-16 14:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 4
25-09-16 09:30 Lyngby FF - Benløse FC 3 - 1
25-09-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 4 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-09-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 0 - 5
25-09-16 11:30 Vanløse Floorball - Grevle - Hal 1 8 - 1
29-09-16 18:30 FK Jyderup Farmers - Vanløse Floorball 5 - 8
01-10-16 09:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 4 - 9
01-10-16 11:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 8 - 4
01-10-16 11:30 Vikings - Lyngby FF 2 - 4
01-10-16 11:30 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC 0 - 7
01-10-16 13:00 Ribe Floorball Klub - KKIK - Hal 3 4 - 10
01-10-16 15:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 3
02-10-16 11:00 Herlev FC - Holbæk Bombers 11 - 2
02-10-16 12:00 Jægerspris UFC - Grevle 7 - 0
08-10-16 10:30 Herning Pirates - KKIK 1 - 5
09-10-16 11:30 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 2 1 - 20
09-10-16 12:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 4 - 6
09-10-16 12:30 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 11 - 3
09-10-16 13:30 Herlev FC - Grevle 9 - 3
09-10-16 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings 4 - 2
29-10-16 11:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF 2 - 3
29-10-16 15:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 2 - 3
30-10-16 09:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 2 13 - 5
30-10-16 10:00 Ry Floorball - Ribe Floorball Klub 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-10-16 11:30 Grevle - Holbæk Bombers 5 - 0
30-10-16 11:30 Copenhagen FC - Vikings 9 - 4
30-10-16 12:00 Jægerspris UFC - FK Jyderup Farmers 4 - 1
05-11-16 13:30 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 10
12-11-16 11:00 KKIK - Sunds Seahawks FC 2 2 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
12-11-16 11:00 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 5
13-11-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF - Hal 1 1 - 10
13-11-16 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Holbæk Bombers 2 - 10
13-11-16 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 4 - 9
13-11-16 12:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 3 - 8
13-11-16 13:00 Ribe Floorball Klub - Esbjerg Sharks FC - Hal 3 9 - 8
13-11-16 13:00 Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 4 - 3
19-11-16 10:30 Herning Pirates - Randers Raptors FC 9 - 7
19-11-16 10:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF 6 - 1
19-11-16 11:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 4 - 4
20-11-16 10:00 Benløse FC - Copenhagen FC 8 - 1
20-11-16 10:00 Sunds Seahawks FC 2 - Ry Floorball 7 - 1
20-11-16 10:30 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers 2 - 1
20-11-16 11:30 Sunds Seahawks FC - Brønderslev FC 12 - 1
24-11-16 18:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC - Hal 1 4 - 11
26-11-16 10:15 Ry Floorball - KKIK 0 - 6
26-11-16 11:30 Vikings - Hvidovre Attack FC 5 - 8
26-11-16 15:00 Esbjerg Sharks FC - Herning Pirates 8 - 7
27-11-16 12:00 Randers Raptors FC - Ribe Floorball Klub 3 - 12
27-11-16 12:00 Jægerspris UFC - Herlev FC 3 - 6
27-11-16 12:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 8 - 3
27-11-16 13:00 Copenhagen FC - Lyngby FF 3 - 7
27-11-16 14:00 Randers Raptors FC - Ribe Floorball Klub 2 - 9
03-12-16 10:00 Vikings - Benløse FC 3 - 8
03-12-16 10:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 9 - 4
03-12-16 11:00 KKIK - Esbjerg Sharks FC 3 - 2
03-12-16 11:30 Randers Raptors FC - Ry Floorball 6 - 6
03-12-16 14:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 12 - 6
04-12-16 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 4 - 9
04-12-16 12:30 Grevle - Benløse FC 2 4 - 3
04-12-16 13:00 Ribe Floorball Klub - Herning Pirates - Hal 3 4 - 3
09-12-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 7 - 4
10-12-16 10:30 Benløse FC - Lyngby FF - Hal B 16 - 5
10-12-16 13:30 Benløse FC 2 - Herlev FC - Hal B 2 - 8
10-12-16 15:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 2 0 - 3
11-12-16 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 9
11-12-16 10:45 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 9 - 3
11-12-16 12:30 Sunds Seahawks FC 2 - Ribe Floorball Klub 5 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-12-16 13:45 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 5 - 0
11-12-16 14:00 Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks 17 - 0
17-12-16 10:30 Holbæk Bombers - Jægerspris UFC 2 - 4
17-12-16 15:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 7
18-12-16 10:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
18-12-16 11:00 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball 5 - 0
07-01-17 11:00 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 4 - 3
07-01-17 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - Herlev FC 2 - 7
07-01-17 16:15 Grevle - Vanløse Floorball 3 - 3
08-01-17 11:00 Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC 3 - 7
08-01-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Jægerspris UFC 2 - 9
08-01-17 11:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 8 - 8
08-01-17 12:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 6 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
12-01-17 18:30 Lyngby FF - Vikings 5 - 0
14-01-17 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 1 - 2
21-01-17 10:30 Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 2 1 - 5
21-01-17 11:30 Vikings - Hvidovre Attack FC 1 - 5
21-01-17 12:00 Esbjerg Sharks FC - KKIK 5 - 4
22-01-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 7 - 6
22-01-17 10:00 Lyngby FF - Benløse FC 4 - 7
22-01-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Grevle 2 - 3
22-01-17 10:30 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 2 6 - 5
22-01-17 11:00 Ry Floorball - Randers Raptors FC 5 - 1
22-01-17 13:45 Jægerspris UFC - Benløse FC 2 7 - 0
27-01-17 18:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 6 - 7
28-01-17 09:00 Holbæk Bombers - Grevle 5 - 4
28-01-17 11:30 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-01-17 15:30 Vanløse Floorball - FK Jyderup Farmers - Hal 1 5 - 0
29-01-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 8 - 10
29-01-17 10:30 Herning Pirates - Ry Floorball 4 - 3
29-01-17 11:00 Herlev FC - Jægerspris UFC 1 - 2
29-01-17 11:30 Copenhagen FC - Vikings 7 - 2
29-01-17 12:00 Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC 0 - 6
29-01-17 12:00 Randers Raptors FC - Esbjerg Sharks FC 2 - 16
29-01-17 12:00 Herning Pirates - Ry Floorball 3 - 8
29-01-17 14:00 Esbjerg Sharks FC - Randers Raptors FC 14 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
04-02-17 10:00 Ry Floorball - Sunds Seahawks FC 2 0 - 5
04-02-17 10:30 Herning Pirates - Esbjerg Sharks FC 5 - 10
04-02-17 11:00 KKIK - Randers Raptors FC 10 - 1
05-02-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings - Hal 1 3 - 4
05-02-17 11:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 2
11-02-17 09:15 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 6
11-02-17 09:30 Benløse FC - Copenhagen FC 7 - 2
11-02-17 12:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC 5 - 4
12-02-17 10:15 Hvidovre Attack FC 2 - Grevle 6 - 4
12-02-17 11:00 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC 2 - 7
12-02-17 11:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 10 - 13
03-03-17 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings 5 - 7
04-03-17 11:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF 5 - 8
04-03-17 11:00 KKIK - Ry Floorball 5 - 0
04-03-17 12:15 Esbjerg Sharks FC - Ribe Floorball Klub 3 - 0
05-03-17 10:00 Grevle - Jægerspris UFC 4 - 8
05-03-17 11:00 Vanløse Floorball - Holbæk Bombers - Hal 1 6 - 6
05-03-17 12:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 3 - 5
05-03-17 12:30 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 13 - 3
05-03-17 13:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 2 - 3
11-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Benløse FC 2 1 - 3
11-03-17 10:30 Herning Pirates - Ribe Floorball Klub 3 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
11-03-17 11:30 Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball 5 - 0
12-03-17 10:30 Sunds Seahawks FC 2 - KKIK 1 - 6
12-03-17 11:00 Lyngby FF - Vikings 5 - 0
12-03-17 11:30 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball 9 - 7
12-03-17 12:00 Sunds Seahawks FC - Brønderslev FC 18 - 0
12-03-17 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 0 - 10
12-03-17 15:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 7 - 4
18-03-17 10:30 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 0 - 7
18-03-17 11:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 13 - 4
18-03-17 11:30 Vikings - Copenhagen FC 3 - 6
18-03-17 12:30 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball - Hal B 12 - 2
19-03-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 1 - 3
19-03-17 11:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 8 - 4
19-03-17 11:30 Randers Raptors FC - Herning Pirates 7 - 5
19-03-17 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 2 - 2
22-03-17 19:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC - Hal 3 2 - 1
25-03-17 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - FK Jyderup Farmers 1 - 2
25-03-17 10:30 Holbæk Bombers - Herlev FC 5 - 7
25-03-17 11:30 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF 3 - 3
25-03-17 12:45 Brønderslev FC - Sunds Seahawks FC 2 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
25-03-17 13:00 Ribe Floorball Klub - Ry Floorball - Hal 3 5 - 0
26-03-17 10:00 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 2
26-03-17 11:30 Randers Raptors FC - KKIK 2 - 13
26-03-17 12:30 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 2 2 - 2
26-03-17 16:00 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 7 - 6
29-03-17 18:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF - Hal 4 4 - 9
05-04-17 18:30 KKIK - Herning Pirates 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-04-17 09:30 Hvidovre Attack FC - Vikings 5 - 0
08-04-17 11:00 KKIK - Ribe Floorball Klub 5 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
09-04-17 11:00 Herlev FC - FK Jyderup Farmers 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
09-04-17 11:30 Benløse FC 2 - Grevle 5 - 0
09-04-17 11:30 Lyngby FF - Copenhagen FC 5 - 1
09-04-17 12:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 2 7 - 1
09-04-17 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball 2 - 8
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
16-04-17 15:00 Grevle - Herlev FC 0 - 5
22-04-17 11:00 Sunds Seahawks FC 2 - Randers Raptors FC 7 - 1
23-04-17 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 3
23-04-17 13:00 Benløse FC 2 - FK Jyderup Farmers 5 - 3
23-04-17 14:00 Holbæk Bombers - Vanløse Floorball 4 - 3
29-04-17 11:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 5 - 6
29-04-17 11:30 Ribe Floorball Klub - Sunds Seahawks FC 2 - Hal 3 4 - 1
29-04-17 15:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 2 1 - 5
30-04-17 09:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 4 - 4
30-04-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF - Hal 1 4 - 14
30-04-17 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 2 - 3
30-04-17 17:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 1
06-05-17 11:30 Vikings - Benløse FC 2 - 5
06-05-17 14:00 Lyngby FF - Copenhagen FC 4 - 5
07-05-17 09:30 Herlev FC - Benløse FC 2 7 - 6
07-05-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-05-17 12:00 Jægerspris UFC - Holbæk Bombers 5 - 0
07-05-17 15:00 Grevle - Hvidovre Attack FC 2 2 - 1

Til toppen