Kvalifikationsspil - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Kvalifikationsspil - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
04-01-20 14:30 Sunds Seahawks FC - Copenhagen FC 2 - 4
04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks - Benløse FC 9 - 5
04-01-20 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 3 - 8
05-01-20 16:00 AaB Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - 5
05-01-20 18:00 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3 5 - 6 (SV)
09-01-20 19:30 Helsingør FT - CBS Sport 6 - 1
13-01-20 20:00 Herlev FC - Helsingør FT 3 - 6
14-01-20 20:15 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 9 - 3
15-01-20 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 6 - 4
15-01-20 19:45 Rødovre FC - Vanløse Floorball 3 - 2
15-01-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 7
15-01-20 20:00 Strandby Elling IF - ÅFK 13 - 10
16-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 12 - 1
16-01-20 19:45 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC 5 - 8
18-01-20 14:30 Copenhagen FC - Fr. Blackhawks 5 - 4
18-01-20 14:45 Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
18-01-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 5 - 0
18-01-20 15:30 Benløse FC - AaB Floorball - Hal B 9 - 3
18-01-20 16:30 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 1
19-01-20 11:30 ÅFK - Esbjerg Sharks FC 5 - 9
19-01-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - ÅFK 2 5 - 3
19-01-20 14:30 Team Århus Floorball - Strandby Elling IF 5 - 12
19-01-20 15:30 Rødovre FC - Hafnia FC 10 - 4
19-01-20 18:00 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 2 - 4
25-01-20 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 11 - 6
25-01-20 14:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2 7 - 5
25-01-20 14:00 Esbjerg Sharks FC - BFC Vendsyssel 5 - 6
03-02-20 20:00 BFC Vendsyssel - ÅFK - Hal 1 6 - 3
05-02-20 19:30 Benløse FC - Copenhagen FC - Hal A 4 - 2
05-02-20 20:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 - 15
05-02-20 20:00 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1 6 - 7 (SV)
05-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC 2 - Fr. Blackhawks 2 7 - 8 (SV)
06-02-20 19:30 Helsingør FT - Herlev FC 3 - 4
06-02-20 19:45 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 9
08-02-20 14:30 AaB Floorball - Copenhagen FC 3 - 14
08-02-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Benløse FC 3 - 4 (SV)
08-02-20 15:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 17 - 3
08-02-20 16:15 Fr. Blackhawks - Hvidovre Attack FC 5 - 4
09-02-20 10:00 Herlev FC - CBS Sport 7 - 9
09-02-20 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 3 - 5
09-02-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 15 - 4
09-02-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 6 - 7
11-02-20 19:30 ÅFK - BFC Vendsyssel 1 - 10
11-02-20 20:00 Sunds Seahawks FC - AaB Floorball 16 - 2
11-02-20 20:15 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 3 9 - 8
13-02-20 18:15 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5 (SV)
18-02-20 19:30 ÅFK - Team Århus Floorball 9 - 2
20-02-20 19:30 Helsingør FT - Herlev FC 4 - 5
21-02-20 19:00 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 4 - 6
22-02-20 14:30 Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC 8 - 5
22-02-20 16:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 7
23-02-20 15:00 Benløse FC - Fr. Blackhawks - Hal B 7 - 4
23-02-20 15:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 8 - 3
23-02-20 16:15 Hvidovre Attack FC - AaB Floorball 6 - 3
23-02-20 19:00 Team Århus Floorball - ÅFK 3 - 6
26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 12 - 4
26-02-20 19:45 Rødovre FC - Hafnia FC 11 - 4
26-02-20 19:45 Odense FC - ÅFK 2 6 - 2
26-02-20 20:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 1
26-02-20 20:00 BFC Vendsyssel - Strandby Elling IF - Hal 1 14 - 9
27-02-20 19:30 Copenhagen FC - Benløse FC 6 - 10
28-02-20 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 5 - 8
29-02-20 14:00 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 6 - 5
29-02-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC 10 - 11
01-03-20 13:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 7 - 6 (SV)
01-03-20 14:00 Fr. Blackhawks 2 - ÅFK 2 4 - 3
01-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 8 - 2
01-03-20 17:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 8 - 3
01-03-20 19:30 Herlev FC - CBS Sport 5 - 6
04-03-20 19:30 Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 4 - 5 (SV)
04-03-20 19:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 4 - 5
07-03-20 14:00 BFC Vendsyssel - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 14 - 7
07-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC - Hvidovre Attack FC 8 - 6
07-03-20 15:00 Fr. Blackhawks - Copenhagen FC 7 - 5
07-03-20 15:30 Strandby Elling IF - Team Århus Floorball 18 - 4
07-03-20 16:30 Hafnia FC - Vanløse Floorball - Hal 3 2 - 15
07-03-20 17:30 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 3 - 7
08-03-20 09:45 CBS Sport - Herlev FC - Hal 2 2 - 5
08-03-20 14:30 AaB Floorball - Benløse FC 5 - 13
08-03-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 6 - 15
10-03-20 19:30 ÅFK - Strandby Elling IF 7 - 6
11-03-20 19:45 Rødovre FC - Vanløse Floorball 6 - 8
11-03-20 20:00 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 10 - 5
11-03-20 20:00 AaB Floorball - Sunds Seahawks FC 7 - 14
NB!
Kamp aflyst
13-03-20 20:00 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 10:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 14:30 Team Århus Floorball - BFC Vendsyssel
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 15:00 Benløse FC - Sunds Seahawks FC - Hal B
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 15:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 16:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 16:00 Copenhagen FC - AaB Floorball
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 11:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 14:30 Hvidovre Attack FC - Fr. Blackhawks
NB!
Kamp aflyst
16-03-20 20:30 Herlev FC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
19-03-20 19:30 Helsingør FT - CBS Sport
NB!
Kamp aflyst
21-03-20 13:00 BFC Vendsyssel - Team Århus Floorball - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
28-03-20 13:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
28-03-20 14:00 CBS Sport - Helsingør FT - Hal 2

Til toppen