Øst - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Stevns Floorball Klub 10 9 0 1 86-23 27
2. Rødovre FC 10 8 0 2 49-27 24
3. Helsingør FT 11 8 0 3 50-28 24
4. Hvidovre Attack FC 8 6 0 2 54-31 18
5. Rungsted-Hørsholm FK 8 5 0 3 38-29 15
6. Vanløse/Frederiksberg 10 2 1 7 50-70 7
7. Herlev FC 8 2 0 6 38-55 6
8. Benløse FC 8 1 0 7 15-61 3
9. Copenhagen FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 0 1 10 21-77 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
21-02-20 18:30  - 
23-02-20 08:30  - 
24-02-20 18:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
15-09-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 10
15-09-19 16:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 8
16-09-19 18:30 Herlev FC - Rødovre FC 2 - 5
22-09-19 10:30 Rødovre FC - Stevns Floorball Klub 1 - 6
28-09-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Helsingør FT 2 - 4
29-09-19 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 2 - 8
29-09-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 4 - 6
05-10-19 12:00 Hvidovre Attack FC - Stevns Floorball Klub 3 - 6
05-10-19 13:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 4
06-10-19 13:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 - 3
27-10-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rødovre FC - Hal 1 5 - 8
27-10-19 11:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 4 - 7
27-10-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
02-11-19 11:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 5 - 0
03-11-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns Floorball Klub 3 - 6
16-11-19 11:00 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 9 - 6
16-11-19 11:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 2
22-11-19 17:45 Vanløse/Frederiksberg - Herlev FC - Hal 1 9 - 10
23-11-19 10:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack FC 3 - 2
23-11-19 13:00 Helsingør FT - Benløse FC 5 - 1
24-11-19 11:30 Copenhagen FC - Stevns Floorball Klub 0 - 17
30-11-19 12:30 Helsingør FT - Herlev FC 4 - 3
01-12-19 11:30 Copenhagen FC - Rødovre FC 2 - 7
01-12-19 11:30 Stevns Floorball Klub - Vanløse/Frederiksberg 7 - 5
01-12-19 14:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 4
07-12-19 12:00 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 1
08-12-19 09:30 Benløse FC - Stevns Floorball Klub 1 - 17
08-12-19 11:00 Herlev FC - Copenhagen FC 8 - 3
08-12-19 12:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 7 - 12
11-12-19 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 1
14-12-19 11:00 Rødovre FC - Benløse FC 8 - 1
15-12-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 8 - 7
04-01-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Copenhagen FC 8 - 2
11-01-20 15:30 Helsingør FT - Stevns Floorball Klub 2 - 4
12-01-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg 5 - 2
18-01-20 15:00 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 1 - 10
19-01-20 12:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 5 - 1
19-01-20 14:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 9 - 0
25-01-20 13:00 Herlev FC - Helsingør FT 1 - 7
26-01-20 13:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg 4 - 4
08-02-20 09:30 Helsingør FT - Rødovre FC 3 - 2
08-02-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Herlev FC 13 - 2
21-02-20 18:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
23-02-20 08:30 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC
24-02-20 18:30 Benløse FC - Herlev FC
01-03-20 10:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
01-03-20 11:30 Copenhagen FC - Herlev FC
01-03-20 13:30 Benløse FC - Helsingør FT - Hal B
07-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Benløse FC
08-03-20 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
08-03-20 14:30 Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg
08-03-20 15:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
13-03-20 18:30 Herlev FC - Stevns Floorball Klub
14-03-20 11:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC
15-03-20 13:00 Benløse FC - Copenhagen FC
15-03-20 16:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
20-03-20 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
21-03-20 11:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC
21-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Rungsted-Hørsholm FK
28-03-20 11:30 Stevns Floorball Klub - Hvidovre Attack FC
28-03-20 15:00 Benløse FC - Rødovre FC
29-03-20 11:30 Herlev FC - Vanløse/Frederiksberg
04-04-20 10:00 Stevns Floorball Klub - Rødovre FC
04-04-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
05-04-20 10:00 Herlev FC - Benløse FC
17-04-20 18:00 Vanløse/Frederiksberg - Stevns Floorball Klub - Hal 1
18-04-20 15:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
02-05-20 13:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
02-05-20 14:00 Copenhagen FC - Helsingør FT
02-05-20 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-05-20 11:00 Rødovre FC - Herlev FC
10-05-20 10:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen