Øst - U13 Pige Flex

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39857

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13 Pige Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 7 0 7 0 39-8 0
2. Jægerspris UFC 8 0 8 0 43-26 0
3. Greve/Copenhagen NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 0 7 0 6-51 0
4. Hvidovre Attack FC 7 0 7 0 17-35 0
5. Vanløse/Frederiksberg 8 0 8 0 26-24 0
6. Rungsted-Hørsholm 7 0 7 0 32-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13 Pige Flex
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13 Pige Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39857

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13 Pige Flex
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 22-09-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg - Greve/Copenhagen - Hal 1 9 - 1
Søndag 29-09-19 11:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 9 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 06-10-19 11:30 Greve/Copenhagen - Benløse FC 0 - 5
Søndag 03-11-19 11:30 Jægerspris UFC - Greve/Copenhagen 9 - 5
Lørdag 16-11-19 13:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 1 - 1
Søndag 17-11-19 09:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm 4 - 5
Søndag 24-11-19 10:00 Greve/Copenhagen - Hvidovre Attack FC 0 - 6
Lørdag 30-11-19 09:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 1 - 5
Søndag 01-12-19 13:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm 3 - 0
Søndag 08-12-19 11:00 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 3 - 1
Søndag 08-12-19 11:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 1 - 3
Lørdag 14-12-19 13:00 Rungsted-Hørsholm - Jægerspris UFC 8 - 7
Søndag 05-01-20 15:00 Vanløse/Frederiksberg - Jægerspris UFC - Hal 1 4 - 6
Søndag 12-01-20 14:30 Rungsted-Hørsholm - Vanløse/Frederiksberg 2 - 1
Søndag 19-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 4 - 7
Søndag 26-01-20 11:30 Greve/Copenhagen - Vanløse/Frederiksberg 0 - 7
Søndag 26-01-20 13:30 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm 4 - 5
Lørdag 08-02-20 13:30 Rungsted-Hørsholm - Greve/Copenhagen 6 - 0
Søndag 09-02-20 11:00 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1 1 - 11
Søndag 23-02-20 10:00 Hvidovre Attack FC - Greve/Copenhagen
Søndag 01-03-20 13:00 Rungsted-Hørsholm - Hvidovre Attack FC 6 - 0
Søndag 01-03-20 13:00 Greve/Copenhagen - Jægerspris UFC 0 - 9
Søndag 08-03-20 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg 2 - 0
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 11:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
Søndag 15-03-20 11:30 Benløse FC - Greve/Copenhagen
Søndag 15-03-20 11:30 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:00 Greve/Copenhagen - Rungsted-Hørsholm
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 12:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 16:00 Rungsted-Hørsholm - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 13:30 Benløse FC - Jægerspris UFC

Til toppen