Øst - U11 Pige Flex

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33671

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11 Pige Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 10 0 10 0 74-15 0
2. Jægerspris UFC 10 0 10 0 64-7 0
3. Rungsted-Hørsholm FK 10 0 10 0 43-31 0
4. Hvidovre Attack FC 10 0 10 0 19-75 0
5. Vanløse/Frederiksberg Floorball 10 0 10 0 24-42 0
6. Copenhagen FC 10 0 10 0 23-77 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11 Pige Flex
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11 Pige Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=33671

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11 Pige Flex
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 16-09-18 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 1 - 5
Søndag 07-10-18 10:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 6
Torsdag 11-10-18 18:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 4
Søndag 28-10-18 09:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 2 - 3
Søndag 28-10-18 10:00 Copenhagen FC - Benløse FC 1 - 13
Søndag 04-11-18 11:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 15 - 2
Søndag 04-11-18 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 6 - 1
Søndag 18-11-18 10:15 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 5 - 1
Søndag 25-11-18 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 9 - 1
Lørdag 15-12-18 11:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 0 - 5
Lørdag 15-12-18 16:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 9
Søndag 16-12-18 11:00 Benløse FC - Jægerspris UFC 1 - 1
Lørdag 05-01-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 1 - 7
Søndag 06-01-19 10:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 3 - 3
Søndag 13-01-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 4 - 7
Søndag 20-01-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 4
Søndag 20-01-19 14:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 0 - 8
Lørdag 26-01-19 11:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 4 - 8
Søndag 27-01-19 11:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 0
Mandag 25-02-19 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 1 - 9
Søndag 03-03-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 5 - 3
Søndag 10-03-19 13:00 Benløse FC - Copenhagen FC 11 - 0
Mandag 11-03-19 18:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal B 8 - 2
Søndag 17-03-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 3 - 2
Søndag 17-03-19 11:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 1 - 1
Lørdag 23-03-19 13:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 4
Søndag 24-03-19 10:45 Copenhagen FC - Jægerspris UFC 1 - 12
Lørdag 30-03-19 12:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Hal B 10 - 0
Søndag 31-03-19 09:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 0 - 4
Søndag 28-04-19 12:30 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 10 - 0

Til toppen