Select Herre Floorball Ligaen | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99405

Komplet kampprogram


Select Herre Floorball Ligaen

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 13-09-19 19:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling IF - Hal 1 4 - 6
Lørdag 14-09-19 16:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 10 - 4
Lørdag 14-09-19 16:00 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 3
Søndag 15-09-19 14:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 8 - 5
Tirsdag 17-09-19 19:30 ÅFK - AaB Floorball 1 - 5
Fredag 20-09-19 20:30 Vanløse Floorball - Benløse FC - Hal 1 2 - 10
Lørdag 21-09-19 14:30 Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel 9 - 5
Lørdag 21-09-19 15:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 4 - 6
Lørdag 21-09-19 16:00 Strandby Elling IF - ÅFK 12 - 4
Søndag 22-09-19 14:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 1 - 12
Tirsdag 24-09-19 19:30 ÅFK - Fr. Blackhawks 1 - 26
Lørdag 28-09-19 14:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 8 - 10
Lørdag 28-09-19 14:30 Benløse FC - Rødovre FC - Hal B 5 - 2
Lørdag 28-09-19 16:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 1 - 9
Onsdag 02-10-19 20:00 Rødovre FC - Vanløse Floorball 5 - 6
Lørdag 05-10-19 16:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF - Hal 1 20 - 2
Søndag 06-10-19 12:30 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 4 - 11
Søndag 06-10-19 12:30 ÅFK - BFC Vendsyssel 3 - 11
Søndag 06-10-19 15:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 2 - 8
Fredag 25-10-19 20:00 Strandby Elling IF - AaB Floorball 5 - 10
Lørdag 26-10-19 13:30 Sunds Seahawks FC - ÅFK 15 - 1
Lørdag 26-10-19 14:00 BFC Vendsyssel - Fr. Blackhawks - Hal 1 6 - 7
Lørdag 26-10-19 15:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 6 - 13
Lørdag 26-10-19 16:00 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 7
Fredag 01-11-19 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 7 - 8 (SV)
Lørdag 02-11-19 14:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 6 - 5
Lørdag 02-11-19 16:15 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 4 - 7
Mandag 04-11-19 19:30 AaB Floorball - ÅFK 6 - 1
Onsdag 13-11-19 20:00 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 13 - 5
Lørdag 16-11-19 13:00 BFC Vendsyssel - Sunds Seahawks FC - Hal 1 5 - 8
Lørdag 16-11-19 14:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 7 - 4
Lørdag 16-11-19 16:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 10 - 2
Lørdag 16-11-19 17:00 ÅFK - Strandby Elling IF 9 - 14
Onsdag 20-11-19 20:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 2 - 5
Lørdag 23-11-19 14:00 Fr. Blackhawks - ÅFK 18 - 1
Lørdag 23-11-19 14:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 8 - 2
Lørdag 23-11-19 16:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 3 - 8
Lørdag 23-11-19 16:00 Rødovre FC - Benløse FC 2 - 5
Søndag 24-11-19 13:30 AaB Floorball - BFC Vendsyssel 7 - 6
Onsdag 27-11-19 19:30 BFC Vendsyssel - AaB Floorball - Hal 1 5 - 7
Onsdag 27-11-19 20:30 Benløse FC - Vanløse Floorball - Hal A 6 - 2
Fredag 29-11-19 20:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 4 - 11
Lørdag 30-11-19 14:00 BFC Vendsyssel - ÅFK - Hal 1 21 - 2
Lørdag 30-11-19 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 4 - 3
Lørdag 30-11-19 15:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 15 - 6
Onsdag 04-12-19 20:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Hal A 4 - 5
Fredag 06-12-19 20:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 3 - 6
Lørdag 07-12-19 16:00 Fr. Blackhawks - BFC Vendsyssel 14 - 3
Lørdag 07-12-19 17:00 ÅFK - Sunds Seahawks FC 0 - 18
Søndag 08-12-19 16:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF 6 - 7

Til toppen