Øst - Zone grundspil - Øst

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Zone grundspil - Øst
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hvidovre Attack FC 7 6 1 0 73-15 19
2. Copenhagen FC 6 5 1 0 81-9 16
3. Hafnia FC 7 5 1 1 36-29 16
4. Sydsjællands FC 8 4 1 3 26-39 13
5. Rødovre FC 6 4 0 2 23-14 12
6. Greve Floorball Club 7 2 2 3 24-32 8
7. Vanløse Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 2 1 3 17-42 7
8. Rungsted-Hørsholm FK 6 1 2 3 14-37 5
9. FFK 4 1 1 2 6-9 4
10. Helsingør FT NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 1 1 5 17-39 4
11. Benløse FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 1 1 4 13-37 4
12. Vallensbæk Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 1 0 7 18-46 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Zone grundspil - Øst
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
673338 13-11-18 19:00 Sydsjællands FC - Rungsted-Hørsholm FK Iselingehallen 4 - 4
673310 13-11-18 20:00 Copenhagen FC - Hafnia FC Gl. Valby Hal 13 - 0
673354 16-11-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Sydsjællands FC Pilehave Skolen 0 - 7
673352 17-11-18 13:00 Rødovre FC - Copenhagen FC Rødovre Stadionhal
673350 17-11-18 14:00 FFK - Helsingør FT Bellahøj Hallen - Hal 2
673353 17-11-18 16:00 Benløse FC - Hafnia FC Benløse Hallen

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Zone grundspil - Øst
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
17-11-18 13:00  - 
17-11-18 14:00  -  - Hal 2
17-11-18 16:00  - 
18-11-18 15:00  - 
20-11-18 19:00  - 
20-11-18 20:00  -  - Hal 3
21-11-18 20:30  - 
21-11-18 20:30  -  - Hal 1
23-11-18 18:30  -  - Hal 1

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Zone grundspil - Øst
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-09-18 20:00 Helsingør FT - Rødovre FC 0 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
15-09-18 12:00 Benløse FC - Vanløse Floorball - Hal A 5 - 0
15-09-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Greve Floorball Club 11 - 1
16-09-18 12:30 Sydsjællands FC - FFK 4 - 1
21-09-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 4 - 7
22-09-18 16:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 2 - 20
23-09-18 12:30 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 6 - 2
23-09-18 15:00 Greve Floorball Club - Rødovre FC 4 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-09-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 5
28-09-18 20:00 Vanløse Floorball - Greve Floorball Club - Hal 1 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
29-09-18 14:00 Copenhagen FC - Benløse FC 5 - 0
29-09-18 16:00 Helsingør FT - Sydsjællands FC 3 - 4
30-09-18 14:00 FFK - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 2 - 2
03-10-18 20:00 Rødovre FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 2 - 0
05-10-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 4 - 2
06-10-18 16:00 Rødovre FC - Sydsjællands FC 7 - 1
06-10-18 16:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 3 - 14
07-10-18 13:00 Hafnia FC - Vanløse Floorball - Hal 3 11 - 3
07-10-18 18:30 Greve Floorball Club - Vallensbæk Floorball 5 - 4
13-10-18 14:00 Benløse FC - Helsingør FT - Hal B 2 - 2
14-10-18 10:00 Hafnia FC - Greve Floorball Club - Hal 3 4 - 4
14-10-18 10:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 6 - 6
14-10-18 12:00 FFK - Vallensbæk Floorball - Hal 2 1 - 0
26-10-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 9 - 2
27-10-18 13:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-10-18 17:00 Vanløse Floorball - Helsingør FT - Hal 1 5 - 0
28-10-18 15:20 Hafnia FC - FFK - Hal 3 3 - 2
28-10-18 19:00 Greve Floorball Club - Sydsjællands FC 1 - 2
30-10-18 19:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 20 - 0
31-10-18 19:30 Hvidovre Attack FC - Sydsjællands FC 15 - 1
31-10-18 20:00 Rødovre FC - Hafnia FC - Hal 3 2 - 4
02-11-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 1 - 17
03-11-18 12:00 Helsingør FT - Greve Floorball Club 2 - 5
03-11-18 16:45 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 2 - 17
04-11-18 12:30 Sydsjællands FC - Hafnia FC 3 - 8
04-11-18 17:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 3 - 2
13-11-18 19:00 Sydsjællands FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 4
13-11-18 20:00 Copenhagen FC - Hafnia FC 13 - 0
16-11-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Sydsjællands FC 0 - 7
17-11-18 13:00 Rødovre FC - Copenhagen FC
17-11-18 14:00 FFK - Helsingør FT - Hal 2
17-11-18 16:00 Benløse FC - Hafnia FC
18-11-18 15:00 Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm FK
20-11-18 19:00 Sydsjællands FC - Benløse FC
20-11-18 20:00 Hafnia FC - Helsingør FT - Hal 3
21-11-18 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC
21-11-18 20:30 Vanløse Floorball - FFK - Hal 1
23-11-18 18:30 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1
25-11-18 12:00 FFK - Rødovre FC - Hal 2
25-11-18 12:30 Copenhagen FC - Sydsjællands FC
25-11-18 15:30 Greve Floorball Club - Benløse FC
25-11-18 17:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
25-11-18 19:10 Hafnia FC - Hvidovre Attack FC - Hal 3
27-11-18 18:45 Copenhagen FC - FFK - Hal 2
30-11-18 18:30 Vallensbæk Floorball - Hafnia FC
01-12-18 12:00 Hvidovre Attack FC - FFK
01-12-18 14:00 Copenhagen FC - Greve Floorball Club
01-12-18 15:00 Rødovre FC - Vanløse Floorball
05-12-18 20:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball
07-12-18 20:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
08-12-18 13:00 Greve Floorball Club - FFK
09-12-18 12:30 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball
09-12-18 12:30 Helsingør FT - Copenhagen FC
09-12-18 17:30 Benløse FC - Rødovre FC - Hal B
11-12-18 19:15 FFK - Benløse FC - Hal 2

Til toppen