Kreds 3 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sydsjællands FC 1 1 0 0 10-1 3
2. Benløse FC 4 1 1 0 0 8-2 3
3. Greve Floorball Club 2 2 1 0 1 6-10 3
4. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 0 0 0 0 0-0 0
5. Skælskør Eagles Floorball 0 0 0 0 0-0 0
6. Holbæk Bombers 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
2 0 0 2 2-13 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
673247 16-09-18 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 Iselingehallen 10 - 1
673251 23-09-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4 Eggeslevmagle Hallen
673250 23-09-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC Charlottehallen
673252 NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-09-18 17:00 Greve Floorball Club 2 - Holbæk Bombers 2 Damager Hallen 5 - 0

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-18 10:00  - 
23-09-18 10:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Kreds 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 12:00 Benløse FC 4 - Holbæk Bombers 2 - Hal A 8 - 2
16-09-18 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 10 - 1
23-09-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
23-09-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-09-18 17:00 Greve Floorball Club 2 - Holbæk Bombers 2 5 - 0
01-10-18 20:30 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
07-10-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2
07-10-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC
14-10-18 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
21-10-18 13:00 Holbæk Bombers 2 - Sydsjællands FC
27-10-18 12:00 Holbæk Bombers 2 - Skælskør Eagles Floorball
28-10-18 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC
03-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
04-11-18 10:30 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers 2
04-11-18 19:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
18-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
18-11-18 19:00 Greve Floorball Club 2 - Holbæk Bombers 2
25-11-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Holbæk Bombers 2
25-11-18 10:30 Sydsjællands FC - Skælskør Eagles Floorball
25-11-18 13:30 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4
01-12-18 14:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
02-12-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club 2
02-12-18 12:00 Holbæk Bombers 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
08-12-18 15:00 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball
06-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
06-01-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Holbæk Bombers 2
18-01-19 20:00 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
19-01-19 17:00 Holbæk Bombers 2 - Skælskør Eagles Floorball
20-01-19 14:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
27-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Skælskør Eagles Floorball
27-01-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2
03-02-19 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4
03-02-19 18:30 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball
09-02-19 12:00 Holbæk Bombers 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
09-02-19 16:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
23-02-19 16:00 Benløse FC 4 - Holbæk Bombers 2
24-02-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC
03-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
03-03-19 11:30 Holbæk Bombers 2 - Greve Floorball Club 2
10-03-19 10:30 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers 2
17-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
17-03-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4
21-03-19 20:30 Benløse FC 4 - Skælskør Eagles Floorball
24-03-19 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
30-03-19 10:00 Holbæk Bombers 2 - Benløse FC 4

Til toppen