Øst - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Rødovre FC 1 1 0 0 19-1 3
2. Rungsted-Hørsholm FK 1 1 0 0 11-1 3
3. GrevLe 1 1 0 0 6-3 3
4. Benløse FC 1 1 0 0 4-1 3
5. Hvidovre Attack FC 1 1 0 0 6-4 3
6. Herlev FC 0 0 0 0 0-0 0
7. Vanløse/Frederiksberg Floorball 1 0 0 1 4-6 0
8. Copenhagen FC 1 0 0 1 3-6 0
9. Benløse FC 3 (Piger) 1 0 0 1 1-4 0
10. Jægerspris UFC 1 0 0 1 1-11 0
11. Stevns FK 1 0 0 1 1-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
674433 16-09-18 10:00 Copenhagen FC - GrevLe Gl. Valby Hal 3 - 6
674432 16-09-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball Avedøre Idrætscenter 6 - 4
674437 16-09-18 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller 11 - 1
674438 23-09-18 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns FK Vanløse Hallerne - Hal 1
674441 23-09-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
674443 23-09-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 3 (Piger) Damager Hallen
674439 23-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC Avedøre Idrætscenter

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-09-18 10:00  - 
23-09-18 10:00  -  - Hal 1
23-09-18 12:00  - 
23-09-18 13:30  - 
29-09-18 09:30  - 
29-09-18 11:00  -  - Hal A
30-09-18 10:00  - 
30-09-18 10:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-18 09:00 Benløse FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal A 4 - 1
15-09-18 09:30 Stevns FK - Rødovre FC 1 - 19
16-09-18 10:00 Copenhagen FC - GrevLe 3 - 6
16-09-18 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 4
16-09-18 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 11 - 1
23-09-18 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Stevns FK - Hal 1
23-09-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
23-09-18 12:00 GrevLe - Benløse FC 3 (Piger)
23-09-18 13:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
29-09-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC
29-09-18 11:00 Benløse FC 3 (Piger) - Jægerspris UFC - Hal A
30-09-18 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK
30-09-18 10:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC
03-10-18 18:30 Rødovre FC - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 3
07-10-18 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
07-10-18 10:00 Benløse FC - Herlev FC
07-10-18 11:30 Jægerspris UFC - GrevLe
07-10-18 12:00 Copenhagen FC - Stevns FK
27-10-18 09:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK
27-10-18 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC
27-10-18 12:30 Benløse FC 3 (Piger) - Copenhagen FC - Hal B
28-10-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1
28-10-18 14:00 Herlev FC - Jægerspris UFC
04-11-18 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 (Piger)
04-11-18 09:30 Benløse FC - Rødovre FC
04-11-18 10:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
04-11-18 10:00 Herlev FC - GrevLe
04-11-18 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1
14-11-18 18:30 Rødovre FC - Copenhagen FC - Hal 3
17-11-18 09:30 Stevns FK - Benløse FC 3 (Piger)
18-11-18 08:30 Hvidovre Attack FC - Herlev FC
18-11-18 10:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
18-11-18 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK
23-11-18 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
25-11-18 11:00 Jægerspris UFC - Rødovre FC
25-11-18 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 3 (Piger) - Hal 1
25-11-18 12:00 GrevLe - Benløse FC
25-11-18 14:00 Herlev FC - Stevns FK
02-12-18 10:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
02-12-18 10:00 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
02-12-18 11:00 Hvidovre Attack FC - Stevns FK
02-12-18 11:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
05-12-18 18:30 Rødovre FC - GrevLe - Hal 3
06-12-18 18:00 Benløse FC 3 (Piger) - Herlev FC
08-12-18 09:30 Stevns FK - Jægerspris UFC
08-12-18 14:30 Benløse FC - Copenhagen FC
09-12-18 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC
09-12-18 15:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC
15-12-18 11:00 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
15-12-18 12:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 (Piger)
15-12-18 14:30 Copenhagen FC - Herlev FC
16-12-18 12:30 Benløse FC - Jægerspris UFC
16-12-18 15:00 GrevLe - Stevns FK
05-01-19 10:00 Stevns FK - GrevLe
05-01-19 11:00 Rødovre FC - Herlev FC
06-01-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3 (Piger)
06-01-19 11:30 Copenhagen FC - Benløse FC
06-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1
13-01-19 10:00 Herlev FC - Rødovre FC
13-01-19 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg Floorball
19-01-19 10:00 Stevns FK - Herlev FC
20-01-19 09:30 Benløse FC 3 (Piger) - Benløse FC
20-01-19 11:30 GrevLe - Jægerspris UFC
20-01-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
20-01-19 12:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
25-01-19 18:00 Benløse FC 3 (Piger) - Stevns FK
26-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - GrevLe - Hal 1
27-01-19 10:30 Copenhagen FC - Rødovre FC
27-01-19 13:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK
03-02-19 15:00 Herlev FC - Benløse FC
10-02-19 10:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK
10-02-19 10:00 Benløse FC - GrevLe
10-02-19 10:30 Rødovre FC - Stevns FK
10-02-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
10-02-19 11:30 Benløse FC 3 (Piger) - Vanløse/Frederiksberg Floorball
24-02-19 13:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC
02-03-19 10:00 Stevns FK - Copenhagen FC
03-03-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-03-19 10:00 Benløse FC 3 (Piger) - Hvidovre Attack FC
03-03-19 11:00 Rødovre FC - Jægerspris UFC
03-03-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Herlev FC - Hal 1
09-03-19 09:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
10-03-19 10:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
10-03-19 10:00 Benløse FC - Stevns FK
10-03-19 11:30 Benløse FC 3 (Piger) - GrevLe
10-03-19 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC
17-03-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rødovre FC - Hal 1
17-03-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
17-03-19 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK
17-03-19 15:00 GrevLe - Copenhagen FC
23-03-19 09:30 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball
23-03-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
23-03-19 13:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rødovre FC - Hal A
24-03-19 09:30 Copenhagen FC - Jægerspris UFC
24-03-19 12:00 GrevLe - Herlev FC
30-03-19 10:00 Stevns FK - Hvidovre Attack FC
31-03-19 10:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe
31-03-19 11:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
31-03-19 14:00 Herlev FC - Benløse FC 3 (Piger)
03-04-19 18:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3
04-05-19 10:00 Hvidovre Attack FC - GrevLe
04-05-19 14:30 Copenhagen FC - Benløse FC 3 (Piger)
05-05-19 10:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball
05-05-19 11:00 Jægerspris UFC - Herlev FC
05-05-19 11:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
11-05-19 14:00 Benløse FC 3 (Piger) - Rungsted-Hørsholm FK
11-05-19 15:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
12-05-19 12:30 Jægerspris UFC - Stevns FK
12-05-19 14:00 Herlev FC - Copenhagen FC
12-05-19 15:00 GrevLe - Rødovre FC

Til toppen