Pulje 1 - Skoleligaen Piger

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40740

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Københavns Idrætsefterskole 7 5 0 2 32-13 15
2. Idrætsefterskolen Klintsøgaard 5 4 1 0 14-5 13
3. Gunslevholm Idrætsefterskole 6 4 1 1 17-5 13
4. SØS Idrætsefterskole 6 2 3 1 19-13 9
5. Sportsefterskolen Sjælsølund 5 2 2 1 15-7 8
6. Svenstrup Efterskole 6 1 2 3 11-20 5
7. Vestsjællands Idrætsefterskole 5 0 1 4 0-15 1
8. Gørlev Idrætsefterskole 6 0 0 6 2-32 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40740

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Piger
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 12 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 0 - 4
Fredag 04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 5 - 5
Tirsdag 08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 6 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
Tirsdag 29-10-19 14:30 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 2 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 4
Tirsdag 03-12-19 13:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 4 - 0
Tirsdag 17-12-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 8
Mandag 13-01-20 16:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 3
Onsdag 19-02-20 10:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 03-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 6
Tirsdag 10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
Onsdag 11-03-20 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 0 - 0
Torsdag 19-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
Fredag 20-03-20 10:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
Tirsdag 24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 31-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole

Til toppen