Øst - A - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Hold Kampe V U T Score Point
1. Vikings 8 8 0 0 79-12 24
2. Rungsted-Hørsholm FK 8 6 2 0 50-15 20
3. Benløse FC 7 6 1 0 54-22 19
4. Hvidovre Attack FC 6 5 0 1 34-26 15
5. Rødovre FC 8 4 0 4 51-41 12
6. Benløse FC 2 7 2 3 2 23-26 9
7. Skælskør Eagles Floorball 8 2 2 4 45-34 8
8. Copenhagen FC 6 2 1 3 30-31 7
9. Helsingør FT 9 2 1 6 22-80 7
10. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 2 0 6 33-49 6
11. Jægerspris UFC 7 0 0 7 15-39 0
12. Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 0 0 6 14-75 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
611395 18-11-17 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC Dansk Kabel TV Arena 4 - 3
611398 18-11-17 13:00 Helsingør FT - Vikings Snekkersten Idrætscenter 0 - 13
611396 19-11-17 09:30 Hvidovre Attack FC - Skælskør Eagles Floorball Avedøre Idrætscenter 5 - 4
611397 19-11-17 10:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC Benløse Hallen 4 - 3
611393 19-11-17 11:30 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball Lundtofte Idrætsplads og Hal 5 - 4
611394 19-11-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC Rungsted Skole Hal 6 - 1

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
25-11-17 15:30  - 
26-11-17 10:00  - 
26-11-17 11:00  - 
26-11-17 12:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-17 10:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 3 - 3
16-09-17 10:30 Vikings - Lyngby FF 9 - 2
16-09-17 11:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 5 - 9
16-09-17 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 16 - 3
17-09-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 7 - 3
17-09-17 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 8 - 1
23-09-17 12:00 Helsingør FT - Rødovre FC 2 - 19
23-09-17 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1 1 - 20
24-09-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 5 - 5
24-09-17 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 5 - 10
24-09-17 12:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 8
24-09-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 2 4 - 3
30-09-17 11:00 Benløse FC - Rødovre FC 6 - 3
01-10-17 11:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 3 - 7
01-10-17 11:30 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball 6 - 9
01-10-17 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hal 1 4 - 5
01-10-17 12:00 Copenhagen FC - Vikings 2 - 9
01-10-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2 2 - 2
07-10-17 10:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 4 - 3
07-10-17 12:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 14 - 1
08-10-17 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 5 - 6
08-10-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 - 3
08-10-17 12:00 Copenhagen FC - Helsingør FT 12 - 2
14-10-17 10:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC 3 - 2
14-10-17 13:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 6 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
14-10-17 16:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF 5 - 0
28-10-17 12:00 Benløse FC 2 - Helsingør FT 5 - 5
28-10-17 16:00 Lyngby FF - Rødovre FC 2 - 5
29-10-17 10:00 Jægerspris UFC - Vikings 1 - 5
29-10-17 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1 1 - 15
29-10-17 12:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 10
01-11-17 17:30 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 10
03-11-17 18:15 Benløse FC - Benløse FC 2 9 - 1
05-11-17 15:30 Vikings - Rødovre FC 13 - 0
11-11-17 11:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC 4 - 2
11-11-17 11:30 Helsingør FT - Lyngby FF 1 - 8
11-11-17 17:30 Vikings - Hvidovre Attack FC 6 - 3
12-11-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 4
18-11-17 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC 4 - 3
18-11-17 13:00 Helsingør FT - Vikings 0 - 13
19-11-17 09:30 Hvidovre Attack FC - Skælskør Eagles Floorball 5 - 4
19-11-17 10:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 4 - 3
19-11-17 11:30 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 4
19-11-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 6 - 1
25-11-17 15:30 Vikings - Benløse FC 2
26-11-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC
26-11-17 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
26-11-17 12:00 Copenhagen FC - Lyngby FF
02-12-17 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
02-12-17 14:15 Rødovre FC - Benløse FC 2
02-12-17 17:30 Vikings - Benløse FC
03-12-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Helsingør FT
03-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
03-12-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF
09-12-17 10:00 Benløse FC - Copenhagen FC
09-12-17 11:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
09-12-17 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1
10-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF
10-12-17 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings
16-12-17 12:30 Helsingør FT - Skælskør Eagles Floorball
16-12-17 13:30 Rødovre FC - Copenhagen FC
16-12-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
06-01-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
06-01-18 12:00 Rødovre FC - Benløse FC
06-01-18 12:30 Helsingør FT - Benløse FC 2
06-01-18 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
06-01-18 14:30 Lyngby FF - Vikings
07-01-18 12:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball
14-01-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC
14-01-18 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
20-01-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK
20-01-18 14:30 Rødovre FC - Helsingør FT
20-01-18 17:30 Vikings - Copenhagen FC
21-01-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball
21-01-18 11:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
21-01-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF
27-01-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
27-01-18 12:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Floorball
27-01-18 14:00 Benløse FC - Vikings
28-01-18 11:30 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
28-01-18 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2
28-01-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball
03-02-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
03-02-18 12:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
03-02-18 13:00 Helsingør FT - Benløse FC
04-02-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings
11-02-18 10:00 Benløse FC 2 - Vikings
11-02-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 1
11-02-18 12:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC
11-02-18 13:00 Benløse FC - Helsingør FT
11-02-18 13:00 Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball
25-02-18 11:30 Lyngby FF - Helsingør FT
25-02-18 15:00 Benløse FC 2 - Benløse FC
28-02-18 19:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1
03-03-18 10:00 Hvidovre Attack FC - Vikings
04-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC
04-03-18 11:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK
04-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
04-03-18 12:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 2
07-03-18 19:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1
17-03-18 13:30 Vikings - Jægerspris UFC
18-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF
18-03-18 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2
18-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1
24-03-18 15:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball
25-03-18 09:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
25-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rødovre FC
25-03-18 11:30 Jægerspris UFC - Helsingør FT
25-03-18 11:30 Lyngby FF - Copenhagen FC
08-04-18 10:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC
08-04-18 11:30 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
08-04-18 11:30 Jægerspris UFC - Rødovre FC
08-04-18 11:30 Benløse FC - Lyngby FF
25-04-18 18:15 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC
28-04-18 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball
28-04-18 11:30 Rødovre FC - Lyngby FF
28-04-18 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
28-04-18 13:30 Vikings - Helsingør FT
29-04-18 11:30 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball
29-04-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
03-05-18 18:30 Rødovre FC - Vikings
05-05-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
05-05-18 15:30 Copenhagen FC - Benløse FC
06-05-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
06-05-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
06-05-18 11:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC
11-05-18 18:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC
12-05-18 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
12-05-18 13:30 Helsingør FT - Copenhagen FC
12-05-18 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
13-05-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC

Til toppen