Øst - Select Kvinde Floorball Ligaen

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Copenhagen FC 7 7 0 0 112-5 21
2. Hvidovre Attack FC 8 7 0 1 82-9 21
3. Rødovre FC 7 6 0 1 44-12 18
4. Hafnia FC 7 6 0 1 27-31 18
5. Vallensbæk Floorball 7 3 1 3 17-18 10
6. Vanløse Floorball 7 3 1 3 23-42 10
7. Jægerspris UFC 7 3 1 3 23-20 10
8. Sydsjællands FC 8 3 1 4 20-28 10
9. Benløse FC 7 2 1 4 18-46 7
10. Helsingør FT 6 2 0 4 6-49 6
11. Greve Floorball Club 6 2 0 4 15-26 6
12. Rungsted-Hørsholm 8 2 0 6 16-57 6
13. FF København NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 1 1 7 25-53 4
14. Lyngby FF 6 0 0 6 9-41 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
747306 03-12-19 20:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm Benløse Hallen 5 - 1

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
08-12-19 14:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Select Kvinde Floorball Ligaen
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 10 - 0
14-09-19 16:15 Helsingør FT - Hafnia FC 0 - 4
15-09-19 10:00 Lyngby FF - Sydsjællands FC - Hal 2 2 - 5
15-09-19 17:30 Greve Floorball Club - FF København 4 - 7
17-09-19 20:00 Benløse FC - Vallensbæk Floorball 2 - 3
18-09-19 20:00 Rødovre FC - FF København 5 - 1
18-09-19 20:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC - Hal 2 0 - 16
18-09-19 20:30 Rungsted-Hørsholm - Vanløse Floorball 3 - 5
21-09-19 13:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm 9 - 0
21-09-19 14:00 FF København - Benløse FC - Hal 2 5 - 5
22-09-19 12:30 Sydsjællands FC - Jægerspris UFC 3 - 3
22-09-19 16:00 Hafnia FC - Copenhagen FC - Hal 3 1 - 20
22-09-19 16:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 13
28-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 5 - 1
28-09-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2 - 3
29-09-19 10:00 FF København - Vanløse Floorball - Hal 2 5 - 6
29-09-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Lyngby FF 5 - 2
03-10-19 20:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 0 - 29
05-10-19 14:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 3
05-10-19 14:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 4 - 2
06-10-19 12:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 5 - 2
06-10-19 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 3
06-10-19 15:00 Rødovre FC - Helsingør FT 10 - 0
13-10-19 09:30 FF København - Hafnia FC - Hal 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-10-19 14:00 Copenhagen FC - FF København 5 - 0
26-10-19 14:00 Hafnia FC - Sydsjællands FC - Hal 3 3 - 1
27-10-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Hvidovre Attack FC 0 - 10
27-10-19 14:00 Jægerspris UFC - Vallensbæk Floorball 1 - 3
27-10-19 15:00 Greve Floorball Club - Helsingør FT 2 - 3
02-11-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Greve Floorball Club 2 - 5
03-11-19 12:30 Sydsjællands FC - Rødovre FC 3 - 1
03-11-19 14:30 Rungsted-Hørsholm - FF København 5 - 2
03-11-19 14:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 6 - 0
11-11-19 19:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 3 - 3
12-11-19 20:00 Benløse FC - Copenhagen FC 0 - 21
16-11-19 14:00 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2 2 - 3
16-11-19 17:00 Hvidovre Attack FC - Sydsjællands FC 12 - 1
17-11-19 11:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3 - 6
17-11-19 15:30 Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm 2 - 1
19-11-19 19:00 Sydsjællands FC - Benløse FC 1 - 2
20-11-19 18:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 5 - 7
20-11-19 19:30 Hvidovre Attack FC - FF København 15 - 1
20-11-19 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF 3 - 2
23-11-19 14:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm 22 - 1
23-11-19 14:00 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3 4 - 3
23-11-19 14:00 Rødovre FC - Benløse FC 9 - 1
23-11-19 17:00 Vanløse Floorball - Sydsjællands FC - Hal 1 3 - 1
24-11-19 15:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 0 - 8
27-11-19 19:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 2 - 0
03-12-19 20:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm 5 - 1
08-12-19 14:30 Jægerspris UFC - Greve Floorball Club
04-01-20 14:00 Copenhagen FC - Greve Floorball Club
05-01-20 09:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1
05-01-20 13:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball
05-01-20 16:00 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3
08-01-20 20:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
12-01-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Sydsjællands FC
14-01-20 19:30 Greve Floorball Club - Rødovre FC
15-01-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC
15-01-20 19:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
15-01-20 20:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
16-01-20 19:30 Lyngby FF - FF København
18-01-20 17:00 Hvidovre Attack FC - Hafnia FC
19-01-20 10:00 Lyngby FF - Copenhagen FC
19-01-20 13:00 Vanløse Floorball - Greve Floorball Club - Hal 1
19-01-20 13:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC
19-01-20 14:00 FF København - Vallensbæk Floorball - Hal 2
19-01-20 16:00 Benløse FC - Helsingør FT
24-01-20 18:30 Benløse FC - Vanløse Floorball
25-01-20 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
25-01-20 16:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm - Hal 3
26-01-20 12:30 Sydsjællands FC - Helsingør FT
26-01-20 17:00 Greve Floorball Club - Lyngby FF
03-02-20 20:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball
08-02-20 11:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC
08-02-20 12:00 Helsingør FT - Vanløse Floorball
09-02-20 12:00 Rungsted-Hørsholm - Jægerspris UFC
09-02-20 12:30 Sydsjællands FC - FF København
09-02-20 13:00 Lyngby FF - Benløse FC
09-02-20 19:00 Greve Floorball Club - Hafnia FC
19-02-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Sydsjællands FC
22-02-20 13:00 Rødovre FC - Lyngby FF
22-02-20 13:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC
23-02-20 10:30 Hafnia FC - Benløse FC - Hal 3
25-02-20 20:30 Benløse FC - Greve Floorball Club
26-02-20 19:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
26-02-20 20:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm
29-02-20 16:30 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1
01-03-20 12:30 Sydsjællands FC - Copenhagen FC
01-03-20 14:00 FF København - Helsingør FT - Hal 2
01-03-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Vallensbæk Floorball

Til toppen