Pulje 1 - Skoleliga 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40752

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sportsefterskolen Sjælsølund 4 3 0 1 12-6 9
2. Egeskolen 5 3 0 2 15-11 9
3. X-Class 1 5 3 0 2 16-11 9
4. 10Solrød 5 2 2 1 7-6 8
5. Næsgaard Efterskole 5 0 2 3 3-7 2
6. Gunslevholm Idrætsefterskole 2 4 0 2 2 3-15 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40752

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Egeskolen - X-Class 1 5 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Egeskolen 0 - 6
Onsdag 06-11-19 12:30 10Solrød - Næsgaard Efterskole 1 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 X-Class 1 - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 7 - 1
Torsdag 23-01-20 11:00 Egeskolen - Næsgaard Efterskole 1 - 0
Onsdag 29-01-20 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 10Solrød 1 - 1
Tirsdag 04-02-20 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Næsgaard Efterskole 1 - 1
Mandag 24-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - X-Class 1 5 - 0
Onsdag 04-03-20 12:00 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 1
Fredag 06-03-20 10:00 X-Class 1 - 10Solrød 3 - 0
Tirsdag 10-03-20 11:00 Næsgaard Efterskole - X-Class 1 0 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Egeskolen 4 - 3
Onsdag 11-03-20 11:00 10Solrød - Egeskolen 3 - 0
Fredag 20-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2

Til toppen