Øst - A - U13

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 1 1 0 0 16-3 3
2. Vikings 1 1 0 0 9-2 3
3. Copenhagen FC 1 1 0 0 8-1 3
4. Hvidovre Attack FC 1 1 0 0 9-5 3
5. Rungsted-Hørsholm FK 1 1 0 0 7-3 3
6. Benløse FC 2 1 0 1 0 3-3 1
7. Skælskør Eagles Floorball 1 0 1 0 3-3 1
8. Rødovre FC 1 0 0 1 5-9 0
9. Helsingør FT 1 0 0 1 3-7 0
10. Lyngby FF 1 0 0 1 2-9 0
11. Jægerspris UFC 1 0 0 1 1-8 0
12. Vanløse/Frederiksberg Floorball 1 0 0 1 3-16 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
611354 16-09-17 10:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball Dansk Kabel TV Arena 3 - 3
611355 16-09-17 10:30 Vikings - Lyngby FF Bramsnæsvighallen 9 - 2
611353 16-09-17 11:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC Rødovrehallen 5 - 9
611352 16-09-17 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball Dansk Kabel TV Arena 16 - 3
611351 17-09-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT Rungsted Skole Hal 7 - 3
611350 17-09-17 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC Gl. Valby Hal 8 - 1

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-17 12:00  - 
23-09-17 14:00  -  - Hal 1
24-09-17 10:00  - 
24-09-17 11:30  - 
24-09-17 12:30  - 
24-09-17 14:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13
Øst - A

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-17 10:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball 3 - 3
16-09-17 10:30 Vikings - Lyngby FF 9 - 2
16-09-17 11:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 5 - 9
16-09-17 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 16 - 3
17-09-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 7 - 3
17-09-17 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 8 - 1
23-09-17 12:00 Helsingør FT - Rødovre FC
23-09-17 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1
24-09-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC
24-09-17 11:30 Lyngby FF - Benløse FC
24-09-17 12:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK
24-09-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 2
30-09-17 11:00 Benløse FC - Rødovre FC
01-10-17 11:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
01-10-17 11:30 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball
01-10-17 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hal 1
01-10-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2
01-10-17 15:00 Copenhagen FC - Vikings
07-10-17 10:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball
07-10-17 12:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
07-10-17 14:00 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC
08-10-17 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC
08-10-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
08-10-17 12:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
14-10-17 10:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC
14-10-17 13:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball
14-10-17 16:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF
28-10-17 12:00 Benløse FC 2 - Helsingør FT
28-10-17 16:00 Lyngby FF - Rødovre FC
29-10-17 10:00 Jægerspris UFC - Vikings
29-10-17 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1
29-10-17 12:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
01-11-17 17:30 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK
03-11-17 18:15 Benløse FC - Benløse FC 2
05-11-17 15:30 Vikings - Rødovre FC
11-11-17 11:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC
11-11-17 11:30 Helsingør FT - Lyngby FF
11-11-17 17:30 Vikings - Hvidovre Attack FC
12-11-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
18-11-17 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC
18-11-17 13:00 Helsingør FT - Vikings
19-11-17 10:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC
19-11-17 10:30 Hvidovre Attack FC - Skælskør Eagles Floorball
19-11-17 11:30 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball
19-11-17 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC
25-11-17 15:30 Vikings - Benløse FC 2
26-11-17 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Jægerspris UFC
26-11-17 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
26-11-17 12:00 Copenhagen FC - Lyngby FF
02-12-17 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
02-12-17 14:15 Rødovre FC - Benløse FC 2
02-12-17 17:30 Vikings - Benløse FC
03-12-17 11:00 Skælskør Eagles Floorball - Helsingør FT
03-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
03-12-17 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF
09-12-17 10:00 Benløse FC - Copenhagen FC
09-12-17 11:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
09-12-17 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1
10-12-17 11:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF
10-12-17 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings
16-12-17 12:30 Helsingør FT - Skælskør Eagles Floorball
16-12-17 13:30 Rødovre FC - Copenhagen FC
16-12-17 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
06-01-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
06-01-18 12:00 Rødovre FC - Benløse FC
06-01-18 12:30 Helsingør FT - Benløse FC 2
06-01-18 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
06-01-18 14:30 Lyngby FF - Vikings
07-01-18 12:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball
14-01-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC
14-01-18 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
20-01-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK
20-01-18 14:30 Rødovre FC - Helsingør FT
20-01-18 17:30 Vikings - Copenhagen FC
21-01-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball
21-01-18 11:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
21-01-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Lyngby FF
27-01-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
27-01-18 12:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Floorball
27-01-18 14:00 Benløse FC - Vikings
28-01-18 11:30 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
28-01-18 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2
28-01-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball
03-02-18 11:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
03-02-18 12:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
03-02-18 13:00 Helsingør FT - Benløse FC
04-02-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings
11-02-18 10:00 Benløse FC 2 - Vikings
11-02-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 1
11-02-18 12:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC
11-02-18 13:00 Benløse FC - Helsingør FT
11-02-18 13:00 Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball
25-02-18 11:30 Lyngby FF - Helsingør FT
25-02-18 15:00 Benløse FC 2 - Benløse FC
28-02-18 19:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1
03-03-18 10:00 Hvidovre Attack FC - Vikings
04-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC
04-03-18 11:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK
04-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
04-03-18 12:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 2
07-03-18 19:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1
10-03-18 15:30 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK
11-03-18 11:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC
11-03-18 11:30 Benløse FC - Lyngby FF
11-03-18 12:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC
11-03-18 14:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
17-03-18 13:30 Vikings - Jægerspris UFC
18-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF
18-03-18 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC 2
18-03-18 12:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1
24-03-18 15:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball
25-03-18 09:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
25-03-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Rødovre FC
25-03-18 11:30 Jægerspris UFC - Helsingør FT
25-03-18 11:30 Lyngby FF - Copenhagen FC
28-04-18 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball
28-04-18 11:30 Rødovre FC - Lyngby FF
28-04-18 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
28-04-18 13:30 Vikings - Helsingør FT
29-04-18 11:30 Jægerspris UFC - Skælskør Eagles Floorball
29-04-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
03-05-18 18:30 Rødovre FC - Vikings
05-05-18 12:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
05-05-18 15:30 Copenhagen FC - Benløse FC
06-05-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
06-05-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
06-05-18 11:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC
11-05-18 18:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC
12-05-18 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
12-05-18 13:30 Helsingør FT - Copenhagen FC
12-05-18 15:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
13-05-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC

Til toppen