Øst - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 1 1 0 0 8-3 3
2. Hvidovre Attack FC 1 1 0 0 5-2 3
3. Rødovre FC 1 1 0 0 4-1 3
4. Benløse FC 1 1 0 0 5-4 3
5. Copenhagen FC 0 0 0 0 0-0 0
6. Helsingør FT 1 0 0 1 4-5 0
7. Vanløse/Frederiksberg Floorball 1 0 0 1 2-5 0
8. Stevns Floorball Klub 1 0 0 1 1-4 0
9. Rungsted-Hørsholm FK 1 0 0 1 3-8 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-18 11:30  - 
23-09-18 11:30  -  - Hal 1
23-09-18 15:00  - 
29-09-18 11:00  - 
29-09-18 11:30  - 
30-09-18 11:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 10:30 Benløse FC - Helsingør FT - Hal A 5 - 4
15-09-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Rødovre FC 1 - 4
16-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 2
16-09-18 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 3 - 8
23-09-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
23-09-18 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns Floorball Klub - Hal 1
23-09-18 15:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
29-09-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Benløse FC
29-09-18 11:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC
30-09-18 11:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC
06-10-18 10:30 Rødovre FC - Helsingør FT
07-10-18 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
07-10-18 13:30 Copenhagen FC - Stevns Floorball Klub
27-10-18 10:00 Helsingør FT - Copenhagen FC
27-10-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Rungsted-Hørsholm FK
27-10-18 12:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC
28-10-18 12:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1
02-11-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
03-11-18 13:45 Benløse FC - Rødovre FC
04-11-18 12:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1
04-11-18 13:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
17-11-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Helsingør FT
17-11-18 11:30 Rødovre FC - Copenhagen FC
18-11-18 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
25-11-18 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
25-11-18 13:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hal 1
25-11-18 14:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC
28-11-18 18:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
02-12-18 13:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
02-12-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Stevns Floorball Klub
07-12-18 18:00 Benløse FC - Copenhagen FC
08-12-18 11:00 Stevns Floorball Klub - Jægerspris UFC
09-12-18 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC
15-12-18 12:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
15-12-18 14:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
16-12-18 14:00 Benløse FC - Jægerspris UFC
06-01-19 11:30 Jægerspris UFC - Helsingør FT
06-01-19 13:00 Copenhagen FC - Benløse FC
06-01-19 13:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1
19-01-19 10:30 Helsingør FT - Benløse FC
20-01-19 11:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
20-01-19 13:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
26-01-19 10:30 Helsingør FT - Stevns Floorball Klub
27-01-19 10:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK
27-01-19 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
10-02-19 12:00 Rødovre FC - Stevns Floorball Klub
10-02-19 13:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-02-19 14:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
02-03-19 10:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
02-03-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Copenhagen FC
03-03-19 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-03-19 12:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC
08-03-19 18:00 Benløse FC - Stevns Floorball Klub
09-03-19 11:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
10-03-19 14:30 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
14-03-19 18:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Floorball
17-03-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
17-03-19 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub
17-03-19 13:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
23-03-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
23-03-19 11:00 Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg Floorball
24-03-19 12:00 Copenhagen FC - Jægerspris UFC
25-03-19 18:00 Helsingør FT - Rødovre FC
28-03-19 18:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3
30-03-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Hvidovre Attack FC
30-03-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
04-05-19 16:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
05-05-19 11:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
05-05-19 12:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-05-19 18:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
12-05-19 11:00 Jægerspris UFC - Stevns Floorball Klub
18-05-19 14:30 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen