Unihoc Floorball Liga | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=90462

Komplet kampprogram


Unihoc Floorball Liga

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 15-09-18 13:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 12 - 3
Lørdag 15-09-18 14:30 Benløse FC - BFC Vendsyssel - Hal A 25 - 2
Lørdag 15-09-18 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 3 - 8
Søndag 16-09-18 15:00 Fr. Blackhawks - Vanløse Floorball 9 - 2
Fredag 21-09-18 20:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 2 2 - 8
Lørdag 22-09-18 14:00 BFC Vendsyssel - Fr. Blackhawks - Hal 1 1 - 19
Lørdag 22-09-18 14:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 1 - 11
Lørdag 22-09-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Rødovre FC 4 - 8
Lørdag 29-09-18 14:00 BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Hal 1 4 - 20
Lørdag 29-09-18 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal A 4 - 3 (SV)
Lørdag 29-09-18 15:30 Rødovre FC - Fr. Blackhawks 7 - 8
Lørdag 06-10-18 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 3 - 5
Lørdag 06-10-18 14:30 BFC Vendsyssel - Vanløse Floorball - Hal 1 8 - 6
Lørdag 06-10-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 10 - 1
Lørdag 06-10-18 16:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC 5 - 2
Onsdag 10-10-18 20:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 8 - 1
Fredag 12-10-18 20:00 Benløse FC - Vanløse Floorball - Hal A 6 - 3
Lørdag 13-10-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 7 - 3
Lørdag 13-10-18 15:00 Hvidovre Attack FC - BFC Vendsyssel 7 - 2
Lørdag 27-10-18 14:00 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 5
Lørdag 27-10-18 14:00 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 12 - 0
Lørdag 27-10-18 14:30 BFC Vendsyssel - Rødovre FC - Hal 1 5 - 13
Lørdag 27-10-18 14:30 Vanløse Floorball - Sunds Seahawks FC - Hal 1 2 - 11
Fredag 02-11-18 20:00 Benløse FC - Rødovre FC - Hal A 4 - 3 (SV)
Lørdag 03-11-18 15:00 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 22 - 2
Søndag 04-11-18 12:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 13 - 4
Søndag 04-11-18 14:30 Vanløse Floorball - Fr. Blackhawks - Hal 1 6 - 20
Lørdag 17-11-18 14:30 BFC Vendsyssel - Benløse FC - Hal 1 6 - 16
Lørdag 17-11-18 15:00 Rødovre FC - Vanløse Floorball 7 - 6
Lørdag 17-11-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 9 - 4
Lørdag 17-11-18 15:00 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks 5 - 14
Fredag 23-11-18 20:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 2 6 - 7
Fredag 04-01-19 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Hal A 11 - 2
Lørdag 05-01-19 15:00 Rødovre FC - Sunds Seahawks FC 2 - 7
Lørdag 05-01-19 15:30 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC 6 - 3
Lørdag 05-01-19 16:00 Vanløse Floorball - BFC Vendsyssel - Hal 1 8 - 6
Fredag 18-01-19 19:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 9 - 10 (SV)
Lørdag 19-01-19 14:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC - Hal 1 2 - 13
Lørdag 19-01-19 16:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 7 - 6
Søndag 20-01-19 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks 5 - 6
Lørdag 26-01-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 12 - 3
Lørdag 26-01-19 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 4 - 2
Lørdag 26-01-19 16:00 Fr. Blackhawks - BFC Vendsyssel 15 - 6
Lørdag 26-01-19 16:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 1 - 6
Fredag 08-02-19 19:00 Vanløse Floorball - Benløse FC - Hal 2 1 - 12
Lørdag 09-02-19 14:30 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 8 - 9
Lørdag 09-02-19 15:00 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 3 - 12
Søndag 10-02-19 16:00 Rødovre FC - BFC Vendsyssel 13 - 6
Fredag 15-02-19 20:00 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 6 - 0
Lørdag 16-02-19 14:30 BFC Vendsyssel - Hvidovre Attack FC - Hal 1 4 - 5 (SV)
Lørdag 16-02-19 15:00 Sunds Seahawks FC - Vanløse Floorball 8 - 3
Lørdag 16-02-19 15:30 Fr. Blackhawks - Rødovre FC 8 - 2
Lørdag 23-02-19 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 5 - 3
Lørdag 23-02-19 14:30 Copenhagen FC - BFC Vendsyssel 14 - 2
Lørdag 23-02-19 15:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 10 - 9
Lørdag 23-02-19 15:30 Rødovre FC - Benløse FC 2 - 11

Til toppen