Øst - U15A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Copenhagen FC 2 2 0 0 17-4 6
2. Hvidovre/Rødovre FC 1 1 0 0 8-1 3
3. Rungsted-Hørsholm FK 1 1 0 0 6-2 3
4. Benløse FC 0 0 0 0 0-0 0
5. Lyngby FF 0 0 0 0 0-0 0
6. Benløse FC 2 0 0 0 0 0-0 0
7. Vikings 1 0 0 1 2-5 0
8. Skælskør Eagles Floorball 1 0 0 1 2-6 0
9. Vanløse/Frederiksberg Floorball 2 0 0 2 3-20 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-18 12:00  - 
23-09-18 13:00  - 
23-09-18 14:30  -  - Hal 1
23-09-18 16:30  - 
28-09-18 18:30  -  - Hal 1
29-09-18 12:30  -  - Hal A
30-09-18 13:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
16-09-18 11:30 Copenhagen FC - Vikings 5 - 2
16-09-18 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball 6 - 2
16-09-18 15:00 Hvidovre/Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 1
21-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 2 2 - 12
23-09-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF
23-09-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
23-09-18 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1
23-09-18 16:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC
28-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1
29-09-18 12:30 Benløse FC 2 - Benløse FC - Hal A
30-09-18 13:00 Copenhagen FC - Hvidovre/Rødovre FC
07-10-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings
07-10-18 12:30 Lyngby FF - Hvidovre/Rødovre FC
07-10-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
07-10-18 15:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2
27-10-18 09:30 Vikings - Lyngby FF
27-10-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Hal B
28-10-18 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1
03-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre/Rødovre FC
03-11-18 14:00 Lyngby FF - Benløse FC 2
18-11-18 12:00 Lyngby FF - Benløse FC
18-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball
18-11-18 13:30 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK
24-11-18 09:30 Vikings - Benløse FC
24-11-18 14:30 Copenhagen FC - Lyngby FF
25-11-18 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre/Rødovre FC
02-12-18 10:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
02-12-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC
02-12-18 15:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC 2
08-12-18 09:30 Vikings - Hvidovre/Rødovre FC
08-12-18 13:00 Benløse FC - Copenhagen FC
09-12-18 16:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal B
11-12-18 18:30 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball
15-12-18 16:00 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK
16-12-18 15:30 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball
05-01-19 10:00 Benløse FC 2 - Vikings - Hal B
05-01-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre/Rødovre FC - Hal 1
06-01-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
06-01-19 14:30 Copenhagen FC - Benløse FC
13-01-19 09:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball
13-01-19 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF
20-01-19 09:30 Hvidovre/Rødovre FC - Copenhagen FC
20-01-19 13:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball
20-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
08-02-19 18:00 Benløse FC - Vikings
10-02-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-02-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball
24-02-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2
02-03-19 10:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC
03-03-19 11:30 Lyngby FF - Vikings
03-03-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
09-03-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-03-19 12:00 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball
10-03-19 16:00 Benløse FC - Benløse FC 2
16-03-19 14:00 Vikings - Copenhagen FC
17-03-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC
17-03-19 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2
23-03-19 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal A
23-03-19 11:30 Benløse FC - Lyngby FF - Hal A
23-03-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
24-03-19 16:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball
29-03-19 18:30 Benløse FC 2 - Hvidovre/Rødovre FC
30-03-19 15:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1
31-03-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings
31-03-19 13:00 Lyngby FF - Copenhagen FC
24-04-19 18:30 Hvidovre/Rødovre FC - Lyngby FF
04-05-19 14:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF
04-05-19 14:30 Hvidovre/Rødovre FC - Vikings
05-05-19 13:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-05-19 20:00 Benløse FC - Hvidovre/Rødovre FC
11-05-19 09:30 Vikings - Benløse FC 2
11-05-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 1

Til toppen