Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 3 1 1 0 0 6-1 3
2. Greve FC 1 1 0 0 6-3 3
3. Herlev FC 2 1 1 0 0 5-4 3
4. Hvidovre Attack FC 4 0 0 0 0 0-0 0
5. HG/Næstved Dragons 0 0 0 0 0-0 0
6. PI-København 0 0 0 0 0-0 0
7. FK Jyderup Farmers 0 0 0 0 0-0 0
8. Holbæk Bombers 1 0 0 1 4-5 0
9. Uvelse FC 1 0 0 1 3-6 0
10. FFK 2 1 0 0 1 1-6 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
609529 17-09-17 14:00 Greve FC - Uvelse FC Damager Hallen 6 - 3
609528 17-09-17 16:00 Benløse FC 3 - FFK 2 Benløse Hallen 6 - 1
609527 18-09-17 20:30 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers Anneks Hallen Herlev 5 - 4

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-17 10:00  - 
23-09-17 16:00  -  - Hal 2
23-09-17 18:00  - 
24-09-17 10:00  -  - Hal 2

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-17 14:00 Greve FC - Uvelse FC 6 - 3
17-09-17 16:00 Benløse FC 3 - FFK 2 6 - 1
18-09-17 20:30 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers 5 - 4
23-09-17 10:00 Uvelse FC - FK Jyderup Farmers
23-09-17 16:00 FFK 2 - Greve FC - Hal 2
23-09-17 18:00 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers
24-09-17 10:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2
30-09-17 14:00 PI-København - HG/Næstved Dragons - Hal 2
30-09-17 15:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers
01-10-17 14:30 FFK 2 - Uvelse FC - Hal 2
01-10-17 16:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
07-10-17 20:00 Herlev FC 2 - FFK 2
08-10-17 11:30 FK Jyderup Farmers - Benløse FC 3
08-10-17 14:00 Greve FC - Hvidovre Attack FC 4
08-10-17 19:30 Holbæk Bombers - PI-København
12-10-17 20:30 Uvelse FC - Holbæk Bombers
13-10-17 19:30 Benløse FC 3 - Herlev FC 2
14-10-17 16:00 FFK 2 - HG/Næstved Dragons - Hal 2
15-10-17 10:00 FK Jyderup Farmers - Greve FC
15-10-17 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
21-10-17 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København
27-10-17 19:00 Benløse FC 3 - PI-København
28-10-17 10:00 Uvelse FC - HG/Næstved Dragons
29-10-17 12:00 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers
29-10-17 15:00 Holbæk Bombers - Greve FC
04-11-17 14:30 HG/Næstved Dragons - Herlev FC 2 - Hal 2
04-11-17 16:00 FFK 2 - PI-København - Hal 2
05-11-17 14:45 Benløse FC 3 - Greve FC
09-11-17 20:30 Uvelse FC - Hvidovre Attack FC 4
11-11-17 15:00 Holbæk Bombers - Benløse FC 3
12-11-17 14:30 FK Jyderup Farmers - HG/Næstved Dragons
12-11-17 15:00 Herlev FC 2 - PI-København
12-11-17 16:30 Greve FC - FFK 2
18-11-17 17:30 Benløse FC 3 - Uvelse FC
18-11-17 18:15 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2
19-11-17 10:00 PI-København - Greve FC - Hal 2
19-11-17 11:30 HG/Næstved Dragons - Holbæk Bombers - Hal 2
19-11-17 14:00 FFK 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 2
23-11-17 20:30 Uvelse FC - PI-København
26-11-17 11:00 Holbæk Bombers - FFK 2
26-11-17 13:30 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4
26-11-17 14:00 Greve FC - HG/Næstved Dragons
30-11-17 19:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers
30-11-17 20:30 Uvelse FC - Herlev FC 2
02-12-17 18:30 Holbæk Bombers - Uvelse FC
03-12-17 10:30 HG/Næstved Dragons - FFK 2 - Hal 2
03-12-17 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Benløse FC 3
03-12-17 14:00 FK Jyderup Farmers - PI-København
04-12-17 20:30 Herlev FC 2 - Greve FC
10-12-17 10:30 HG/Næstved Dragons - Benløse FC 3 - Hal 2
10-12-17 15:00 Greve FC - PI-København
17-12-17 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - FFK 2
06-01-18 13:00 Benløse FC 3 - Holbæk Bombers
07-01-18 11:30 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2
07-01-18 11:30 HG/Næstved Dragons - Greve FC - Hal 2
07-01-18 14:00 FFK 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
07-01-18 18:00 PI-København - Uvelse FC - Hal 2
20-01-18 15:00 Holbæk Bombers - HG/Næstved Dragons
20-01-18 16:00 FFK 2 - Herlev FC 2 - Hal 2
20-01-18 17:15 Hvidovre Attack FC 4 - Uvelse FC
21-01-18 10:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2
21-01-18 14:00 Greve FC - Benløse FC 3
25-01-18 20:30 Uvelse FC - Greve FC
27-01-18 18:00 FK Jyderup Farmers - FFK 2
27-01-18 18:30 Hvidovre Attack FC 4 - HG/Næstved Dragons
28-01-18 18:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2
02-02-18 20:00 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
04-02-18 16:30 FK Jyderup Farmers - Uvelse FC
04-02-18 16:30 Herlev FC 2 - Benløse FC 3
11-02-18 11:30 HG/Næstved Dragons - PI-København - Hal 2
11-02-18 14:00 Greve FC - Holbæk Bombers
11-02-18 16:30 Benløse FC 3 - FK Jyderup Farmers
17-02-18 14:00 PI-København - Benløse FC 3 - Hal 2
19-02-18 20:30 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4
25-02-18 10:00 PI-København - FFK 2 - Hal 2
25-02-18 11:30 HG/Næstved Dragons - FK Jyderup Farmers - Hal 2
03-03-18 15:00 Hvidovre Attack FC 4 - Greve FC
04-03-18 10:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2
04-03-18 14:00 FFK 2 - Benløse FC 3 - Hal 2
04-03-18 16:30 Herlev FC 2 - Uvelse FC
08-03-18 20:30 Uvelse FC - FFK 2
10-03-18 11:30 Benløse FC 3 - HG/Næstved Dragons
10-03-18 15:00 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4
11-03-18 12:00 Greve FC - FK Jyderup Farmers
15-03-18 20:30 Uvelse FC - Benløse FC 3
17-03-18 16:30 Herlev FC 2 - HG/Næstved Dragons
24-03-18 12:30 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers
25-03-18 10:30 HG/Næstved Dragons - Uvelse FC - Hal 2
25-03-18 16:00 FFK 2 - Holbæk Bombers - Hal 2
25-03-18 16:00 Greve FC - Herlev FC 2

Til toppen