Øst - U15A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 19/20
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39718

Stilling Danmarksturneringen i Floorball 19/20
U15A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 12 12 0 0 96-23 36
2. Rødovre FC 14 10 2 2 67-32 32
3. Vikings 13 9 1 3 58-40 28
4. Hvidovre Attack FC 14 4 2 8 69-73 14
5. Helsingør FT 15 4 1 10 46-73 13
6. Rungsted-Hørsholm FK 13 2 2 9 45-78 8
7. Vanløse/Frederiksberg 13 2 0 11 29-91 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39718

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball 19/20
U15A
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 15:00 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 3 - 7
Søndag 15-09-19 14:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 6 - 1
Fredag 20-09-19 18:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 6 - 2
Søndag 22-09-19 11:00 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 4
Fredag 27-09-19 20:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 10 - 6
Lørdag 28-09-19 11:00 Helsingør FT - Vikings 3 - 6
Søndag 29-09-19 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 1 - 3
Lørdag 05-10-19 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT 4 - 3
Lørdag 05-10-19 15:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg 11 - 1
Søndag 06-10-19 11:00 Vikings - Rødovre FC 2 - 3
Lørdag 26-10-19 12:00 Vikings - Helsingør FT 3 - 2
Søndag 27-10-19 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 3 - 10
Søndag 27-10-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg - Rødovre FC - Hal 1 1 - 10
Onsdag 30-10-19 19:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 3
Onsdag 30-10-19 19:30 Vikings - Benløse FC 3 - 4
Onsdag 30-10-19 20:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 3 - 7
Lørdag 02-11-19 11:00 Vikings - Vanløse/Frederiksberg 14 - 0
Søndag 03-11-19 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 2 - 10
Lørdag 16-11-19 12:30 Helsingør FT - Rødovre FC 2 - 7
Lørdag 16-11-19 17:00 Vanløse/Frederiksberg - Vikings - Hal 1 2 - 4
Søndag 17-11-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 6
Lørdag 23-11-19 12:00 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 6 - 1
Lørdag 23-11-19 14:30 Helsingør FT - Benløse FC 1 - 5
Søndag 24-11-19 11:30 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 6 - 2
Lørdag 30-11-19 14:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 7 - 4
Lørdag 30-11-19 15:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 9 - 4
Lørdag 07-12-19 10:00 Vikings - Benløse FC 1 - 9
Søndag 08-12-19 15:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 4 - 8
Tirsdag 10-12-19 18:30 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 1
Fredag 10-01-20 20:00 Benløse FC - Rødovre FC 5 - 0
Søndag 12-01-20 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg 4 - 1
Søndag 12-01-20 13:00 Vikings - Hvidovre Attack FC 3 - 1
Søndag 19-01-20 09:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 1 - 4
Søndag 19-01-20 17:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 1 - 7
Torsdag 23-01-20 19:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 4 - 4
Mandag 27-01-20 18:30 Helsingør FT - Vikings 3 - 4
Tirsdag 04-02-20 18:30 Rødovre FC - Benløse FC - Hal 3 2 - 6
Lørdag 08-02-20 11:00 Helsingør FT - Rødovre FC 0 - 7
Søndag 09-02-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings 4 - 6
Søndag 23-02-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 5 - 6
Tirsdag 25-02-20 18:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 4
Søndag 01-03-20 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 4 - 6
Søndag 01-03-20 17:00 Benløse FC - Helsingør FT 10 - 1
Tirsdag 03-03-20 18:30 Rødovre FC - Vikings 1 - 1
Fredag 06-03-20 18:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 2
Søndag 08-03-20 13:00 Helsingør FT - Benløse FC
Søndag 08-03-20 18:00 Vikings - Hvidovre Attack FC 6 - 4
Onsdag 11-03-20 18:30 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 15 - 0
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 14:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 17:30 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 16:30 Benløse FC - Rødovre FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Vikings - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 14:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Fredag 03-04-20 20:00 Benløse FC - Vikings
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 11:00 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 15-04-20 18:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC - Hal A
NB!
Kamp aflyst
Fredag 17-04-20 19:45 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 19-04-20 10:00 Hvidovre Attack FC - Vikings
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 17:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 18:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 12:30 Rødovre FC - Vikings
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 12:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 13:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen